Jump to content

Photo

Kofer na tockice

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Dragance

Dragance

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 2,745 posts

Posted 03 February 2010 - 01:15

Posto me ceka duze putovanje, valjalo bi da kupim nekakav poveci kofer u koji mogu da spakujem dosadasnjih 27 i kusur godina zivota :) A da pritom sve to bude u okvirima za avionski prtljag, do 22-23 kg ;) Zamisljam da uzmem onaj neki sa tockicima i sa onom ruckom na izvlacenje, da mi bude lakse kad ga vukljam. Dosta bilo putovanja samo sa rucnim prtljagom, jbg :) Naravno, poenta je da bude sto laksi i sto jeftiniji. Ja sam dosad jedino gledao u Eurosalonu, tamo ih ima gomila, verovatno su kineski, ali zadovoljavaju moje kriterijume, osim sto bih mozda mogao naci negde jeftinije, ako neko zna. Ovi koje sam video su u rangu do 6-7 hiljada, ako bih nasao negde za 3-4-5 hiljada, super! To su oni najveci, sto idu u visinu do 60-70cm valjda.
Ima neko dobar predlog gde jos da pogledam?

#2 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 03 February 2010 - 01:27

Imas u Tempu za 2-3000 dinara neke kofere, jes da su kineski ali sluze svrsi.

#3 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts
  • LocationBelgrade, Serbia

Posted 03 February 2010 - 01:58

Ja sam svoj uzeo u Rodić-Mercatoru na NBG-u, tamo je bila valjda (ne znam jel je ima još uvek) Samsonite/American Traveller radnja ;) Ogroman kofer (za polugodišnje putovanje) i bio je nekih 7000din

#4 Nikolar91

Nikolar91

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 900 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 03 February 2010 - 07:39

mene su svi ubedjivali da sa prtljagom od dve nedelje mozes ostati i 2 meseca.

#5 elefteros

elefteros

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,430 posts
  • LocationBeograd

Posted 03 February 2010 - 12:18

Ja sam baš juče pazario mali kofer u Home Centru, Tržni centar Ušće, i video sam nekoliko većih, koji nisu loši, cena im je tu između 3000 i 4500... Mada Home Centar kod Sajma ima veći izbor...

Imaju u Super Idei, takođe u TC Ušće neke veće kofere, ali su u tri boje - svetlo plava, neki pokušaj crvene i zelena? Oni su bili oko 2500...

Takođe, TC Ušće, Carprisa ili tako nešto, ima neke modele na sniženju, mislim da je jedan veći oko 5000...

Bio sam u Metrou u Krnjači, i tu je bio veliki izbor kofera i torbi, ali mi se nisu svideli ni po izgledu ni po ceni - bili su preko 4500...

Bulevar možeš slobodno da preskočiš, tamo nisam ništa našao, ali sam čuo da ok torbe mogu da se nađu u podzemnom prolazu na Terazijama (onom što izbija na Balkansku)

#6 Cruela DeVil

Cruela DeVil

putnik dugoprugaš

• Administrators
  • 2,226 posts
  • LocationKuala Lumpur, Malaysia

Posted 03 February 2010 - 13:40

Ja imam veliki Samsonite kofer koji je moja mama zvala Transibirski koji ima cirka 100 litara prostora. Tvrda plastika, ima tockice i rucku. Posle kupovine je izasao jednom iz kuce, isao je samnom u Ukrajinu i posle toga je ostao kuci i ne radi nista... mozda bi ga prodala.
Zainteresovan?

edit (posle 5 minuta): Dodjavola, tek sad sam videla da si ti postavio temu... mozda ti ga zajmim ako oces!  ;D
Kad si jednom osetio let ici ces zemljom ociju uprtih u nebo tamo gde si bio i tamo gde zelis da se vratis...

#7 Dragance

Dragance

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 2,745 posts

Posted 03 February 2010 - 13:55

Jaaao!!! Meni si nasla da uvaljujes kojekakvu robu :D Sad za kaznu ima za dzabe da mi ga das u trajno vlasnistvo :D

Ostalima hvala na savetima, procunjacu po gradu, uglavnom sam i mislio da se fokusiram na vece trzne centre. Ako neko ima jos neku ideju, slobodno!

