Zivot i rad u Kini

1,760 posts in this topic

Hvala na odgovoru.

Da li to važi za sve provincije?

Nema to veze s provincijama, državni zakon im je takav da Bachelor degree mora biti bar 2 god star za radnu vizu (tj uz nju moraš imati i 2 god radnog iskustva, koje naravno možeš steći samo nakon dobijanja diplome)

pozdrav dobri ljudi,
zamolila bih one koji su u kini i mogu dati relevantne odgovore...za savet

nameravamo porodicno da krenemo put kine...,imam 4 dece, oboje smo MA magistri arh. design i slikarstvo, imam tefl... zanima me koliko je realno ocekivati da ce mi poslodavac omoguciti radnu vizu tj. boravak i za porodicu? da li se to podrazumeva sa porodicom ili je njihova dobra volja? u tom slucaju da li je bolje ugovoriti unapred posao odavde?
inace imamo fin. pokrice za koji mesec a cini mi se da je bolje traziti posao na licu mesta..
mislili smo Shenzhen, kao veliki grad + blizu HK zbog obnavljanja tur.vize...

++ molim ako je neko tu sa decom da se javi

hvalaaa unapred

Nedavno sam diplomirao sa filoloskog u Beogradu smer engleski jezik knjizevnost, kultura i najradije bih putovao u Kinu i tamo radio, kako naci posao? Interesuje me samo ako mi je placen put do tamo i tamo imam hranu i smestaj?

pozdrav dobri ljudi,
zamolila bih one koji su u kini i mogu dati relevantne odgovore...za savet

nameravamo porodicno da krenemo put kine...,imam 4 dece, oboje smo MA magistri arh. design i slikarstvo, imam tefl... zanima me koliko je realno ocekivati da ce mi poslodavac omoguciti radnu vizu tj. boravak i za porodicu? da li se to podrazumeva sa porodicom ili je njihova dobra volja? u tom slucaju da li je bolje ugovoriti unapred posao odavde?
inace imamo fin. pokrice za koji mesec a cini mi se da je bolje traziti posao na licu mesta..
mislili smo Shenzhen, kao veliki grad + blizu HK zbog obnavljanja tur.vize...

++ molim ako je neko tu sa decom da se javi

hvalaaa unapred
Definitivno je bolje traziti posao na licu mjesta, ali kao samac. Ja niposto ne bih preporucio da se ide sa djecom tek tako, bez unaprijed dogovorenog posla i smjestaja. Moguce je da nadjete ozbiljnog poslodavca koji ce vam zavrsiti vizu, ali nije lako. Ja bih preporucio da odete bez dijece za pocetak pa kad se smjestite i rijesite vizu onda ostatak porodice. Poz

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Posted (edited)

On 7/1/2018 at 1:03 PM, steppentiger said:

Nedavno sam diplomirao sa filoloskog u Beogradu smer engleski jezik knjizevnost, kultura i najradije bih putovao u Kinu i tamo radio, kako naci posao? Interesuje me samo ako mi je placen put do tamo i tamo imam hranu i smestaj?

Cekiraj ove sajtove, tu imas mnogo posla koji se nudi pa apliciraj.

www.laowaicareer.com

www.teachaway.com

www.glassdoor.com

www.seekteachers.com

www.goldstarteachers.com

www.livecareer.com

http://www.opportunity-china.com/

Genralno gledaj da budes u provincji jer ti tamo daju i smestaj i mozes vise da ustekas love. Zavisi sta ti je cilj.

Kad se pogadjas sa njima dobro proveri sta je bruto sta neto inkam tj one takse i bez taksi.

Takodje vezano sa koliko radis i koliko si slobodan..dal radis preko leta.. i naravno dal daju Zdrastveno osigurnje.

Eto to ti je recimo 90% nesto sam sigurno zaboravio. Al to ce neki da dopuni :biggrin:

Edited by Duya
+quote

Posto sam dosta citao ovaj forum i dosta mi je pomogao, red je da i ja uzvratim i podelim nesto, naime napisao sam par tutorijala za Shenzhen(i Kinu uopste), od wechata,upotrebe metroa do odlaska kod lekara, tutorijale mozete videti na sledecem linku  https://usenzenu.eu.org/  

3 hours ago, cooina said:

Posto sam dosta citao ovaj forum i dosta mi je pomogao, red je da i ja uzvratim i podelim nesto, naime napisao sam par tutorijala za Shenzhen(i Kinu uopste), od wechata,upotrebe metroa do odlaska kod lekara, tutorijale mozete videti na sledecem linku  https://usenzenu.eu.org/  

Ja sam koristio tvoj tutorijal za odlazak kod lekara u Šenženu, spasao me je flowers::

Molim vas za pomoc. Imam bachelor diplomu filoloskog fakulteta (engleski jezik) i godinu dana iskustva kao predavac u EU. Interesuje me da li prema novim odredbama kao non native imam ikakvu sansu za legalnu radnu dozvolu u Kini i Z vizu? Procitala sam svasta od toga da ne moze nikako do toga da moze u odredjenim slucajevima. Takodje sam negdje procitala da ukoliko imam relevantnu diplomu kao sto je moja ne moram da imam 2 godine radnog iskustva? Molim vas za pomoc i ako imate neku preporuku gdje da trazim posao i koliko je sigurno bez prevare itd.

@Lazar Drago mi je da to cujem :stop: ,   bio danas u nedoumici dal' da postavljam link ovde , da ne naljutim moderatore :biggrin: