Viza za Egipat - individualno putovanje

5 posts in this topic

Cao svima :smile:

Htela bih da putujem u Egipat u oktobru ove godine. Naime putovala bih solo sa drugom, pa me interesuje kako ide sto se tice vize s'obzirom da ne bi isli preko agencije, samim tim ne bi rezervisali hotel unapred nego odseli preko couchsurfinga ili na licu mesta nasli hotel. Da li je neophodno pozivno pismo na ulazu i rezervacija hotela ili samo pasos i povratna karta? 

Takodje ako neko ima iskustva sa putovanjem u Egipat mimo turistickih agencija neka podeli iskustvo, bila bih veoma zahvalna.

Posted (edited)

Cao Marijana. Bila sam cetiri puta u Egiptu. Srecom mozda u najboljem periodu kad nije bila potrebna pratnja policije i pre pocetka ove zadnje revolucije. Znaci u periodu izmedju 2008 - 2012. Viza se placala na aerodromu u Egipatu. Mislim da je bila 10 eura. Uvek sam isla preko agencije, tako da ne znam za ostalo. Mislim da te ne bi izaslo jeftinije kad ides solo. U sobama je bio cenovnik i secam se da smo zakljucili da smo jeftinije prosli preko agencije. Tu su vam i cene aviokarata. Sad su i cene dosta povoljne zbog desavanja u zemlji. Pozdrav 😊

Edited by MiraMajstorovic

Cao Miro. Znamo to preko agencije kako ide. :smile: 

Najvise nas interesuje da li je neophodno pozivno pismo (kao overeni dokument) na ulazu u zemlju ili mozemo samo da kazemo kod koga cemo odsesti to vreme, damo podatke te osobe? :smile:

Hvala na odgovoru! 

Cao svima :smile:

Htela bih da putujem u Egipat u oktobru ove godine. Naime putovala bih solo sa drugom, pa me interesuje kako ide sto se tice vize s'obzirom da ne bi isli preko agencije, samim tim ne bi rezervisali hotel unapred nego odseli preko couchsurfinga ili na licu mesta nasli hotel. Da li je neophodno pozivno pismo na ulazu i rezervacija hotela ili samo pasos i povratna karta? 

Takodje ako neko ima iskustva sa putovanjem u Egipat mimo turistickih agencija neka podeli iskustvo, bila bih veoma zahvalna.

Ja sam usao u Egipat prosle nedelje bez ikakvog pisma, samo sa kupljenom vizom/nalepnicom na aerodromu (cena 25 dolara, potencijalno 60 od jula). Nisu me nista pitali, ni gde idem, ni koliko ostajem.

Sent from my iPad using Tapatalk

A jesi imao rezervaciju za hotel, pa ti nisu trazili na aerodromu ?

Malo me buni ono sto su napisali na sajtu kao uslov za ulazak: pozivno pismo ili rezervacija hotela, povratna karta, pozeljno zdravstveno osiguranje, ali nije obavezno. Jer generalno to vazi manje vise za sve zemlje samo sto manje vise niko ne obraca paznju na to, a ovo je ipak Egipat, kod njih se nikad ne zna. :biggrin:

Hvala na odgovoru! :smile: