Jump to content

Photo

Shopping u Madjarskoj

• Please log in to reply
1220 replies to this topic

#21 Makaveli13

Makaveli13

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationTu i tamo

Posted 09 January 2010 - 18:47

Ima u Segedinu Outlet store za elektroniku. Cene su od 40-60 posto od realne. Znaci sve od bele tehnike i LCD televizora. To su oni proizvodi koji su se ubrzo posto su prodati crkli. Onda kupcima daju nove,a ove pokvarene poprave i prodaju po toj ceni. Dobija se garancija regularno kao za nov proizvod. Ako nekoga interesuje,pitacu za adresu. To je definitivno best Buy.

#22 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 January 2010 - 19:01

@strikan
Nisam siguran da cu moci tada, cekam da vidim kad ce mi se kolega vratiti iz Beca (jbg, mora neko da ostane u NS da radi ;) ). Koliko bi kostalo moje ucesce on NS do Segedina i nazad do NS?

@Makaveli13
Aj potrazi adresu i ako imas neki link, posto mi nesto neide od ruke potraga trenutno :)

#23 strikan

strikan

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 10 January 2010 - 12:15

Slobo imas PM.

#24 Makaveli13

Makaveli13

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationTu i tamo

Posted 17 January 2010 - 14:31

ElektroOutlet SZEGED
Szeged, Kálvária sgt. 65-67.
TEL/FAX
+36/62/431-432
szeged@elektrooutlet.eu

#25 strikan

strikan

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 18 January 2010 - 21:28

E ovako, danas smo bili u Segedinu. Pa da prenesem prve informacije. Na ulazu madjarski carinik je trazio da otvorim gepek i nista vise. U Segedinu smo obisli Metro, Cora, Tesco, Elektro Outlet, Media Markt i Extreme Digital. Cene suhomesnatih i melcnih proizvoda su najpovoljnije u Metro-u i Cora-i, ostali proizvodi su negde skuplji, negde jeftiniji ali opet u rangu cena kod nas ili jeftinije. Ako zelite da ostvarite povracaj poreza prvo pre ulaska u prodavnicu (Metro) trazite AFA obrazac za povracaj poreza. U Metro se moze uci sa nasim pasosem i nasom karticom Metro-a. Ne moze samo sa nasom karticom (ali pasos cete svakako imati).
Media Markt ima dobar izbor tehnike i kucnih aparata ali su i medju skupljim radnjama. U hipermarketima ima nesto tehnike ali nije neki izbor a i cene su u rangu ostalih radnji.

Elektro Outlet je ok radnja ima i nove i servisirane robe i dosta su pristojne cene tako da vredi pogledati sta ima, njega cete najlakse naci jer je na samom ulazu u Segedin sa leve strane i ne mozete ga nikako promasiti.

Ja licno sam u Extreme Digital-u narucio svoj tv.

Uglavnom svuda osoblje je ljubazno i izlazi u susret, jedino je neka tetka u Metrou bila hladna kao danasnji dan ali bice i ona bolja samo malo da je ogreje sunce :)

Sve adrese prodavnica smo trazili preko GPS navigacije (hvala Slobi) i sve adrese su bile tacne i na svako mesto smo dosli bez problema. Tako da ako imate navigaciju, obavezno je ponesite.

U povratku, na madjarskoj strani carinika nije ni bilo, a sa nase strane samo pitanje imate li nesto za prijaviti i na nas odgovor nista, dobili smo srecan put.

Policije je bilo sa nase strane i to posle Novog Sada na par mesta ali posto smo vozili po ogranicenjima nije bilo problema. U Madjarskoj nismo videli policiju nigde. Vinjeta vam ne treba do Segedina.

Jos samo ovim putem da pozdravimo madjarskog Supermena, koji je na 10 metara ispred nas dok smo stajali na nekom semaforu proleteo brzinom svetlosti i tom prilikom pokupio dva semafora koji su mu se nasli na putu :). Po nasoj oceni nije teze povredjen a i airbag je bio ispravan :)

Eto toliko za prvo javljanje, ako neko ima pitanja tu smo da pomognemo.

Poz

#26 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 18 January 2010 - 22:41

Potpisujem sve sto je strikan napisao i zelim brz oporavak superMEN(a mozda i superHIK)-u  ;D

I samo da napomenem da Elektro Outlet ima stvarno povoljne cene (30-50% nize nego u Srbiji) i na to dodajte povracaj AFA-e (Madjarski PDV) od 25% :). Garancija na refurbish je 1 godina a na nove stvari 2 godine.

P.S. Strikane baci sve adrese sa papirica na forum da mogu ljudi lakse da nadju sve prodavnice.

#27 elefteros

elefteros

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,437 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2010 - 23:57

Imam jednu nedoumicu - ako se radi povracaj poreza od Madjara, zar ne bi onda trebao da se plati porez ovde? Ili je to vezano za "ako me uhvate na granici"?

#28 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 January 2010 - 00:24

Carina je po sistemu "ko se kako snadje"  :roll: a ko se ne snadje plati 32% na carini  zvizhd

#29 strikan

strikan

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 20 January 2010 - 09:04

Evo i adresa:

Metro Szeged

Budapesti út 1. Sz. Feltáró út

Cora

Zápor út 4

Tesco

Rókusi körút

Media Markt

Makkosházi körút

Elektro Outlet

Kálvária sgt. 65-67

Poz

#30 djkokeeboy

djkokeeboy

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 05 June 2010 - 16:00

jel ima neki nacin da se vide cene na madjarskom media-markt-u?
hvala

#31 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,805 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 05 June 2010 - 20:14

www.mediamarkt.hu/Flyer/polus_flyer.html
Na sajtu izaberes konkretnu robno mesto (primer za Polus u Budimpesti) i potrazis iz date ponude. Ne mogu se videti sve cene, samo cene trenutne akcijske ponude.
Ahimša paramo dharma

#32 djkokeeboy

djkokeeboy

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 07 June 2010 - 23:59

E hvala, ali toliko sam i ja sam uspeo da vidim.  :D
Mislio sam da'l postoji mogucnost da se vide cene ostale robe koja nije na "akciji". Recimo na nemackom mediamarkt-u to mozes da vidis.
Elem, hvala jos jednom u svakom slucaju.

