Jump to content

Photo

Nagorno-Karabah: Agdam, bez putokaza

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Haralampije

Haralampije

novajlija

• Members
  • Pip
  • 0 posts

Posted 18 January 2011 - 22:49

Posted ImageCeo moj put kroz Kavkaz vodila me je jedna želja: da upoznam Nagorno-Karabah. Kada bi me neko pitao zašto, ne bih znao odgovor. Do pre par godina nisam znao ni gde se to mesto nalazi, ni šta je to uopšte...

Autor: Strahinja Grublješić (praguc)

Pročitajte ceo tekst

#2 noskich

noskich

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 790 posts

Posted 19 January 2011 - 02:37

Koncizan i zanimljiv tekst. Zasto je zabranjeno posetiti ocigledno je. Izvestaji kao ovaj stete njihovom zahtevu za nezavisnost. Bilo bi lepo da ima vise slika.

#3 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts
  • LocationBelgrade, Serbia

Posted 19 January 2011 - 02:49

Hvala. ;) Ako budem stavljao neke fotke iz Karabaha na picasu, objaviću link. Imam dosta fotografija iz NKR, nego je tema bila Agdam, pa sam odatle izabrao par fotki.

#4 chaba

chaba

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 posts

Posted 19 January 2011 - 10:48

Kako vidim ostavili su i bandere

#5 Guest_kiza_*

Guest_kiza_*
  • Guests

Posted 19 January 2011 - 11:33

"Suverenost NKR nije priznala nijedna država ili međunarodna organizacija na svetu." ni Jermenija ?

#6 Lazar

Lazar

putnik dugoprugaš

• Administrators
  • 3,229 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 January 2011 - 11:49

"Suverenost NKR nije priznala nijedna država ili međunarodna organizacija na svetu."  ni Jermenija ?

Možda Jermenija smatra da je Nagorno-Karabah deo Jermenije? Vidim da je stanovništvo 95% jermensko...

Praguc, svaka čast za tekst. Uvek volim da pročitam nešto iz belosvetskih zabiti u koje niko normalan ne ide :) Nadam se da će ti i irački Kurdistan poći za rukom, verujem da je u svakom pogledu fantastično. Pošto mi se čini da si se dosta skitao po NKR, možda bi mogao da sastaviš još neki ovakav tekstić odatle? Recimo, baš me interesuje kakav je Stepanakert, i šta ljudi tamo misle o svojoj "državi". A sigurno imaš još priča odatle.

Život je smešno kratak za onoga koji smera nešto da postigne.

#7 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts

Posted 19 January 2011 - 14:47

Heheh ja se iskreno nadam da će mi uspeti, mada kakve sam sreće sa dobijanjem Iranske vize videćemo... jer me još uvek u ambasadi cimaju sa "Zovite sledeće nedelje" i tako od 22og decembra. A za putopise iz NKR, važi, kada budem imao vremena napisaću pošto mi sad počinje ispitni rok :)

#8 Lazar

Lazar

putnik dugoprugaš

• Administrators
  • 3,229 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 January 2011 - 14:51

Iran me ne privlači preterano, ali ako odlučiš da ideš iz Srbije samo za Irak, priznajem da bih bio u iskrenom iskušenju... :)

Život je smešno kratak za onoga koji smera nešto da postigne.

#9 Relja

Relja

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 20 January 2011 - 19:23

Живео слободни Арцак!  :party:

#10 Jelena

Jelena

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 01 February 2011 - 20:45

Napušteni gradovi uvek imaju dozu sablasnosti i uvek su mi bili fascinantni. Srećom dobro si se snašao sa vojnicima, pa mi sad imamo lep tekst  :)

#11 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts

Posted 02 February 2011 - 01:51

Sva sreća da su bili klinci, da su možda malo stariji možda bih morao više da platim :P

#12 Guest_AAAAAA_*

Guest_AAAAAA_*
  • Guests

Posted 18 February 2011 - 11:49

Svaka čast majstore. Kao što neko prethodno reče daj još nešto iz NKR..BRAVO

#13 mlinar

mlinar

novajlija

• Members
  • Pip
  • 27 posts

Posted 13 March 2011 - 23:37

Bravo za destinaciju.Igrom slucaja(ziveo sam u Bakuu)sam upoznat sa slucajem Nagornog Karabaha i bas mi je bila zelja da vidim Agdam,Susu i ostale ,,mrtve"gradove iz N.K.ali posto sam imao Azerske vize u pasosu savetovano mi je da ne idem u Jermeniju jer bi mogao imati problema.Samo da napomenem,takvu mrznju koju imaju Azeri i Jermeni jos nisam nigde ni video ni cuo.Nadam se da cu kad promenim pasos obici i ja ta mesta.Pozdrav

#14 Guest_Srele_*

Guest_Srele_*
  • Guests

Posted 21 March 2011 - 16:08

Ja bih autora zamolio da se uzdrzi od komentara vezanih za Kosovo koje je ovde izneo. (uvek moraš da udaraš na najniže ljudske porive, iako mene za Kosovo iskreno... ) Misli ti i pricaj sta hoces u privatnom zivotu. Ovo ovde je ipak neki javni prostor. U kome ima i onih koji su silom proterani sa kosova. Nije lepo da se pred njima ovako izrazavas o njihovim problemima. Nisi sam na internetu, vodi racuna drugi put.

#15 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts

Posted 22 March 2011 - 00:11

Prihvatam kritike, ali isto tako prihvati ti da kako si ti rekao ovo je javni prostor i ja imam pravo da iznesem svoje mišljenje, iako se ono možda kosi sa tvojim, uostalom poenta putopisa nije Kosovo, ali se očito velika fama oko tog dela rečenice napravila....
A koga god sam uvredio ovim, javno se izvinjavam, nije mi to bila namera, ali to je ono što sam napisao i stojim iza toga.

#16 Guest_Vlad_*

Guest_Vlad_*
  • Guests

Posted 02 September 2011 - 12:52

Sad mi je jasno (mislio sam da je za Taš samo presudan keš) otkud mi veliki prijatelji sa Azerbejdžancima... Imaju i oni svoje Kosovo znači... Hvala za tekst.

#17 chivitli

chivitli

Administrator

• Administrators
  • 18 posts

Posted 26 March 2012 - 14:58

Upozorio bih komentatore teksta da politički komentari i slično nisu dozvoljeni, a komentare mogu pisati na bilo kom pismu.

#18 praguc

praguc

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 918 posts

Posted 26 March 2012 - 17:46

Jel me to neko pljuvao a ja ne primetih :)? Gademit :P Jao ajd molim vas obrišite onu moju rečenicu gde spominjem Kosovo, jer vidim da Srbi ko Srbi vataju se za reč, više nego za ceo tekst.. mentalitet - cepidlački :)