Jump to content

Knjiga

Bantustan

Autohop

autohop

Sponzorisani linkovi

Najnoviji članci

Crna Gora, sramežljiva ljepotica

Volimo roadtripove. Volimo spakirati stvari u auto pa dokle stignemo. Ovaj put nas je cesta odvela u susjedstvo, Crnu...

Čemu služe putovanja?

"Priče koje mi dobijamo preko medija, uz pomoć kojih mi sudimo o svetu i promišljamo o svetu, najčešće su...

Svi kažu da bježim

Moj otac me uvijek pita od čega bježim kad putujem. Prije nekoliko tjedana sam dobio komentar na blogu da prestanem...

Sahara Blues

Iza visokih crvenih zidina leži grad visokih crvenih kuća čiji ravni krovovi – terase nikada nisu videli ni snega ni...

Google oglasi

Kako jeftino putovati

Photo

Smestaj na Tari

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 chivitli

chivitli

Administrator

• Administrators
  • 1,678 posts

Posted 17 September 2006 - 21:06

Saznao sam malopre da na Tari, u blizini Biljeske stene (malo dalje od 'centralnog' dela Tare, tipa 20km, tako nesto) ima besplatno konaciste, sa sve klopom :) Ako ste gledali film 'ptice koje ne polete', ona koliba u kojoj su ziveli - to je to. Ovi iz nacionalnog parka to odrzavaju, uvek je sredjeno i ima hrane (samo pise nesto kao 'ostavite malo i drugima' :) ). Verovatno je uvek prazno, jer ili jako malo ljudi zna za to, ili ne znaju da dodju do tamo :)
Pa, ko bude isao... a mogli bi i mi flowers::

#2 Sloba

Sloba

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 985 posts
  • LocationBeograd

Posted 17 September 2006 - 21:41

Covece, citas mi misli!
Ja bas razmisljam kako bih na Taru skoknuo u narednih 15-ak dana.
Hvala za ovu informaciju - > povecava mi sanse da odem :)

p.s. a bas skoro sam gledao ponovo taj film i pitao se gde je sva ta lepota ..
Travel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things can't be acquired by vegetating in one little corner of the Earth all one's lifetime.

#3 marko.petrovic

marko.petrovic

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,088 posts
  • LocationPantelej

Posted 17 September 2006 - 22:09

ej, a u jednom kadru filma gdin. Zivojinovic se neshto protezhe valjda ispred kolibe, tako neshto, i ode par metara ispred, i tu valjda puca pogled na Drinu, onako sa visine, i uopshte pogled je neverovatan! jel to t0 mesto? fenomenalno! 

#4 chivitli

chivitli

Administrator

• Administrators
  • 1,678 posts

Posted 17 September 2006 - 23:00

Yap, to je to mesto

Vidikovac
Nemoj da je neko prigovorio na velicini slikePosted Image

#5 lithobrowser

lithobrowser

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 503 posts
  • LocationŠabac

Posted 18 September 2006 - 00:15

Evo je malo veća  :-D.
http://www.flickr.co...ovic/245901249/

Jo? lep?i pogled je sa Banjske stene, u blizini Mitrovca, samo nemam ga pri ruci  :-(.
Nego, jesi ukapirao gde je taj konak ? Je l na Predovom Krstu ? Ja nisam čuo niza?ta takvo  shtrumpf.

#6 chivitli

chivitli

Administrator

• Administrators
  • 1,678 posts

Posted 18 September 2006 - 00:22

Kazu da je odmah tu kod vidikovca, samo malo bolje pogledati u sumi :)
Brvnara

#7 Marko86

Marko86

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 253 posts
  • LocationLazarevac - Beograd

Posted 04 May 2007 - 14:29

Cao drugari!!
Evo i ja da se ukljucim :comp:
Planirao sam da sa ortakom svratim na Taru ovog leta na putu do Sopotnickih vodopada, tako da bi mi jako dobrodosle neke korisne informacije o smestaju i svemu ostalom posto ce mi biti prvi put da idem na Taru..

