Ponovni odlazak u USA

34 posts in this topic

Hvala na odgovorima, 

Nisam rekao da radi u US, zaboravio sam da spomenem da je kod sestre u Cikagu , dakle imaju adresu gde se on nalazi sve vreme. Ne znam zasto bi mu ponisitili vizu ako udje opet iz Mexica @mveruovic ?

@ThirstyTraveler ukoliko aplicira za h2b, da li se ponistava ova turisticka b1/b2?

Ponistili bi mu (mozda) zato sto Cikago nije toliko zanimljiv da treba da se obilazi turisticki godinu (ipo) dana.

Odgovor na to sto si me pitao ne znam.

Ponistava se ako dobije. Mada je ovde pisao decko da su ga zvali iz ambasade odmah posle da se vrati nakon odbijanja (radne sezonske) pa su mu ponistili i turisticku.

A da l radi ili ne, iz aviona se vidi da je mutno da neko provede godinu i po dana, makar da on i stvarno ne radi.

Mozda ja ne razumem nesto, ukoliko nekoga ne puste da udje da li to automatski znaci da mu je viza ponistena ili je samo vracen nazad a viza ostaje validna za neki drugi pokusaj?

6 minutes ago, dzonisrb said:

Mozda ja ne razumem nesto, ukoliko nekoga ne puste da udje da li to automatski znaci da mu je viza ponistena ili je samo vracen nazad a viza ostaje validna za neki drugi pokusaj?

Nema tu mnogo 'automatski' - sve zavisi od slucaja do slucaja. Vrlo je moguce da ce imigracioni sluzbenik koji ne pusti posetioca nesto uraditi i po pitanju validnosti vize...

Ukoliko mu ne roknu pecat da je viza ponistena i dalje “vazi” ali mogu i iz ambasade da ga kontaktiraju nekako kad se vrati.

A u slucaju da se vrati u Srb, koliko bi bila preporuka da ostane pre nego sto pokusa ulazak opet, s'obzirom da je ovo bila treca godina za redom u USA?

Sve zavisi od granicara, moze da bude i par godina ovde pa da ga sacekaju na zicer sledeci put. Pogotovo ako je rekao na ulasku da ostaje mesec a ostao 6 meseci.

Molim vas malu pomoć, vidim da ste ostajali po par mjeseci u Americi, pošto se i ja spremam da idem u 9 mjesecu i ostala bi isto tako par mjeseci, kakvu avionsku kartu da kupim? Da li ste kupili u jednome smjeru ili?