Sign in to follow this  
Followers 0

Od Hong Kong-a Do Srbije Kolima

6 posts in this topic

Nisam siguran gde tacno da strpam ovu temu, ali vec pravim planove tamo za Decembar da pre bozica u Januaru dodjem kuci kolima. Sto se kola tice tu je Toyota Alphard sa duplim tablicama Hong Kong/Shenzhen sa kojom planiram ovu avanturu, znam da kosta para i trebace vremena ali ovo mi je zivotna avantura koju hocu da sprovedem u delo i srecom da sa nasim pasosem mi ne treba nikakva viza do krajnjeg cilja. Planiram ceo trip da dokumentujem video materijalima i mozda neku knjizicu da napisem usput. Plan puta je za sada da krenem iz Hong Kong-a, preko Makao-a do Guangzho-a sa zaustavljanjem u Chengdu-u nastavim put preko Kazahstana, Rusije, Belorusije do Poljske preko Slovacke i Madjarske u Srbiju. 

- Za sada sto cekam su informacije oko osiguranja za kola koja su potrebna od strane Ruske federacije i Evropske unije.

- Hong Kong i Kinesku vozacku imam, tako da problema nemam sa time.

- Sto se daljih planova tice mislim da imam dovoljno vremena da skockam sve, vremena ce trebati ali ne vidim nekih vecih problema za sada.

Posted (edited)

ako si imao pare za alphard i dual tablice put do srbije ce da ti kosta kao malo jaci kusur u shoppingu.. srecno, rado cu da citam i gledam putesetvije.

Edited by mixy123

15 hours ago, boranija said:

Nisam siguran gde tacno da strpam ovu temu, ali vec pravim planove tamo za Decembar da pre bozica u Januaru dodjem kuci kolima. Sto se kola tice tu je Toyota Alphard sa duplim tablicama Hong Kong/Shenzhen sa kojom planiram ovu avanturu, znam da kosta para i trebace vremena ali ovo mi je zivotna avantura koju hocu da sprovedem u delo i srecom da sa nasim pasosem mi ne treba nikakva viza do krajnjeg cilja. Planiram ceo trip da dokumentujem video materijalima i mozda neku knjizicu da napisem usput. Plan puta je za sada da krenem iz Hong Kong-a, preko Makao-a do Guangzho-a sa zaustavljanjem u Chengdu-u nastavim put preko Kazahstana, Rusije, Belorusije do Poljske preko Slovacke i Madjarske u Srbiju. 

- Za sada sto cekam su informacije oko osiguranja za kola koja su potrebna od strane Ruske federacije i Evropske unije.

- Hong Kong i Kinesku vozacku imam, tako da problema nemam sa time.

- Sto se daljih planova tice mislim da imam dovoljno vremena da skockam sve, vremena ce trebati ali ne vidim nekih vecih problema za sada.

Ne znam kako je za ulazak u Belorusiju,ali moras uzeti Belorusko osiguranje i ne znam da li zeleni karton treba,za Slovacku ti treba vinjeta kao i za Madjarsku,inace bi bilo tesko izaci iz Kine ali posto imas dozvolu,srecno :D

On 8/24/2019 at 5:47 AM, mixy123 said:

ako si imao pare za alphard i dual tablice put do srbije ce da ti kosta kao malo jaci kusur u shoppingu

Kamo srece da jesu moja, kola su od firme za koju radim ali zbog birokratije oko prelaska Kineske/"Hong Kong" granice na dnevnom nivou kola su na mom imenu da bi izbegli "to much paperwork" mada su kod mene 24/7. 

Posted (edited)

Nameravas da otudjis vozilo od firme ili planiras i da se vratis njime za Kinu😊

Edited by Dragance

On 8/26/2019 at 2:17 AM, Dragance said:

Nameravas da otudjis vozilo od firme ili planiras i da se vratis njime za Kinu😊

Da je Ferari ili Lamborghini pa covek da se i zamisli 🤣