agencija za vize easytovisa.com

Viza za Tajland

57 posts in this topic

On 4/19/2019 at 11:44 PM, Aki said:

@samsung,

bilo bi fer da odgovorim u sl da nekome zatreba info:

dokumenta koja sam prilozila u Konzulatu u Dzakarti su bila sledeca:

slika za pasos

pasos

popunjen formular

izvod iz banke sa min 700 dolara/evra na racunu, i sto skoriji datum izvoda - znaci taj mesec kada predajete za vizu

u zavisnosti od duzine trajanja koju naznacite u formularu, odstampan booking hostela ili adresa osobe kod koje odsedate

kopija karte kojom.planirate da udjete u zemlju

kopija izlazne karte (bus, voz, avion, dzet pek :v )

i da, zamalo da mi ne prihvate zahtev bez kopije izvoda racuna za prethodni mesec ali je drug, Indonezanin uskocio i objasnio da mi viza treba hitno a da ce mi trebati vremena dok izvucem izvod za prethodni mesec povrh svega! 

plus 560 000 indonezanskih rupija za cenu vize - oko 40 USD.

Pet-sest dana im je trebalo.

...

produzenje za dodatni mesec je dodatnih 40 dolara.

ne razumem, kakvo produzenje? 

viza se produzava na tajlandu, ne moze u ambasadi prilikom aplikacije....ona vazi 2 meseca, i to je to....produzava se u imigracionim odeljenjima na tajlandu, za jos mesec dana...

btw, moram ti priznati da si ti jedina osoba, odkad postoji ovaj sajt, tj. koliko ga ja pratim, da je imala toliko problema sa vadjenjem tajske vize bilo gde na svetu, i da je nekome trazeno toliko papira... a vadilo je bogami, vizu za tajland tajland stotine ljudi sa ovog sajta...u kini mora da se podnese dokaz o smestaju, i to ne za sve vreme trajanja, dovoljno je i jedan dan, to je tacno....i nigde vise....eto, mozda su to uveli i u dzakarti od skora, ne znam, , mada je i tamo dosta ljudi vadilo, da ja znam, ukljucujuci i sebe, i nikome nije trebalo nista sem izlazne karte i slike, popunjenog formulara, standarno kao i bilo gde drugo po svetu...

stvarno nisi imala srece...ili si sama to predavala bez da su ti trazili?

Da i meni je cudno. Plus su te odbili za malezansku vizu. Opste je poznato da Malezija ne mirise srpski pasos, ali da su nekoga bas odbili za vizu to prvi put cujem od kako je Srbija skinuta sa liste zabrane ulaska u Maleziju.

Jesi li mozda imala nekih problema ranije, produzeni boravak nakon sto je viza istekla ili deportacija iz neke zemlje? To bi objasnilo takav tretman. 

Pozdrav svima, trebala bi mi pomoc ili savet oko vize.. 

Naime, imao sam isplaniran put za Koreju 15 Avgusta gde sam kupio kartu BG-SEOUL-SHANGHAI-BG i iskrslo mi je nesto da idem do Thailanda 13 pa cu promeniti let  do Bangkoka. Da li mogu da dobijem vizu pre tog datuma jer sam procitao da se ceka i po 2 nedelje? Frilenser sam i imam part time posao pa se nadam da mi nece traziti dodatnu dokumentaciju.. Isto tako ne znam da li traze potvrdu o novcanim sredstvima jer ocekujem platu 10og. Koliko su striktni u konzulatu i da li da ocekujem poteskoce? Obisao sam 32 zemlje od kojih su vecina bez viza, pa kad dodjem u situaciju da vadim vizu uvek se zabrinem. 

Hvala unapred i jos jedan pozdrav! 

Nije problem, pogotovo što sada nije sezona za Tajland, a čak i u sezoni ako je hitno izlaze u susret, danas dokumenta sutra ujutro viza. 

Novac nije bitan osim kod vize sa multi ulascima gde treba 10.000 eur na računu. 

Srećan put :) 

19 minutes ago, samsung said:

Nije problem, pogotovo što sada nije sezona za Tajland, a čak i u sezoni ako je hitno izlaze u susret, danas dokumenta sutra ujutro viza. 

Novac nije bitan osim kod vize sa multi ulascima gde treba 10.000 eur na računu. 

Srećan put :) 

E super, hvala na brzom odgovoru! Imam jos jedno pitanje, zena mi je tunizanka i ima boravisnu dozvolu i planirali smo da idemo zajedno. Da li ce njoj mozda praviti problem i traziti neka dodatna dokumenta? 

To več ne znam, nemam ženu tunižanku :) 

Nisam čuo da je neko odbijen za vizu, jedini uslov je karta kojom se izlazi sa Tajlanda na uvid. 

I u teoriji pri ulasku mogu da traže 20.000 baht što je oko 600 dolara kao dokaz da imate sredstva za boravak, ali to je jako retko da se nekome desi

Haha super. Nista onda, sutra zovem da pitam i zakazem termin, nadamo se najboljem. Hvala ti puno za brze odgovore :)