Jump to content

Photo

Kolima od Beograda do Banja Luke

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 istanisic

istanisic

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 28 July 2008 - 17:57

Trbalo bi da putujem krajem nedelje za Banja Luku.Definitivno ću ići kolima.Takođe znam da ne mogu da putujem kroz Hrvatsku jer mi je pasoš istekao pre mesec dana.Da li neko zna kroz koje gradove treba voziti?Kolika je udaljenost u kilometrima i koliko mi vremena trba(otprilike).Unapred zahvalan.

#2 goranvu

goranvu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 421 posts

Posted 28 July 2008 - 22:04

Treba ti barem 7 sati. Vozis kroz Bijeljinu, Brčko, Gradačac, Modriču i Derventu.

#3 istanisic

istanisic

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 28 July 2008 - 22:13

Hvala druže.

#4 Nidex

Nidex

putnik kratkoprugaš

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationShamac,BiH-RS

Posted 29 July 2008 - 01:01

Treba ti barem 7 sati. Vozis kroz Bijeljinu, Brčko, Gradačac, Modriču i Derventu.

Greska. Ni u kom slucaju ne ides na Gradacac jer ti to produzuje put i previs bespotrebno obilazenje.
Putujes preko Bijeljine, Brckog, Samca, Modrice pa onda Derventa i Prnjavor i stizes u Banja Luku. Ukupna kilometraza je oko 350 km, ali racunaj da su putevi od Bijeljine do Banja Luke uzasno losi. Ipak, mislim da bez problema mozes stici za 5-6 sati

#5 Cruela DeVil

Cruela DeVil

Administrator

• Administrators
  • 2,226 posts
  • LocationKuala Lumpur, Malaysia

Posted 29 July 2008 - 08:07

Ej, ja treba u petak da idem za BL, tj za Mrkonjic Grad.
Primash putnike?

Kad si jednom osetio let ici ces zemljom ociju uprtih u nebo tamo gde si bio i tamo gde zelis da se vratis...

#6 istanisic

istanisic

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 29 July 2008 - 11:55

Hey Cruela deVil , u principu ima mesta u kolima za jos 1 čoveka.Ostavi  e-mail da se dogovorimo. :mrgreen:

#7 rasokm

rasokm

novajlija

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 January 2010 - 13:36

a kako se moze stici do Kotor Varosi iz Banja Luke?I sta mi treba od dokumenata za Republiku Srpsku ukoliko idem kolima,da li mi treba medjunarodna dozvola i ostale potvrde jer se kola vode na oca?Hvala unapred.

#8 pkrstic

pkrstic

novajlija

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 21 September 2011 - 21:48

Izvinjavm se sto podizem temu iz mrtvih, da li neko moze da mi kaze da li ima nekih promena u pomenutoj ruti (mesta, kvalitet puta...), neko dobro mesto za odmor?

#9 berzas

berzas

putnik kratkoprugaš

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • LocationBRČKO

Posted 22 September 2011 - 09:34

Put preko Bijeljine, Brckog, Samca, Modrice pa onda Derventa i Prnjavor i  Banja Luka je prilično dobar.Kad prođeš Brčko oko 5 km, u mjestu Plazulje sa desne strane imaš fin restoran piceriju Bakarni lonac.

#10 goranvu

goranvu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 421 posts

Posted 22 September 2011 - 12:05

Kroz Bosnu, kao i kroz Srbiju, treba biti jako oprezan da se ne napravi prekršaj, pogotovo prekoračenje brzine, jer su državni inkasatori raspoređeni upravo na mestima gde žrtve najčešće i najlakše upadaju u zamku. U Brčkom je vrlo moguće zaustavljanje radi kontrole, čim vide da tablice nisu bosanske, a onda ide kontrola kompletne opreme itd. Za one koji voze na plin, u Bosni je obavezan protupožarni aparat, i naravno (kao i kod nas) LPG nalepnica.