Sign in to follow this  
Followers 0

Kurs nemackog jezika 4 nedelje - gde ici?

9 posts in this topic

Dakle, planiram ceo septembar i oktobar da provedem u Nemackoj kako bih unapredio moje tanko znanje nemackog jezika. Da li imate neke predloge, preporuku neke skole u kojoj ste bili ili znate nekoga ko je bio? Ono sto sam do sada nasao na internetu se krece oko 400-450eu za 4 nedelje kursa (4 skolska casa dnevno radnim danima) i naravno na to treba dodati smestaj, hranu, prevoz i pratece troskove. Kad vec kosta dosta hocu bar da budem siguran da idem u dobru skolu ;)

Ja bi rekao da je to za 400 evra jeftino sto znaci da nije kvalitetno. Ako pogledas Goethe institut ima isto kurs mesec dana u Berlinu za 1000 evra, ili dva meseca 2000 evra.

Znam da ovi dodeljuju stipendiju za ljude iz nasih krajeva, za kurseve nemackog, www.bayhost.de. Pogledaj, probaj da konkurises, ako ispunjavas uslove, pa mozda i budes imao srece :)

Znam da ovi dodeljuju stipendiju za ljude iz nasih krajeva, za kurseve nemackog, www.bayhost.de. Pogledaj, probaj da konkurises, ako ispunjavas uslove, pa mozda i budes imao srece :)

E hvala :)

"The application deadline has expired. The selected candidates have been contacted via E-mail. The next call will probably be announced early in 2011. " dakle cekam da vidim kad ce da objave ;)

Da, objavice valjda, a kursevi su na leto, koliko se secam, jul i avgust a ponegde i septembar. Imas valjda kasnije i spisak po mestima od kad do kad je koji kurs, pa konkurises za onaj koji ti najvise odgovara.

Ja sam jednom konkurisao, i bio corak :)

Ja sam u septembru bila sa drugaricom na kursu nemackog u Dizeldorfu (http://www.iik-duesseldorf.de/). Stipendiju smo dobile od DAAD, ali i taj konkurs je vec prosao... Mi smo takodje imali 4 casa dnevno (od 9-13 ili od 14-18h), radnim danima. Meni je licno bilo super i potpuno razlicito od sistema rada po nasim skolama i fakultetima. Na pocetku kursa imas obiman test da bi videli koji nivo nemackog posedujes a na kraju kursa takodje imas test, nakon kojeg dobijas sertifikat (naravno ako ga polozis). Licno smatram da je mesec dana kratak period... tamo sam upoznala dosta ljudi iz Japana, Juzne Koreje i Kanade koji dolaze na minimum 3 meseca... ali posto nase finansije ne dopustaju tako nesto, i mesec dana nije za bacanje... sve je pitanje vremena koje posvetis ucenju nemackog. Neki ljudi su iskljucivo dolazili da nauce nemacki, tako da su dosta "slobodnog" vremena trosili na ucenje novih reci, gramatike, a mi smo gledali da i sto vise mesta obidjemo, kad smo vec tamo...

ne znam koliko imas godina... ako si mladji, mozes naci volonterski kamp preko mladih istrazivaca sa tematikom ucenja jezika...

postoji za studente organizacija AEGEE... preko nje se mogu naci isti kampovi ali kostaju oko 150e  za 2 nedelje...

ne znam koliko imas godina... ako si mladji, mozes naci volonterski kamp preko mladih istrazivaca sa tematikom ucenja jezika...

postoji za studente organizacija AEGEE... preko nje se mogu naci isti kampovi ali kostaju oko 150e  za 2 nedelje...

22 student tako da su manje vise sve opcije u igri. To sa kampovima ne zvuci lose (i definitivno je jeftinija opcija) ali ne znam koliko je to efikasno.....

Imam jednog drugara u AEGEEu u BGu pa cu da ga pitam za to preko njih ;)