Sign in to follow this  
Followers 0

agencija za vize easytovisa.com

Onlajn rečnici, web rečnici

23 posts in this topic

Ne secam se, a nisam ni pronasao topic koji sadrzi adrese web recnika.

Evo, ja prilazem jedan:

Srpsko-Engleski ; Englesko-Srpski

http://www.metak.com/

za ovaj sam nedavno saznao. vrlo fino radi...

:mrgreen:

Znam za taj rečnik, al dosta je slab... Posebno ako pokušaš da ga koristiš za nešto ozbiljnije. Oko 80% reči je bukvalno prekopirano iz krstaricinog rečnika, sa sve slovnim greškama...

Ja generalno retko koristim web recnike, ali desi se ponekad da mi zatreba kad nisam kod kuce.

Hajde, daj neki bolji.

Nema bolji... Ili, bar, ne da ja znam.

Najbolji englesko-engleski rečnik je www.tfd.com

@chivitli

Na ovogodišnjem sajmu knjiga sam na "Prosvetinom" štandu kupio disk E-Vujaklija za 300 dinara. Prodavali su ih nevezano za štampano izdanje koje je koštalo, ako se dobro sećam, oko 4000. Na njihovom sajtu www.prosveta.co.yu/kontakt imaš telefone, pa zovi i pitaj da naručiš samo disk

A ima i toga? Lepo lepo... Kako je uradjen recnik, jel mozes da okacis screenshot?

Sve što ima u štampanoj Vujakliji, ima i na CDu. I svaki put kad ga startujem on trži dozvolu da se na internetu apdejtuje, što je super. E, sad, taj screenshot, to ne znam ni šta je, a kamoli da uradim. Sorry. Možda ako mi neko objasni?

I svaki put kad ga startujem on trži dozvolu da se na internetu apdejtuje, što je super. E, sad, taj screenshot, to ne znam ni šta je, a kamoli da uradim. Sorry. Možda ako mi neko objasni?

Sjajno Wayloh, iste nas muke muce, generacijo ;) Dakle, nije fora samo znati gde naci, kupiti, posuditi, skinuti... nego i kako koristiti.

Hajd da objasnim, mada sam u medjuvremenu nasao Vujakliju u pdf-u, slucajno juce naleteh na to :)

Screenshot je, hm, snimak ekrana u odredjenom trenutku. Nadjite na tastaturi tipku na kojoj pise "prtsc" ili "prtscr" ili slicno. Pritiskom na nju na clipboard se smesta slika ekrana u tom trenutku. Zatim otvorite recimo Paint i pritisnite paste. Eto slike, koju snimite i onda ako hocete da podelite sa drugima, okacite na imageshack ili neki sajt slicnog tipa.

www.slavicnet.com

Ovaj rečnik se, zasad, ispostavio kao najbolji... Bolji od "krstarice" i "metka". Otkako sam ovde video link, uglavnom njega koristim :)

odlican je i www.eudict.com , ako vam ne smeta sto je na hrvatskom. :)

e zdravo!

ja isto sam mnogo trazio web recnici i hocu da spodelim moje iskustvo sa vama

http://sa.dir.bg/genuine.htm - ovo je bugaro-engleski i englesko-bugarski. moze da je koristan ot neko

http://www.freelang.net/dictionary/index.html - ovo je stvar koja ja koristim svaki dan. mislim to je najdobro za tezi koji putujat mnogo i im preba nesto kao pocket-dict za kompjuter

Našao sam još jedan.

Ni-kel

Ima Srpsko-Engleski, Srpsko-Nemački, Srpsko-Francuski, Srpsko-Italijanski, Srpsko-Španski, Srpsko-Švedski i Srpsko Danski. Sve to i u drugom smeru...