#8 lithobrowser

lithobrowser

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 503 posts
  • LocationŠabac

Posted 04 May 2007 - 15:57

Za početak, mapu Tare možeš naći na http://aleksandar.fo...t/p4022640.html, ali joj nemoj suviše verovati :-).
Ako ćeš samo da svratiš na Taru onda su ti Kaluđerske Bare najudobnija varijanta. To je vikend naselje  u najistočnijem delu Tare i do tamo bez problema stižeš javnim prevozom iz Bajine Bašte, a imaš i buseve direkt do tamo iz Beograda (Valjeva) i Novog Sada (Rume, Mitrovice, Loznice...). U Barama možeš naći privatan smeštaj (mogu ti pomoći) za 5-6€ čovek noć. Možeš napraviti par lepih šetnjica po okolini (do Vidikovca recimo) ili iznajmiti bicikl (100 dindži na sat). Posle uhvatiš javni prevoz za Kremna i Zlatibor. Prilično sumnjam u stop na ovoj liniji, bar do Kremana.
Ako te Tara malo više zanima i naročito ako si biciklom onda ti preporučujem Mitrovac, lokaciju u centru Tare. Tamo možeš spavati u Lovačkom domu (za nešto između 5 i 10€, ako se dobro sećam) i imaćeš dosta šire mogućnosti za šetnju i naročito za jahanje. Recimo Zaovinsko jezero i vidikovac Banjska Stena.
Treća mogućnost ti je Predov Krst na krajnjem zapadu. Tamo možeš stići nekim ranojutarnjim radničkim busom iz Bašte i spavati u Šumskoj kući (ili kako se već zove), nemam pojma pošto. A divljina je najlepša upravo tamo. Tu je Veliki Kraj, jedna od najvećih zabiti u Srbiji (unutar oštre krivine koju pravi Drina), zatim Veliki Stolac, najviši vrh Tare (inače na teritoriji Bosne) i vidikovac Bilješka Stena.

#9 Marko86

Marko86

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 04 May 2007 - 16:14

Jeej!
Mapu vec imam istu, u svakom slucaju veliko tnx! :wink:
Ja sam planirao da dodjemo do Mitrovca, posto sve od Uzica do Sopotnice idemo autostopom,putujemo vozom ( iz Beograda ) do Uzica, a odatle preko Bajine Baste na Taru autostopom.. Posto nosimo satore, nocimo negde gde moze da se kampuje, pa me zanima gde je sve dozvoljen kamp, koliko znam ima lokacija u Mitrovcu, za ostale ne znam... A ako budem u Mitrovcu, jahanje moram probati definitivno!
I da, planirali smo da se zadrzimo dva do tri dana, pa se nadam da ce to biti dovoljno da se Tara obidje koliko-toliko..
Tnx na informacijama :)

#10 lithobrowser

lithobrowser

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 503 posts
  • LocationŠabac

Posted 04 May 2007 - 23:30

Pa, ne znam šta ćeš u Užicu. Kreni stopom iz Beograda/Valjeva, do Bašte ćeš nekako stići, i do Perućca, a za deonicu od Perućca do Mitrovca nešto ne verujem u stop :-). Pogledaj mapu, šta misliš kolika je frekvenca saobraćaja ?
Ali ako ne budete imali strašan prtljag na leđima možete da se uspentrate pešaka :-). Biće to naporan poduhvat, ali će vas pratiti sve bolji pogled pa može da bude i zanimljivo. Ako kampujete, to možete bilo gde (osim na usponu od Perućca, mnogo je strmo :-) ), ja u životu nisam čuo da je neko imao problema s kampovanjem na divljaka bilo gde u Srbiji (Crnoj Gori (osim možda obale), Makedoniji...), a naročito po planinama. A ja sam par desetina puta spavao napolju, gde me put zatekne.
Ako nosite šator definitivno nema potrebe da mislite o smeštaju.
Na Tari ste malo mnogo spori pešaka (a u stop slabo verujem), ipak je ona prostrana. A na Mitrovcu kolko ja znam nema rent-a-bajkova kao u Barama. Zato, ako vam je težište ture na planinskim zabitima, vredi porazmisliti o turi svojim biciklom ;-). O bajkovanju po Tari možete dosta pročitati na freebikingu ili ciklonautu, svejedno, sadržaj je isti.
Sad odo da spavam, ujutru putujem na Taru  smartass.

