Jump to content

Knjiga

Bantustan

Autohop

autohop

Sponzorisani linkovi

Najnoviji članci

Peter Frojhen: Drskost da se ostane živ

Već danima sam zaglavljen u snežnom skloništu. Napolju besni mećava. Temperatura je toliko niska da mi se dah...

Crna Gora, sramežljiva ljepotica

Volimo roadtripove. Volimo spakirati stvari u auto pa dokle stignemo. Ovaj put nas je cesta odvela u susjedstvo, Crnu...

Čemu služe putovanja?

"Priče koje mi dobijamo preko medija, uz pomoć kojih mi sudimo o svetu i promišljamo o svetu, najčešće su...

Svi kažu da bježim

Moj otac me uvijek pita od čega bježim kad putujem. Prije nekoliko tjedana sam dobio komentar na blogu da prestanem...

Google oglasi

Kako jeftino putovati

Photo

Beograd-Atena

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 kroner

kroner

novajlija

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Location?ibenik-Hrvatska

Posted 24 December 2008 - 14:53

Zna li tko Kako  od Beograda do  Atene,najjeftinije,vlak,bus,??povratna cijena karte,duljina vožnje??Hostel neki dobar za preporučiti? :yok:

I WOULD SATISFY MYSELF IN ANY WAY I COULD BECAUSE I KNEW THAT I WOULD ALWAYS BE MISUNDERSTOOD

#2 vuk_kg

vuk_kg

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 321 posts

Posted 24 December 2008 - 15:48

Mislim da ima direktna bus linija Bg-Atina, ali nisam siguran. Probaj da nadjes na google-u. Imas opciju do Skoplja i busom i vozom za oko 30 evra povratna do Bg-a a dalje se snadji do Atine. Do Atine imas bus od N. Sada i povratna je oko 105 evra. Imas linkove pa baci pogled.

http://www.fudeks.co...t/cenovnik.aspx
http://www.zeleznice...revoza_v01.html
http://www.autoturis...e-linije-grcka/

#3 Dragance

Dragance

Moderator

• Moderators
  • 2,845 posts

Posted 24 December 2008 - 15:58

Ako si ispod 26 godina, vozom ti je, uz balkan flexipass, 50 evra. A ako si iznad 26, onda je valjda 80 evra! Ne znam da li ima direktan voz BG- Atina, ali ima sigurno BG-Solun, pa onda Solun-Atina!

#4 Vlada

Vlada

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 295 posts
  • LocationNis, Serbia

Posted 24 December 2008 - 18:14

Mogu da dodam informacije vezane za voz. Ide svakodnevno Beograd - Solun. Iz Soluna za Atinu svakodnevno ide puno vozova, tako da i ako kasni ovaj nas (a kasnice :) ) uvek moze da se nadje mesto u nekom narednom za Atinu. Voz od Nisa do Soluna ide oko 13 sati i jos 4 recimo od Beograda do Nisa, znaci Beograd - Solun za cca 17 sati. Iz Nisa voz krene oko 3 ujutru i u Solunu je oko 4 - 5 popodne, istovari putnike predje na drugi kolosek i vraca se u Srbiju. Postoji nekoliko kategorija vozova koji saobracaju na liniji Solun - Atina tako da se i vremena do Atine razlikuju. Ima onih koji stignu za 3,5 - 4 sati. To su brzi Intercity i karta je bila 33 evra letos za sedenje. Onaj za koji vazi Balkan Flexipass putuje 5,5 - 6 sati i sasvim je OK.
Inace, toplo preporucujem Balkan Flexipass. To je ubedljivo najjevtinije. On kosta 48 evra + 800 din doplate za kuset kola do Soluna + 15 evra za najbolja spavaca kola u kojima sam bio u nocnom vozu za Atinu (najbolje potrosenih 15 evra u mom zivotu posle naseg kuseta i "mirisljavih " Iraca sa Exita u njima). Karta vazi 5 dana voznje, a kondukteri obicno ni ne znaju ili ne zele da je poniste tako da sam otisao do Atine i vratio se sa samo jednim ponistenim danom. Vize (tj. nedostatak istih) su ucinile da ne potrosim preostale dane.