Jump to content

Photo

Venecuela

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 kasper

kasper

novajlija

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 23 January 2010 - 23:23

Pozdrav svima, evo sta me zanima isao bih do Venecuele (Karakas) u posetu prijateljici pa me interesuje kako najjeftinije da stignem tamo. Ako je neko isao na tu stranu ne bi bilo lose da me posavetuje. Za sada sam provalio da bi mogao iz Temisvara do Barselone ili iz Budimpeste do Madrida pa onda da jurim neki avion za Venecuelu, ali problem je sto ne mogu nigde na netu da nadjem cene avio prevoza na toj relaciji. A mozda ima i neki bolji prevoz od ovog ?   ::crazy:

edit: caps

#2 goranvu

goranvu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 24 January 2010 - 00:17

Mislim da ti je najpametnije da gledaš šta iz Venezuele leti za Evropu, pa onda da gadjas taj grad. Za početak sigurno imaš vezu iz Frankfurta i iz Londona.

#3 goranvu

goranvu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 24 January 2010 - 00:40

Još ćeš me navući da letim za Venezuelu...
Alitalia ima povratne letove Milano-Caracas sredinom aprila i za €490, all inclusive. Tokom marta je cena €570. Sumnjam da ima išta povoljnije.

#4 kasper

kasper

novajlija

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 25 January 2010 - 18:38

Hvala za informaciju, a koliko sam se raspitao ovde u Srbiji nema njihova ambasada a mora da se vadi viza.  Najblize je u Sofiji i evo sta sve traze (poslao mi jedan bugar koga sam zamolio da se raspita):

The cost of the visa is 30 dollars.
You should bring 2 pictures,your passport to have et least 6 months until expire.To have document that you have money in a Bank,
to have paper that you work(probably written by your chief),to bring reserved tickets :)
And you should fill some papers,but you should fill them here in Sofia if you don't have in Beograd :(
And if you want to come we should call few days earlier to make arrangement with the council.

Ovo iz Milana za 500e deluje odlicno, samo problem je ta viza i cimanje do Sofije...

#5 blenta

blenta

novajlija

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 02 May 2010 - 19:03

da li neko ima novije informacije vezane za kako do venecuele i do njihove vize?

#6 blenta

blenta

novajlija

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 06 May 2010 - 11:29

kaspere!!! molim te javi mi se

#7 toza

toza

novajlija

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 02 June 2010 - 12:14

Sve su neke stare price,dali neko zna dali stvarno treba viza za Venecuelu

#8 geoplans

geoplans

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 588 posts

Posted 03 June 2010 - 12:54

Treba viza za Venecuelu.
Evo spiska ko sve moze u Venecuelu bez vize:
http://www.mre.gov.v...2143&Itemid=194
Srbije nema tu, viza nam je potreba i za obicne i za diplomatske pasose.
Novembra 2008. gledao sam na TV kada je dosao u BG ambasador Venezuele iz Bugarske i najavio skoro otvaranje ambasade i bezvizni rezim. Ocigledno od toga (jos uvek) nema nista.

#9 blenta

blenta

novajlija

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 10 June 2010 - 07:06

ima li neke nade da se to ubrza?kome se obratiti.
web site u Bugarskoj uopste ne radi,cak se daju razlicite adrese ulice na raznim site-ovima...Na mail mi niko nije odgovorio...tuzno

#10 geoplans

geoplans

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 588 posts

Posted 13 June 2010 - 18:46

Po informacijama koje sam nasao SFRJ je imala ambasadu u Venecueli ali je 2001. tadasnja SRJ zatvorila tu ambasadu zbog finansijskih razloga. Ne znam da li je ovo tacno ali moze biti.
Navodno zgradu ambasade sada iznajmljuje neka kompanija iz Juze Amerike kao svoje kancelarije.
Jedino da kontaktiras Ministarstvo spoljnih poslova Venecuele za tacne informacije.

#11 blenta

blenta

novajlija

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 16 June 2010 - 06:19

hvala za info...da nisu ovako iskomplikovali,vec bih bila tamo : )

#12 MajaNS

MajaNS

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,043 posts
  • LocationNovi Sad, Vojvodina

Posted 02 December 2011 - 15:30

Dugo niko nije nista pisao o Venecueli, a mene zanima stosta a pogotovo gde traziti vizu za Venecuelu. Znam da nam je najbliza ambasada u Bugarskoj i to je sve, ali ne znam nikoga ko je bio u Sofiji, trazio vizu,  pa ako vas ima javite se. Takodje me zanima kako najjednostavnije i najjeftinije stici iz Venecuele u Manaus (Brazil). Sve informacije i iskustva su dobrodosla.
Inace u Bugarsku najradje ne bih po vizu jer na put krecem za oko mesec dana a u Venecueli bih trebala biti tek u junu tako da se cini najjednostavnijim da se viza trazi u Boliviji, Peruu, Kolumbiji ili nekoj drugoj  zemlji Juzne Amerike. Pokusala sam doci do informacija o tome na sajtu njihovog ministarstva spoljnih poslova, ali ne nalazim nista osim spiska zemalja u Juznoj Ameridi gde imaju diplomatske misije (tako je imenovano), ali nisam dovoljno dobra u spanskom da bih se usudila da nekoj od tih ambasada pisem.
Sta ce mi revolucija ako ne mogu da plesem
Emma Goldman

#13 yandel

yandel

putnik-pripravnik

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 26 February 2012 - 21:42

majo moj savet ti je da zaboravis na venezuelu i izaberes neku drugu drzavu..venezuela je danas jedna ako ne i najopasnija drzava na svetu..preko 170 mrtvi na 100 000 stanovnika..preko 500 kudnapovanja prosle godine samo u caracasu..pljacke na sve strane samo ako primete da si stranac..zemlja jeste rajska pogotov los roques i boracay ali sta ti vredi da rizikujes kada mozes da odes naprimer u cancun ili dominikansku republiku..santo domingo je jedan o najbezbedni gradova u latin americi sto se ubistava tice ali pljacki ima naravno...venezuela je danas opasna drzava mozda cak duplo gora kakva je colombia bila pocetkom 90tih kada je u medellinu svakog petka subote preko 200 mrtvi glava palo u sukobu narkokartela policije i uvek su stradali nevini