Kurirske službe u Srbiji i iskustva

59 posts in this topic

On 2/3/2017 at 7:46 PM, Njeogva said:

Najnegativniji utisak za Post ekspres!!! Najobi;niji paket ne mogu da dostave na adresu u Beogradu koju, kako kažu, ne mogu da nađu! Danima sam ih čekala, na kraju kažu da podignem u pošti odakle je paket krenuo, ja dođem, kažu: - Pa on je kod vozača! Danima je kod vozača?! A isti oni su rekli da podignem paket jer je on u toj pošti! I ko tu odgovara, niko!!

Tako da, ako možete, izbegavajte Post Ekspres jer je moguće da vam izgube paket, vi se žalite i nikom ništa.

Јел ово постаје као тема о Геа турсу? :smile:

Лепо ти ујутру пошаљу поруку на мобилни да ћеш тај дан добити пошиљку са све бројем курира да га контактираш.

Ако се нешто искомпликује, реши се са два позива, нпр у Зајечару имају неко насеље где су уместо бројева прво слова, типа Насеље Краљевица Б6. Каже ми радница не може тако у компјутер, ставила бб а број у напомену.

Курир у Зајечару није видео, ја назвао два броја, проблем решен... 

Pozdrav svima,

da podelim i ja sa Vama iskustvo sa kurirskom sluzbom AKS Sabac, mogu odma da kazem da je jedna od NAJ NEProfesionalnih kuriskih sluzbi, poslat mi je paket u ponedeljak s obzirom da su pogresno napisali broj kurir nije ni dosao do adrese,moje misljenje je da bi kurir trebao da dodje do adrese bez obzira ako se niko ne javlja na telefon ili je pogresan broj ? mozda i gresim.... zovem u petak, nakon 4 dana kazu mi da je kurir zvao i niko se nije javio, pitam na koji broj zvao i ustanovimo da je broj pogresan, dao sam im tacan broj, i kazu mi da ce u ponedeljak biti opet poslat i do utorka najkasnije ce stici, zovem ja u utorak kazu mi da je paket vracen posiljaocu, puko sam, ´kazem im pricao sam sa vama u petak rekli ste da ce te paket poslati u poendeljak, kazu ne, paket je vracen, ja zovem posiljaoca i kazem mu da posalje ponovo, u sredu je poslao opet u cetvrftak oko 11 sati zovem i proverim kaze jeste paket je poslat ocekujte kurira, pitam ih koji broj telefona stoji na posiljci kad ono opet pogresan broj napisali koji je bio i prvi put. To je potpuno ne profesionalno! Eto to je to bilo sto se tice AKS Sabac kurirske sluzbe, nikad vise. Dakle ljudi bezite sto dalje od AKS Sabac kurirske sluzbe.

On 23. 03. 2017. at 1:17 PM, Pinelo said:

Pozdrav svima,

da podelim i ja sa Vama iskustvo sa kurirskom sluzbom AKS Sabac, 

Да ли би могао да кажеш широком аудиторијуму шта те је нагнало да твој први пост на овом форуму посветиш управо АКСу Шабац? ::crazy:

Naleteo na temu (ko zna kako),pa da podeli iskustvo (popljuje :smile: ).

@Pinelo: nije da branim kurire,ali treba i ti da znas da oni imaju dnevno (lupam) 20 paketa,koji trebaju da raznesu.A neke druge i da pokupe.I neko odredjeno vreme za koje to treba da urade.Kad mu se neko ne javi,mozda taj kurir pomisli "ko zna sta je sa njim,mozda se udrogirao,necu da ga cimam,nek se posle javi sam".Neprofesionalno...al tako rade kuriri.Kad vidis da oni tebe ne zovu moras ti njih da zoves.Ne sete se oni uvek dva puta da te traze.

A dalje za neprofesionalnost stoji - kazu ti da ce biti poslato u ponedeljak,a oni vratili paket.Slepci.

On 27.3.2017 at 2:02 AM, Relja said:

Да ли би могао да кажеш широком аудиторијуму шта те је нагнало да твој први пост на овом форуму посветиш управо АКСу Шабац? ::crazy:

Trazio na google gde postoji ovakve teme pa sam svuda pisao gde god sam nasao :smile:

10 hours ago, Laza GNR said:

Naleteo na temu (ko zna kako),pa da podeli iskustvo (popljuje :smile: ).

