Jump to content

Photo

Kapela mira i okrugli sto

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Haralampije

Haralampije

novajlija

• Members
  • Pip
  • 0 posts

Posted 27 October 2007 - 15:13

Posted ImageKapela Mira u Sremskim Karlovcima prvo je mesto u istoriji na kome su se međunarodni pregovori vodili za pravim pravcatim okruglim stolom.

Autori: Gorana & Nenad Prodanović

Pročitajte ceo tekst

#2 Guest_Wesna_*

Guest_Wesna_*
  • Guests

Posted 10 July 2008 - 18:14

:clap:Divno!!

#3 Guest_Hermina_*

Guest_Hermina_*
  • Guests

Posted 07 December 2008 - 01:17

Neverovatna slucajnost da sam je danas primetila na putu za BG., i uz to se raspitivala se o njoj. Evo me veceras na sajtu i dobih informaciju iz prve ruke..Ima neka duhovnost..ili sta vec u Sremskim Karlovcima...Hvala na lepom i poucnom tekstu!

#4 Guest_ja_*

Guest_ja_*
  • Guests

Posted 10 February 2009 - 19:50

kapela gospe od mira sad je renovirana pa jes lepse izgleda. treba je sad videti.

#5 Guest_Sanja_*

Guest_Sanja_*
  • Guests

Posted 10 May 2009 - 09:01

Već neko vreme razmišljam da idem u Sremske Karlovce. Ovaj tekst sto sam pročitala je super i več sledečeg vikenda idem da vidim kapelu mira.

#6 Guest_BERMET ALEKS_*

Guest_BERMET ALEKS_*
  • Guests

Posted 20 June 2009 - 17:56

EVO DANAS I MINISTRI POSETISE KAPELU MIRA.RENOVIRANA JE ZAISTA LEPA.

#7 Guest_Minche_*

Guest_Minche_*
  • Guests

Posted 23 October 2009 - 20:26

Ja sam nedavno nakratko posetio S.K. i nisam uspeo da nadjem tu kapelu. Ceo centar sam pretrazio i nisam uspeo da nadjem, posle sam video neku mapu i krenuo ka njoj i opet je nisam nasao. Mora da je na nekom brdu?

#8 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,863 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 08 November 2009 - 16:43

Pa sto, covece, nisi nekoga pitao? Eto ti dobar razlog da ponovo dodjes u Karlovce. Da li si bio u muzeju pcela? U prvoj Srpskoj gimnaziji..?
Ahimša paramo dharma

#9 bloom

bloom

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 144 posts
  • Locationpokraj Dunava

Posted 09 November 2009 - 00:54

Da li si bio u muzeju pcela?

Zvuči zanimljivo, je l' mogu kratke smernice?

#10 MajaNS

MajaNS

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,056 posts
  • LocationNovi Sad, Vojvodina

Posted 09 November 2009 - 01:07

Da li si bio u muzeju pcela?

Zvuči zanimljivo, je l' mogu kratke smernice?

Stvarno Pedja gde je to? Ni ja nisam znala da postoji.
Sta ce mi revolucija ako ne mogu da plesem
Emma Goldman

#11 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,863 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 09 November 2009 - 01:17

www.sremski-karlovci.com/muzej_meda_i_vina.htm

Ahimša paramo dharma

#12 Guest_Мили_*

Guest_Мили_*
  • Guests

Posted 23 April 2010 - 21:25

Капела Мира би требала да се претвори у Музеј, или слично, има на све четири стране врата, раније су једна врата (турска) била зазидана,па су ту римокатолици ставили некакав иконостас, сада тамо постоје клупе, а округли сто су сколонили, СРАМОТА! Византијског је стила, розори еннглеског(готичкг), римокатолици тврде да је њихова , али нема уопште поузданих записа , нити документа, већ се позивају на кнеке скорашње усмене и , књиге некиј хкатолика. треба пресиспитати статус и отворити за све!

#13 Guest_ivanbica_*

Guest_ivanbica_*
  • Guests

Posted 02 February 2011 - 14:11

Kapela mira je i sada dostupna svima koji žele da je pogledaju, ona je jednostavno spomenik kulture bez obzira da li u njoj bogoslužja održavaju katolici ili pravoslavci.... Nadalje, Kapela Mira ustvari nije replika šatora ili drvene barake u kojoj su se održali pregovori između Svete lige i Turske, nego svetište posvećeno događaju po kojem je nastao mir na ovim prostorima, bar što se Turaka tiče.

#14 Guest_orangutan_*

Guest_orangutan_*
  • Guests

Posted 11 February 2012 - 02:00

Neverovatna slucajnost da sam je danas primetila na putu za BG., i uz to se raspitivala se o njoj. Evo me veceras na sajtu i dobih informaciju iz prve ruke..Ima neka duhovnost..ili sta vec u Sremskim Karlovcima...Hvala na lepom i poucnom tekstu!