agencija za vize easytovisa.com

Maldivi

4 posts in this topic

Ima li neko razradjen plan za odmor na Maldivima?Ukoliko imate saznanja vezana za ovu destinaciju,oglasite se sa predlozima.

Bio sam pre 2 godine, koncept je jedno ostrvo - jedan resort. Mimo toga ima ostrva koja su veća, gde se nalaze klasični hoteli koji su jeftiniji ali vrve od Azijata. Ja sam konkretno bio na Royal Island-u i oduševljen sam, i dalje se rado prisećam. 

Izdvojio bih par stvari:
- muslimanska su zemlja i veoma su religiozni, tako da su nudizam i topless kažnjivi, na to više puta skreću pažnju ljudima
- imaju veoma zanimljivu ponudu aktivnosti i izleta (shark feeding, scuba diving, sunset fishing, večera na obali mora, spa & wellness programi...), išao sam sam i nije mi bilo dosadno ni u jednom trenutku odmora
- hrana im je fenomenalna, ponuda švedskog stola sadrži preko 40 jela 
- put je jedina stvar koja može biti problematična; let Beograd-Doha, Doha-Male, onda od Malea do najbližeg ostrva resortu koje ima aerodorom lokalnim avionom, pa od tog ostrva do konačne destinacije brodom

Sve u svemu, bolje nego što se može zamisliti :)

Maldivi - prevoz od aerodroma do Male grada je 1 $. Tu ima smestaj i za 25$ pa navise.

Prevoz od Male do ostrva koja nisu resorti i gde ima guesthousa za 40-50$ je 2-3,5 $ ako se ide lokalnim ferijem. A speed boat je 10-25$, zavisi koje ostrvo. Na ostrvima imaju prodavnice i restorani, kafeshop... izleti sa tih ostrva su isto dostupni tipa ronjenje 20-30$, poseta resortu sa ruckom ceo dan 80-100$, surfovanje, plivanje sa delfinima itd. ( i jeftiniji su izleti nego iz resorta gde kosta 4,5 puta visr isti izleti)

Plaze su obelezene koje su za kupanje u kupacem i ima ih na ostrvima.

Ljudi su prepredivniiii!!!! Pomazu sa koferima da ih i ne pitas. Objasne sve lepo.

A ostrva kako koje neka su bas kao selo nerazvijena i priroda nista posebno A neka su prelepa. Ali zato je more predivne boje i bas cisto.