@Pinelo: nije da branim kurire,ali treba i ti da znas da oni imaju dnevno (lupam) 20 paketa,koji trebaju da raznesu.A neke druge i da pokupe.I neko odredjeno vreme za koje to treba da urade.Kad mu se neko ne javi,mozda taj kurir pomisli "ko zna sta je sa njim,mozda se udrogirao,necu da ga cimam,nek se posle javi sam".Neprofesionalno...al tako rade kuriri.Kad vidis da oni tebe ne zovu moras ti njih da zoves.Ne sete se oni uvek dva puta da te traze.

A dalje za neprofesionalnost stoji - kazu ti da ce biti poslato u ponedeljak,a oni vratili paket.Slepci.

Ja mislim da kurir je duzan da dodje na adresu koja stoji na posiljci, bez obzira da li se taj javio na telefon ili ne, mi placamo te usluge ili ?U inostranstvu na primer kad narucis nesto brzom postom on dodje na adresu i pozvoni na vrata, tek tad ako se niko ne javi pozove telefonom... Moj broj telefona su napisali pogresno, pogresili jednu cifru, proverio sam taj broj koji su oni napisali i broj je nepostojeci, ako je video da je nepostojeci broj mogao je da zove u centralu pa da pitaju posiljaoca ili slicno :smile:

Kurirska sluzba Daily express jako smotani! Trebali da dodju juce i preuzmu paket, ceo dan ih cekam, danas zove neki decko i kaze da juce nije mogao da nas nadje jer nije upisao broj tel, a 3 puta mu je ponovljen broj! Danas me zove i kaze da ce sutra da dodje jer nije mogao da me nadje. Prodala sam preko sajta devojci nesto i zbog njih mi napravio totalnu pometnju jer kasnim sa posiljkom. Opet zovem i pitam da li su preuzeli paket na sta mi njihov kurir kaze ostro:" Jesam, cao gospodjo" Uzas spusta mi slusalicu i kaze cao! Ovo jos nisam čula. Jako nekulturno! Verovatno taj njihov radnik nema dva grama mozga, u razgovoru sa njim sam zakljucila da je rec o ogranicenoj osobi! Nikome ne preporucujem ovu kurirsku sluzbu jer imaju smotane radnike koji ne znaju da upamte broj tel!

Ubedljivo najgore iskustvo je sa službom Bex, koja navodno ima najniže cene ?!? Zbog trudnoće i bebe koja uskoro stiže, sve češće se odlučujem za online kupovinu...kakva noćna mora u Srbiji! Sajtovi nisu update, stanje zaliha nerealno a to saznas nakon 3 dana. Elem, ako nešto i poručiš, kreće agonija sa kuririma i brzom poštom.

Ovog puta Bex Kragujevac. 

Kurir je pozvao dok sam bila u toaletu, bukvalno cimnuo...Ja sam nakon 6 minuta izašla i pozvala i rekao je da je sada daleko i da ima puno posla a subota je itd. Dobićete paket u ponedeljak. Ja sam zvala centralu i rekli su mi da je on u pravu i da je to njihova poslovna politika. Onda je moj muž otišao u magacin i zatekao ga tamo  kako sedi u kamionu. Uzeli smo sami pošiljku.

Inače, prethodno sam ja zvala centralu i molila za broj kurira da bih videla kada će biti u blizini. Rekli su mi da ne mogu da mi daju telefon i da moram da sedim kući do 15-16h i da čekam. Post express u poruci pošalje broj kurira.

No comment. Profesionalizam i poslovnost na delu :sad: Nikada više.

Edited by maxiva
Ah da. U poruci koja je stigla piše:kupac odustao od isporuke. Ha ha ha

BEX zna da bude kriminalan.

Narucio sam neku keramiku,jedan predmet stigao OK,a u drugoj kutiji sadrzaj polomljen skroz (usmeno mi kurir rekao kako je njegov kolega slucajno ispustio i polupao).

I pazi sad ovo...napravi se zapisnik da je lom nastao kod njih u magacinu i da sam ja paket primio polomljen.I posle reklamacije - nisu oni (BEX) krivi (?!),nego predmet nije bio adekvatno zapakovan.

Kurirske službe ili, kako ih kod nas zovu "Brza pošta", ne zaslužuju ni jedan od ova dva naziva.

Kuriri se ne ponašaju kao kuriri, jer su uglavnom drski i mrzovoljni, a službe im nikako ne funkcionišu.

Može se reći da u sve su osim brzi, a trebali bi malo i da se informišu o tome šta podrazumeva reč "pošta".

Na prvom mestu ove black liste je AXS-e, a odmah zatim Daily express.

Mislim da je na Divljem zapadu poštanska kočija bolje funkcionisala nego kurirske službe kod nas.