Guadeloupe i Dominica

3 posts in this topic

Suprug i ja smo kupili karte za Guadeloupe i Dominica, krećemo 1. juna. Idemo preko Pariza, povratna karta za jednu osobu je oko 360 evra, zaista povoljno. To je naše prvo daleko i egzotično putovanje. Da li je neko već bio? Voleli bismo da čujemo iskustva i utiske... Na Dominicu idemo bez auta, tj. nećemo rentirati (vozi se levom stranom), koristićemo gradski prevoz. Više bismo voleli da saznamo o autobusima, da li je neko koristio, kako funkcinišu? I naravno, svaka druga informacija će dobro doći. :smile:

Na Dominici sam bio nekoliko puta po vise od nekoliko sati dok sam radio na kruzeru.

Glavni grad Roseau je jako mali i  moze da se prehoda, gradski prevoz nije potreban a mislim da ni ne postoji. Ka ostatku ostrva voze neki busevi a sigurno moze da se nadje lokalac koji bi vas vozio okolo, pretpostavljam da je to najkomfornija varijanta.

Predlazem da detaljnije informacije potrazis na Tripadvisor forumu, tesko da je mnogo ljudi sa ovih prostora ciljano islo tamo na odmor.

Inace meni je Dominica jedno od omiljenih karipskih ostrva, ljudi su opusteni i ljubazni i gledaju svoja posla, niko te ne gnjavi i ne vuce za rukav za razliku od mnogih drugih mjesta. Dobra stvar je sto idete van sezone kruzera pa sigurno nece biti guzva + bi sve trebalo da bude jeftinije.