#8 vlada kuvar

vlada kuvar

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 219 posts
  • LocationBeograd

Posted 03 February 2010 - 15:16

ja sam spakovao 23 godine zivota u veliki bekpek... Bilo mi je dovoljno za pocetak, posle kad se stvari bas muski iznose, bacis kupis nove, naravno najjeftinije. Posle 7 meseci sam se vratio kuci sa 23,2 kg stvrai, uglavnom novih.  E sad zavisi gde ides, i koliko stvari koje ces stalno koristiti nosis (sator, plinski reso... )
meni je uvek prvo u glavi bekpek, samo ga bacim na ledja i nema problema niti u trcanju, upadanju poslednji autobus, guranja...

the world ıs too small for travelers...

#9 orko

orko

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 289 posts

Posted 04 February 2010 - 10:20

meni je uvek prvo u glavi bekpek, samo ga bacim na ledja i nema problema niti u trcanju, upadanju poslednji autobus, guranja...

klanj::  ;)

#10 Dragance

Dragance

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 2,745 posts

Posted 04 February 2010 - 14:52

Nosim ja i bekpek, naravno, ali kao rucni prtljag :) A ne planiram da nosim stvari kao sto su plinski reso i ostala cuda, ali bice kojekakvih sitnica, koje ce zauzimati prostor. A idem u Brazil, na duze.

#11 elefteros

elefteros

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,430 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 February 2010 - 15:16

Imam ja jedno off topic pitanje u vezi kofera, ali onog koji se vodi kao rucni prtljag - Pazario sam jedan, kao sto sam i napisao, koji ima 50x37x20 medjutim, kada se spusta ka tockicima ide i do 23. Da li smeju uopste koferi kao rucni prtljag da imaju tockice?

#12 kovach81

kovach81

putnik kratkoprugaš

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts

Posted 04 February 2010 - 15:34

Смеју! Чак су најчешћи ручни пртљаг који сам ја виђао у последње време.

:pij:

#13 Vagabundo

Vagabundo

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 268 posts

Posted 04 February 2010 - 15:52

Ne volem kofere s točkićima... Tri puta sam bio prinuđen da ih nosim u rukama. Prvom su odpali točkići, drugom je pukao rajfešlus, a trećem se pokidala ručka... Jedan je bio Samsonit, za drugi se ne sećam (ali je bio skupo plaćen) a treći je bio Kinez...Toliko o tome :)

#14 Dragance

Dragance

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 2,745 posts

Posted 04 February 2010 - 17:15

To jest, ali one bez tockica ces da teglis ceo put, a ove s tockici, samo nakon sto im puknu tockici i rucke ;D

mene su svi ubedjivali da sa prtljagom od dve nedelje mozes ostati i 2 meseca.

A da li moze 1-2 godine ili vise? Mislim, mozes i bez stvari da prezivis, ko ovi u Survivoru, nije da ne moze :) Moze i prtljag da ti se zagubi, samo je pitanje da li je to ono sto zaista zelis ;)

#15 wolfbgd

wolfbgd

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,155 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 May 2010 - 23:05

da osvezimo temu...

jel neko video ovih dana neki jeftin, kinesko-tajvanski, dimenzija za rucni prtljag, po mogucstvu zenski model...kofer?
Ili da se strpim pa kupim u freeportu u Lisabonu?
"Svrha ovog foruma je pomoć drugima i saznanje za sebe i druge."

#16 nepoznata

nepoznata

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts

Posted 25 June 2010 - 17:34

Pre jedno 3 nedelje, kupila ja kofere koji se uklapaju u gore pomenute dimenzije rucnog prtljaga. "Tempo" je prodavao po ceni od cca 2000,00 din u lepim pastelnim bojama, "Metro- Cash&Carry" po ceni od cca 900,00 dinara. Danas vidim u Blicu da su koferi iz Metroa na snizenju i do 50%. Pocetna neka cena tog rucnog je cca 500,00.
Vulnerant omnes, ultima necat.

#17 d.stole

d.stole

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 08 November 2012 - 20:59

Nisam mnogo putovao, ali sam za to vreme video gomilu slucajeva u kojima se ti kineski koferi raspadaju. Uglavom oni veliki (najveci). Mislim da ovi nisu losi za kabinski prtljag, posto ih onda licno nosi u avion. Ali oni veliki, sto se tumbaju u kargo odeljku...Samo da mu mislis kad ce da te izda. :yok:

#18 dule82

dule82

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 16 November 2012 - 23:22

Koferi i torbe

http://www.koffer-direkt.de/