Jump to content

Photo

Srbija-Slovenija-Italija-Srbija najjeftiniji prevoz

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 sandmanski

sandmanski

novajlija

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 12 May 2008 - 21:28

Zanima me sta misle iskusni putnici o putu navedenom u nazivu topica, sta bi bila najjeftinija varijanta kada je prevoz u pitanju.
Planiram na leto da posetim rodjake u Sloveniji (blizina Maribora) a zatim odem do Rima na nekoliko dana.
Hvala unapred!

#2 Dule

Dule

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 496 posts
  • LocationShenzhen, China

Posted 13 May 2008 - 11:08

sta bi bila najjeftinija varijanta kada je prevoz u pitanju.

Auto-stop definitivno! Krajem marta sam stopirao na relaciji Piacenza-Milano-Beograd i presao ceo put za samo 12 sati, duplo brze nego direktnim autobusom. Mada mislim da sam bio srecne ruke, jer sam promenio samo dvoja kola do Trsta, a u Trstu ljudi koji su me vozili kupli mi autobusku kartu do Beograda (koji je kretao tog trenutka), na koju ja nisam pristao.
Drugi najjeftiniji prevoz ti je vozom do Ljubljane 25eura, ako kupis kartu min. 3 dana pre puta. Iz Ljubljane do Venezie vozom za 15eura, a iz Venecije avionom do Rima za 5 do 10eura (naravno Ryanair).
Srecan put!

#3 sandmanski

sandmanski

novajlija

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 14 May 2008 - 09:39

hvala!  :spot:

#4 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 05 October 2009 - 22:54

Dule da li si imao jos autostop akcija po Italiji?  :stop:
Cuo sam sa vise strana da autostop u Italiji ide malo teze a vidim da ti kazes da si bez problema stigao do BG.

#5 Dule

Dule

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 496 posts
  • LocationShenzhen, China

Posted 12 October 2009 - 19:34

Dule da li si imao jos autostop akcija po Italiji?  :stop:
Cuo sam sa vise strana da autostop u Italiji ide malo teze a vidim da ti kazes da si bez problema stigao do BG.

Jesam. Stopirao sam 5-6 puta u poslednjih godinu ipo dana po severnoj Italiji i poprilicno sam zadovoljan kako funkcionise. I ja sam dosta citao o tome pre nego sto sam krenuo da podignem prst u Italiji. Uglavnom su losa iskustva i ne preporucuje se.
Moje prvo iskustvo koje sam gore opisao je bilo vise nego sjajno.
Stopirao sam pre godinu dana od Piacenza-e do juzne Nemacke preko Svajcarske. Odlicno je krenulo za 5-6 sati sam bio u centralnoj Svajcarskoj i tu i ostao zakucan narednih 17 sati u sred Alpa u novembru mesecu - uzasno iskustvo, zaledio sam se (to mi je bilo za nauk: ne stopiraj po Alpima zimi :) Na kraju sam odustao i vratio se bez problema stopom u Italiju.
Stopirao sam jos prilicno lako i od Piacenze do Insbruka, nekoliko puta do Venecije, Trsta, Koma... Karabinjeri su me nekoliko puta opominjali na auto-putevima i naplatnim rampama da je zabranjeno stopirati, ali sam prolazio bez kazni. Lose iskustvo sa imao u novembru na izlazu iz Venecije - stopirao sam 7-8 sati bez uspeha, ali otezavajuca okolnost je bila prilicno gusta magla.
Sve u svemu stop u severnoj Italiji je sasvim OK.