MSG, GMO, kvalitet i bezbednost hrane

56 posts in this topic

Ne idu ljudi iz Srbije  zbog loseg kvaliteta hrane 🙂 

Za ove koji se boje da ce umreti od gladi 😁,svakako preporucujem albanske proizvode.Kod njih je bukvalno proizvodnja paradajiza,kao kod nas 1960 i neke...oni ne koriste herbicide,niti bilo sta,ne znam ni koliko zalivaju ...svakako je sladja i lubenica i paradajiz nego iz Spanije,Turske,Grcke ili Italije...

Mene zanima,vi koji ste isli na daleki istok,da mi napiste kakva je hrana u Rusiji,tamo oko Vladivostoka?

Znam da Rusija trenutno ulaze puno u poljoprivredu,i da su trazeni poljoprivredni inzenjeri.Krece sa izvozom junetine i piletine u Tursku i piletine i mleka u Kinu.

32 minutes ago, kraljica svemira said:

Ne idu ljudi iz Srbije  zbog loseg kvaliteta hrane 🙂 

Za ove koji se boje da ce umreti od gladi 😁,svakako preporucujem albanske proizvode.Kod njih je bukvalno proizvodnja paradajiza,kao kod nas 1960 i neke...oni ne koriste herbicide,niti bilo sta,ne znam ni koliko zalivaju ...svakako je sladja i lubenica i paradajiz nego iz Spanije,Turske,Grcke ili Italije...

Mene zanima,vi koji ste isli na daleki istok,da mi napiste kakva je hrana u Rusiji,tamo oko Vladivostoka?

Znam da Rusija trenutno ulaze puno u poljoprivredu,i da su trazeni poljoprivredni inzenjeri.Krece sa izvozom junetine i piletine u Tursku i piletine i mleka u Kinu.

Rusija je jedinstven slucaj na ovoj planeti danas jer se hrana masovno gaji privatno na zemlji pored vikendica i po selima (sitni proizvodjaci, znaci ne industrijska poljoprivreda). Cak neki cene da je 40% hrane proizvedeno na ovaj nacin. Svaka cast Rusima, na to se treba ugledati!

http://www.trueactivist.com/40-of-russias-food-is-grown-from-dacha-gardens/

40% Of Russia’s Food Is Grown From Dacha Gardens

In 2011, dacha gardens produced over 80% of the country’s fruit and berries, over 66% of the vegetables consumed, almost 80% of the potatoes purchased, and nearly 50% of the nation’s milk supply – much of it consumed raw.

Edited by noskich

Ovo nije hrana, ali 100% relevantno za ljude koji se brinu o svom zdravlju:

Dz3Z06YWoAEzECj?format=png&name=900x900

U ovo verujem, ove zime Niš i Valjevo zagađeni bili kao Peking i gore od toga. 

https://www.cnbc.com/amp/2019/03/20/kale-is-now-one-of-the-most-pesticide-contaminated-vegetables.html

More than 92 percent of kale had residue from at least two pesticides after washing and peeling the appropriate vegetables, according to the report. Some had up to 18. Almost 60 percent of the kale samples showed residual Dacthal, a pesticide that is known as a possible human carcinogen.