Sign in to follow this  
Followers 0

Kompaktni fotoaparati

9 posts in this topic

Pozdrav drugari,

Nov sam na forumu i u svetu putovanja uopste, pa bi mi nekoliko saveta oko fotografije dobro doslo..

Zanimaju me digitalni kompaktni aparati, budzet 100-200 evra. Koji aparat uzeti, sta traziti za neku pocetnicku fotografiju?. Imao sam do skoro Samsung ES15 i njime sam naucio neke osnove fotkanja, ali pokvaro se  pre nekoliko meseci..

Koji aparat preporucujete?

Unapred hvala svima.. :smile:

Edited by Badzo

uzmi neki nikon ,  vise od 4 MP ti ne treba.   uvek nosim model L4.  baterija drzi jako dugo.

ako te zanima imam ja neki jeftin na prodaju.

pozz

Uglavnom malo iznad 200 EUR se ponekada moze naci sony nex (bilo koji) koji je mnoogo bolji od bilo kog kompakt aparata a i dalje je kompakt.

Obzirom da preferiram kompakt-fotoparate zbog svoje prakticnosti i zbog cinjenice da mi je stari aparat riknuo, resio sam da kupim novi. Ali, posle duzeg razmisljanja sam zakljucio da je danas za tu svrhu ipak bolje kupiti mobilni telefon :smile: Danasnji telefoni su vise uredjaja u jednom, prave i odlicne fotografije i staju u dzep, a to je upravo ono sto mi treba. Mislim da kompakt-fotoaparati upravo zbog toga polako gube svoje trziste. Izbor pametnih telefona je velik, pa u zavisnosti od budzeta, odlucite se vec za neki.  

Da, gube tržište kompakti sa malim senzorom, ali zato osvajaju tržište kompakti sa velikim (za kompakte) senzorom. Ja relativno mnogo putujem i volim tehniku, pa za svaki dalji put uzmem neki novi kompakt, dslr i oprema mi se ne nosi po aziji, plažama i to. 

Evo par modela koje sam nosio na neka poslednja putovanja, sony rx100 III, canon g7x, canon eos-m, lumix lx100 

Doduše eos-m tehnički ne spada u kompakte, ima aps-c senzor i izmenjive objektive, ali je mali .. :smile:  

Poslednje što sam nosio pre neki mesec u Indiju je lx100, ima micro 4/3 senzor koji je neuporedivo veći nego kod npr mob telefona ili jeftinih kompakta, ima f 1,7 objektiv, snima 4k video sa 100Mbps ..  mana je možda što je oko 650-700 eur :-\ 

Kupio sam panasonic lx 100 pre par meseci, jer mi je trebalo nesto manje ali sa dobrim kvalitetom slike. Od tada nisam izneo dslr iz kuce. Lumix je odlican!

Sony nex je slicne tezine kao panasonic lx 100, a mislim da je cak i jeftiinniji i ima sliku boollju od npr eos 700d.