Jump to content

Photo

Kamp prikolica

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Behemot

Behemot

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts
  • LocationBg

Posted 06 January 2009 - 19:15

Pozdrav svima na forumu!

Jos kao klinac sam oduvek mastao o putovanjima sa kamp prikolicom.

E sada sam dosao u godine kada bih mogao da je priustim, pa imam par pitanja:

Da li neko zna koje su cene polovnih kamp prikolica (okvirno) srednje ili nize kategorije?

Da li moze da se putuje u inostranstvo sa njom, i koja je procedura oko sredjivanja papira za istu?

Mozda ova pitanja nekome deluju suludo, mada ja stvarno ne znam nikoga ko ima iskustva sa kamp prikolicom.

Naravno, pozeljni su takodje bilo kakvi komentari vezani za ovu temu.

To je otprilike to... :)

Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu. Kompe Anansi

#2 bjuti

bjuti

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,214 posts
  • LocationВождовац

Posted 07 January 2009 - 00:55

Ово и мене занима :)
www.srbovanje.com - http://neblog.bjuti.info - www.prekoramena.com

#3 wayloh

wayloh

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 245 posts

Posted 08 January 2009 - 11:47

Cene možeš videti u svim auto oglasima, bilo da su štampana izdanja ili sajtovi.
Za prikolicu ti je potrebna treća tablica, što se završava u SUPu, na šalteru za registraciju.
I treba ti jak auto. Ja je ne bih kačio za ništa slabije od 2000 kubika. Smrt je za lamelu na slabijim kolima! (Mada se sećam i vremena kada su Poljaci masovno dolazili na Jadran i u Grčku sa onim malim prikolicama zakačenim za još manje "peglice". Kad dođe vreme za povratak rasprodaju svu kamp opremu sa sve prikolicom, i vrate se samo sa "peglicom". Ionako verovatno ne bi podnela put nazad sa tim teretom :)  )

#4 bjuti

bjuti

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,214 posts
  • LocationВождовац

Posted 08 January 2009 - 12:14

Колика је тежина просечне камп приколице са стварима у њој? Мој ћале је својевремено вукао приколицу са 800 кила шљива за ракију са Сузукијем од 1300 кубика и све је прошло ок.

#5 wayloh

wayloh

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 245 posts

Posted 08 January 2009 - 12:49

Ma ne rikne lamela odmah i na kratkoj relaciji (pretpostavljam da šljive nije vozao stotinama kilometara), ali složićeš se, da na putu ima svakojakih situacija, usponi, preticanje kamiona i sl. što zahteva "stići i uteći" a slab auto sa prikolicom to ne može, a da ne ugrozi bezbednost! A i nesretna lamela proklizava, proklizava, i počne da smrdi, (ko je kretao sa opterećenim autom na uzbrdici ili šlepao nekoga, zna o čemu pričam), pa tako par puta i onda se lep odmor provede u jurenju nove lamele i majstora. Zato je bolji jači auto. Motor lakše podnosi sve te napore.
A što se težine prikolice tiče, zavisi kolika je (za dve osobe, tri... one velike idu i do šest ležaja!)

#6 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,961 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 18 January 2009 - 14:31

Колика је тежина просечне камп приколице са стварима у њој? Мој ћале је својевремено вукао приколицу са 800 кила шљива за ракију са Сузукијем од 1300 кубика и све је прошло ок.

Jel' ostalo nesto od te rakije il' da vucemo ponovo (prikolicu) ako covek zna da pravi?
Nije off topic, spomenuo sam prikolicu! :pivoooo:
Ahimša paramo dharma

#7 bjuti

bjuti

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,214 posts
  • LocationВождовац

Posted 18 January 2009 - 16:04

Ћалета више нема, ал' ја ћу наставити породичну традицију.

Међутим, сада имам лика кога цимнем а он довезе колико треба или у најгорем случају одем на вашар па наручим да ми довезу. :) Да не буде оффтопиц, шљиву довози приколицом.  ;D

#8 sci

sci

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 15 February 2009 - 01:41

Mozes da registrjes prikolicu i ides u inostranstvo sa njom. Prikolicu do 750 kg ne moras posebno registrovati, vec uzimas trecu tablicu, a teza mora da dobije posebnu tablicu. Do 3,8 metara su odokativno prikolice ispod 750kg (do cetri lezaja). Ja sam imaoo adriju 450Q i morao sam je registrovati posebno. Lepo i lako idu, mnogo lakse nego sto ti se cini na prvi pogled. Uzivaj u kampovanju :kamp:

#9 Nikolar91

Nikolar91

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 902 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 28 April 2009 - 09:54

Ja imam nesto sto je izmedju kamp prikolice i satora. Sastavljeno lici kao obicna prikolica za auto sa poklopcem, ali kad se rastavi poklopac postane bracni krevet (moze tu da stane cetvoro zbijenih ljudi) a onaj kraj postane deo sa stolcicem i sedistima okolo (koja mogu da se izmene i postanu jos jedan krevet). A zidove i krov predstavlja nepromocivo platno koje ima svoju konstrukciju. Jako dobro odradjeno, sve je u od lakog lima i sperploce. Verujem da je lakse od prave kamp prikolice a verovatno i jeftinije.

Cena ne znam koja je, to su moji roditelji kupili dok su bili mladi i zajebavali se po moru. E da to sve do mora je vukao jugo45. Jos uvek je u funkciji  :)