#11 Marko86

Marko86

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 05 May 2007 - 12:51

Pa, ne znam šta ćeš u Užicu. Kreni stopom iz Beograda/Valjeva, do Bašte ćeš nekako stići, i do Perućca, a za deonicu od Perućca do Mitrovca nešto ne verujem u stop :-).

Pa mozemo i tako.. Mislili smo do Uzica da dodjemo vozom ali i u Valjevu mozemo izaci pa odatle autostopom do Baste.. Sve zavisi koji od ta dva puta je bolji za  :stop:

Ako kampujete, to možete bilo gde (osim na usponu od Perućca, mnogo je strmo  ), ja u životu nisam čuo da je neko imao problema s kampovanjem na divljaka bilo gde u Srbiji (Crnoj Gori (osim možda obale), Makedoniji...), a naročito po planinama. A ja sam par desetina puta spavao napolju, gde me put zatekne.

Nisam ni ja ali ne skodi znati..jer na onoj mapi ima samo jedno obelezeno mesto, a kako nisam bio na Tari... vredi znati :)

Ok. tnx na informacijama, i lep provod na Tari :mah:

#12 remulus

remulus

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 129 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 September 2007 - 14:34

Kad krenete putem od Bajine Baste ka Peruckom jezeru (tj. ka brani), kod mesta Beserovina (pre znaka na putu,nekih 300-400 metara pre), postoji prilaz Drini, cak i kolima :)
Crnogorac koji zivi u americi, ulozio je tu kesh, srusio pola brda, napravio prilaz reci, napravio plato (zaravan) i tu je stao, jer mu nisu vlasti dozvolile da napravi hotel...
Tako da sam tu postavio sator, znaci stvarno je vrh!
Reka je 10ak metara od vas, hladnjikava, ali fenomenalna za kupanje  :)
Od tog mesta kad nastavite prema brani se nailazi na reku dugu samo 365 metara,zove se Vrelo, ima i vodopad kojim zavrsava u Drini :)
Posle brane, sam krenuo losim putem preko Predovog krsta i dosao do Zaovinskog jezera (usput se okupao u maloj rečci - Beli Rzav). Zaovinsko mi nije nista posebno, bilo je mutno, i koliko sam ukapirao ono sluzi kao akumulacija i ima neku revezibilnu hidroelektranu -  nisam se previse udubljivao u tematiku :)
Sa Zaovinskog sam otisao do Mitrovca na Tari.
Sa Mitrovca sam se oprobao u  nekim auto-trkama, vidim svi jurnjaju, pa dao i ja gas, nemam pojma sta je to bilo :)))
Sutradan otisao do hotela na Tari. Zatim otisao do Kremna, Mokre Gore. posle se kupao u jezeru Vrutci kod Bioske (izmedju Kremne i Uzica). Zatim se okupao u Djetini u Uzicu.

Evo i nekih slicica:

Drina, mesto gde sam kampovao:  http://i2.photobucke...us/P8250003.jpg

Pogled na Drinu: http://i2.photobucke...us/P8250005.jpg

Reka Vrelo: http://i2.photobucke...us/P8250008.jpg

Mitrovac na Tari-hoteli:  http://i2.photobucke...us/P8250004.jpg

pozz

#13 chivitli

chivitli

Administrator

• Administrators
  • 1,678 posts

Posted 08 September 2007 - 15:19

kad pomenu, ako se nekom kampuje na mestu koje ima neku osnovnu infrastrukturu (tipa mokri cvor i ne znam sta jos), postoji kamp kod brane do kog se moze doci iskljucivo camcem ako se dobro secam. neka niska cena je u pitanju, a kapiram da lokalci znaju da vas tacno upute kako da dodjete tamo :)
(al sam objasnio... ;D)