#33 djkokeeboy

djkokeeboy

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 08 June 2010 - 00:52

Ljudi moram jos nesto da pitam.
Vezano je za carinu. Ja bih trebao sutra da idem sa bratom i njegovom devojkom za Segedin da kupim neki famozni TV . :D
Moje pitanje je, da li je sledeca informacija (saznanje) tacna i da li na to mogu da se oslonim:
"Ako kupim recimo TV od 500 evra i da mi (lupam) AFA bude 60 evra, meni je njegova cena na nasoj carini 440 evra (500-60).
Da li ja mogu tu njegovu cenu da umanjim za jos dodatnih 300 evra (3x100 evra po osobi) na ime robe koju mozes da prenes preko granice a da ti se ne carini?
3x100 evra jer nas ide troje u kolima. To onda znachi da bi, nazovimo je glavnica, na koju bi ja placao carinu bila nekih 140 evra (440-300). Jel to tachno, mislim jel ta prica pije vodu :D tj. jel to stoji? Jel mogu na to da se pozovem, ako uopste dodje do te price ka budem ulazio u Srbiju?"

Ja, najradije, ne bih njega ni prijavljivao, ali uzevsi u obzir da vozim fiata punta i da idem na gas, u prtljazniku nemam mesta, jer je on sam zauzet velikim delom rezervnim tockom, na cije je mesto dosla boca za gas, a i da rezervni tocak nije u prtljazniku cisto sumnjam da bih mogao tamo da zguram TV lcd od 37inca. :/ Tako da ce najverovatnije na zadnje sediste sa bratovom devojkom!  ;D
E sad, u takvoj konstelaciji stvari vrlo je tesko ne prijaviti ga na carini! Ili mozda imate neki zaista konstruktivan predlog za mene kako da eskiviram to! (a da ne ukljucuje to da idem drugim vecim prevoznim sredstvom) :)

I za kraj ako neko takodje moze da posavetuje, nosimo neki prastari TV koji u Metrou na nekoj akciji moze da se zameni za neki vaucer koji se kasnije koristi pri kupovini novog TV-a, pa me zanima dal da njega prijavljujem negde, na nekoj od granica.

Hvala

p.s. Ko god ima bilo kakvu info na ovo moje, ako odgovori sto pre, tj u roku od 7 sati, ja mu se MEGA-zahvaljujem! :)

#34 strikan

strikan

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 09 June 2010 - 17:44

To da delis televizor na 3 putnika nece da pije vode :)
Pa nisu ni nasi carinici blesavi, znaci to zaboravi.

A za sve koji planiraju kupovinu tehnike u Madjarskoj evo jako dobar sajt

http://www.argep.hu/...&y=11&min=&max=

znaci uporedne cene, ocene kupaca itd.

Ja samo da javim da ja uveliko uzivam u svom Philipsu od 107 cm :)

#35 Un I.Q. ue

Un I.Q. ue

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,053 posts

Posted 09 June 2010 - 22:22

Ne znam da li je kasno, ali...

Reci da nosis TV (taj stari) kod nekog majstora tamo (nema delova kod nas) i zamoli ih da ti daju neku potvrdu da nosis TV i da ti onda ne carine kad se vracas (moguce je da nece ni imati nikakvu potvrdu u vidu papira, sto ti je i bolje, jer ce ti i reci da samo kazes kad se vracas da si isao na popravku)...

Vrati se kasnije u drugoj smeni carine i reci da si prijavio taj TV tj da je tvoj i da si njega iz Srbije nosio tamo na popravku ;).
...zivot je kao zemlja, kad zapustis malo daje !

#36 dragmilk

dragmilk

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 10 June 2010 - 13:19

Pozdrav, ja sam novi clan na forumu.
Ako neko moze da mi kaze, gde je najbolje da se iskljucim sa autoputa posle Horgosa, da bih dosla do Segedina, a da ne platim vinjetu? Da li se istim putem mogu vratiti iz Segedina do Horgosa? Sutra putujem , pa bi mi znacila informacija.
Hvala unapred
Pozdrav

#37 dragmilk

dragmilk

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 10 June 2010 - 14:21

I jos jedno pitanje. Posto idemo suprug i ja da li mozemo da unesemo robu do 200 (100+100) evra ili do sto evra, da ne platimo carinu? :-[

#38 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,805 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 10 June 2010 - 14:30

Izadji na prvom izlazu za Segedin, a to je posle granicnog prelaza jedno 1-2km. Bez placanja putarine moze se do izlaza Seged Eszak.
Svaki putnik ima pravo da unese u zemlju (Srbiju) robe za licnu upotrebu vrednosti do 100Evrova.
Ahimša paramo dharma

#39 MajaNS

MajaNS

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,043 posts
  • LocationNovi Sad, Vojvodina

Posted 10 June 2010 - 16:04

Da li neko ima karticu za Metro na zajam? Vise se ne moze kupovati na one dnevne potvrde koje su stranci dobijali uz pasos, samo sa karticom, a ja je nemam. I naravno, treba mi nesto bas iz Metroa :(
Sta ce mi revolucija ako ne mogu da plesem
Emma Goldman

#40 dragmilk

dragmilk

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 10 June 2010 - 18:57

Hvala, pedjalone! Pozdrav clap