AIRBNB iskustva

258 posts in this topic

Ako ti je pre-approve-ovao rezervaciju onda imaš 24h da je završiš. Ako nije onda moraš da prvo platiš pa da čekaš do 24h da ti potvrdi (ako ne potvrdi onda se vraćaju pare u relativno kratkom roku)

Imaj na umu, ako te je pre-approve-ovao da i dalje može neko drugi da rezerviše u tih 24h dok ne završiš rezervaciju.

Posted (edited)

9 hours ago, golosina said:

U mom slučaju "strano tržište nekretnina" je moje lokalno tržište nekretnina, gde je kvadrat stana u centru skoro pa duplo skuplji nego pre 10 godina, a plate iste...

I tako dalje...

Kod mene dva i po pa do cak tri puta vise u nekim delovima grada nego pre sedam godina, a plate iste. Za razliku od Portugalije AirBNB je ovde manji faktor, ali je sustina ista, da ta kvazidrzava povladjuje ljudima koji su tu da izmuzu brzu zaradu bez ikakvih obzira prema obicnim ljudima koji tu zive. Znaci brza zarada u licni dzep, a negativne posledice te zarade neka snose drugi.

Na Tajlandu je recimo AirBNB dozvoljen samo ako se izdaje na duze od mesec dana, i to je cini mi se solidno kratkorocno resenje. Za turiste su hoteli i hosteli, ko ostaje duze on vec moze da iznajmljuje privatno. 

Stvarno je takva regulativa mnogo vazna u zemljama koje su najposecenije. Na primer da stranci ne mogu posedovati zemlju i da mogu kupiti do maksimum 49% stanova u zgradi. Bez toga bi zivotni troskovi bili daleko nepovoljniji za lokalno Thai stanovnistvo.

A taj gubitak autenticnosti je nesto sto se ne moze izmeriti, pa prema tome i ne vodi se racuna o tome. Cim se ne moze izmeriti i pokazati vrednost izrazena u novcu nema brige o tome. 

Edited by noskich

Posted (edited)

Nema rezervacije, samo kupovine, placa se odmah, karticom ciji ces broj uneti u sistem za placanje na sajtu. 

Edit: preskocih citavu stranicu sa novim postovima, gde je vec dat odgovor na pitanje.

Edited by Dragance

Posted (edited)

Ako ti je pre-approve-ovao rezervaciju onda imaš 24h da je završiš. Ako nije onda moraš da prvo platiš pa da čekaš do 24h da ti potvrdi (ako ne potvrdi onda se vraćaju pare u relativno kratkom roku)

jeste mi preaprovao i teku mi 24 sata,i to je uradio posle mog prvog kontakta sa njim ali mi nije odgovorio na neko ,za mene vazno pitanje u vezi smestaja i ja nisam potvrdio rezervaciju.javio se njegov "sekretar" i ,kao,vlasnik trenutno nije tu ,odgovorice mi cim dodje.sta ako mi ta 24 sata isteknu,mogu li obnoviti rezervaciju?

i jos nesto,mogu li iznos da uplatim sa kartice koja nije na moje ime?

Edited by sinisa cvj

da, mozes ponoviti rezervaciju kada istekne vreme za uplatu

da, mozes platiti karticom koja nije na tvoje ime

On 6/28/2018 at 1:58 AM, noskich said:

Na Tajlandu je recimo AirBNB dozvoljen samo ako se izdaje na duze od mesec dana, i to je cini mi se solidno kratkorocno resenje. Za turiste su hoteli i hosteli, ko ostaje duze on vec moze da iznajmljuje privatno. 

Stvarno je takva regulativa mnogo vazna u zemljama koje su najposecenije. Na primer da stranci ne mogu posedovati zemlju i da mogu kupiti do maksimum 49% stanova u zgradi. Bez toga bi zivotni troskovi bili daleko nepovoljniji za lokalno Thai stanovnistvo.

A taj gubitak autenticnosti je nesto sto se ne moze izmeriti, pa prema tome i ne vodi se racuna o tome. Cim se ne moze izmeriti i pokazati vrednost izrazena u novcu nema brige o tome. 

Kako se to kontrolise, ogranicava, kaznjava?

Pitam zato sto moj najbolji drug redovno uzima Airbnb na 7-10 dana i nije imao nijedan problem ni on ni tih par vlasnika kod kojih ide.

Gubitak autenticnosti je proizvod razvoja i globalizacije, vise je za neke zal zamladost teme. Isto tako ce neko drugi da okrivi Tripadvisor, LP i slicne za sve to.

A do juce su crnci trcali goli i radovali se kad im padne flasa Kokakole s neba da se igraju...

Posted (edited)

Naravno da je neminovno, niko ne kaže da nije.

Meni je glavni problem nedostatak strategije gradskih i drugih vlasti koje brinu o potrebama turista više nego o potrebama ljudi koji tu žive i koji su u fazonu dajte samo turista, a to što grad nije pripremljen za to nikom ništa.

Edited by golosina

Isto kao i bilo sta drugo, proglasi se propis, pa ga neki postuju, neki ne od kojih neke uhvate, a neke ne.