Opisacu vam moj put: Do Moskve sam isao preko Rumunije. Stopirao sam do Oradea-e i odande platio voz do prve sledece stanice a vozio se do Kluza (bio je accelerat voz- nesto kao brzi). Od Kluza sam uradio nesto slicno do Suceave samo sto sam platio do 3-4 stanice. Kondukteri su me navatali pa sam morao dodatno da ih podmitim, jednom sam dao 20 , a drugom uz mnogo ubedjivanja 8 lei-a. Od Suceave do Cernivaca u Ukrajini imate jedan autobus dnevno, krece oko podne kosta 5 eura. Od Cernivaca sam uzeo plackartni do Kijeva za oko 8 eura. Od Kijeva sam hteo da stignem elektrickama do Moskve sto je ujedno i najjeftiniji nacin, uzeo sam elektricku do grada po imenu Konotop, a odande do grada po imenu Vorozba sto je ujedno i granicni prelaz i odakle ide jedina elektricka preko granice u tom rejonu (do grada po imenu Lgov). Tu sam se zeznuo posto je  granicni prelaz samo za lokalne potrebe pa mi nisu dali da udjem u voz. Vratio sam se za Konotop i uzeo plackartni u pasazirskom vozu koji ide iz Kisinjeva za Moskvu. Troskovi: NS-Oradea za dz Oradea-Kluz (sverc) 2,5 eura Kluz- Suceava (sverc uz podmicivanje) oko7,5 eura (karta je 10) Suceava- Cernivci  5 eura Cernivci - Kijev 8 eura Kijev-Konotop 1,5 eura Konotop - Vorozba 2 eura (tamo i nazad) Konotop- Moskva oko 25 eura. sve ukupno oko 52 eura, s tim da bi bilo 50 da nisam isao do Vorozbe i nazad. Mislim da nema smisla uzimati medjunarodne vozove preko granica Rumunija- Ukrajina i Ukrajina- Rusija pa se presaltati na lokalne zato sto okreni obrni ispada ista cena kao da ste uzeli medjunarodni do krajnje destinacije (npr voz Konotop-Brjansk kosta 18 eura). Odlaskom u Konotop stedite oko 5 eura zato sto je Kijev-Moskva oko 3o, ali znatno gubite na vremenu.