kina

61 posts in this topic

Ja sam iz BiH i ljudi sa kojima sam se čuo su rekli da im to nije trebalo.

Kod nas na sajtu ni ne stoji šta sve treba. Samo rezervacija leta i hotela/hostela u mom slučaju...pa onda kosa crta ili ako me neko poziva šta sve treba...

edit:

L viza

Dokumenti koji pokazuju plan letenja, uključujući rezervaciju avionske karte (povratnu) i dokaz o rezervaciji hotela itd. ili pozivno pismo za turiste izdano od mjerodavne jedinice ili pojedinca u Kini. Pozivno pismo treba sadržavati:

(1) Podatke o podnositelju zahtjeva (uključujući ime i prezime, spol, datum rođenja, itd.);

(2) Podatke o planiranoj posjeti (uključujući datum dolaska i odlaska, mjesto/a koje namjeravate posjetiti, smještaj, itd.);

(3) Podatke o pozivatelju (uklj. naziv organizacije ili ime osobe, telefonski broj, adresa, službeni pečat organizacije, potpis zakonskog zastupnika ili pojedinca).

to je sve što se tiče L vize...

Edited by Martin95

Pozdrav svima, idućeg mjeseca idem za Kinu, pa mi treba savjet vas koji ste tamo već bili. Naime, bavim se youtube-om, a znam da je tamo zabranjeno to, kao i ostale društvene mreže, pa sam htio da vas pitam koji VPN za laptop, a koji za telefon da skinem?

Hvala unaprijed!

13 hours ago, Martin95 said:

Pozdrav svima, idućeg mjeseca idem za Kinu, pa mi treba savjet vas koji ste tamo već bili. Naime, bavim se youtube-om, a znam da je tamo zabranjeno to, kao i ostale društvene mreže, pa sam htio da vas pitam koji VPN za laptop, a koji za telefon da skinem?

Hvala unaprijed!

ExpressVPN

ineteresuje mene kako da se pronadje solidan posao u nekoj drzavi koja nije u usljivoj evropi i sa kojom se moze pristojno zivjeti sa sss

Nikako.

Osim ako neces da radis na crno - prostitucijom i slicnim zanimanjima.

Obaveštenje za one koji planiraju kopnenim putem u Kinu.

Potrebno je malo (negde i mnogo) ubeđivanja oko toga da li nam kineska viza, prilikom kupovine autobuskih karata iz Rusije za Kinu. Problem nastaje zbog toga što ove granice ne mogu da se pređu pešaka. Pretpostavljam da smo mi probili led, ali opet, moj je savet da ne planirate tesne konekcije.

U Zabajkalsku su odbijali da mi prodaju kartu, uz obrazloženje da su pravila takva i da ne smeju da mi prodaju kartu bez vize. Pošto sam se bunio, zaglavio sam na ispitivanju u policiji od oko 3 sata, u Mandžouli sam stigao sa 7 sati zajkašnjenja i naravno, zakasnio na voz za dalje. Kartu su mi prodali tek nakon što im je naredio policajac u uniformi, rekavši da je proverio i da nam za Kinu stvarno ne treba viza. Ali, čak ni uz pomoć policajca nije išlo lagano, ubeđivao se on sa njima, čak je zvao načelnika autobuske stanice u Zabajkalsku kako bi ovaj dao dozvolu šalteru da mi proda kartu. Pri samom ulasku u Kinu nikakvih problema.

Drugar mi reče da u Pogranjičnom nisu hteli da mu prodaju kartu za Suifenhe čak ni uz naredbu policajca, nego da ovaj odvezo do granice i ugurao u neki autobus.

Nakon toga sam dva puta prelazio iz Kraskina u Hunčun, čudili su se malo, ali sam tamo karte oba puta kupio lagano. Autostop je skoro nemoguć, jer automobila nema.

Imam informaciju da lagano ide između mesta Heihe i Blagovešćensk, na Amuru, gde leti idu brodići, a zimi autobusi preko zaleđene reke.

Pozdrav!

Imam dva pitanja za forumaše :smile:

Prvo je, da li pasoška kontrola pravi problem, ako se uzme karta u jednom pravcu, a idem sa x2 vizom (do 6 mjeseci).

Drugo je, pokazuju li se ikakve pare na ulasku u zemlju? Carinicima i tako to, kao što u Evropi moraš pokazati da imaš kod sebe...

Hvala!

Pozdrav!

Povratna avio karta nije uslov za ulazak u Kinu tako da nema problema kod check in-a.

Iako imaju pravo da te pitaju za razlog putovanja, planiranu dužinu boravka kao i za pare, u praksi se ovo veoma retko dešava. Uglavnom te za pare niko ne pita, samo ti lupe pečat i ideš dalje. Malo strožije provere su kod državljana nekih siromašnijih afričkih zemalja. Jedino si u obavezi ukoliko imaš kod sebe iznos veći od 5000$ prijaviti na granici.  

A, šta mislite da rezervišem kartu za povratak, kada bi istekla viza? Samo da pitam, ako budu slučajno pitali?

To ne bi trebalo da predstavlja problem pošto ne gledaju na ulasku u zemlju tvoju avio kartu već dužinu trajanja vize. Dani tvog boravka u Kini se broje od prvog punog dana nakon tvog ulaska u Kinu. 

Čak i kad bi ti postavili ovo pitanje datuma povratka kod check in-a, možeš reći da ćeš nastaviti putovanje u neku drugu državu pre isteka vize te kasnije ponovo aplicirati za novu vizu te se vratiti nazad. Lično sam više puta imao povratnu kartu sa datumom povratka koji prelazi dozvoljene dane boravka i još nisam imao problema u Aziji, pošto sam nastavio putovanje u nekoj drugoj državi ili specijalnoj administrativnoj regiji (HKG ili Makao)  te se posle vratio. S obzirom da povratna karta nije obavezna za Kinu, računaj da neće biti problema. 

Hvala ti puno. Ja se već zabrinuo. Imam letove u jednom smjeru, direktne za manje od 300eura, a ekipa sa wechat-a kaže da mogu imati probleme, ali da se rijetko dešava.

Mislim, ja idem tamo sa studentskom, pa će mi agencija uraditi još pola godine, naravno, idem da radim kao english teacher.

Znači, da ne brinem hehe. Ja se zaista zabrinuo, jer mi je budžet ograničen, morao bih se odreći nečeg da uzmem povratnu koja bogami nije nimalo jeftina...

Hvala :smile: