Prekoracenje

157 posts in this topic

21 hours ago, ppetrovic said:

Hrvatska nije u Šengenu tako da se dani provedeni u HR i ostalim EU članicama van Šengena ne računaju u kvotu za Šengen. Pod uslovom da nisi boravila u državama šengenskog prostora, u trenutku ulaska u Italiju/Sloveniju ćeš imati svih 90 dana za boravak.

Tacno, mozes provesti 90 dana u HR pa 90 u Bugarskoj posle 90 dana u Rumuniji i tako dalje u krug. Ili 90 dana HR pa 90 dana svabija/Austrija i takodje opet u krug. 

Edited by boranija

Cao drugari pitanje prekoracio Sam 90 Dana u Eu tacnije nekih 2 godine. :D Dali kada izvadim pasovan tj. Putni list. Dali sa njime nece Novi da me provere na granici koliko Sam bio u eu.  Da dobijem neku zabranu ili kaznu. Dali je Neko imao sl.iskustva hvana unapred

Pozdrav svima. Svako dobro. Prekoracio sam dozvolje ih 90 dana. Imam siguran posao u Danskoj, Poslodavca koji zeli da garantuje za mene, da mi sredi radnu dozvolu, sve bas. Ali sam sa prekoracenjem od dve godine u Srbiji. Da li mi Poslodavac moze pomoci da odem.natrag u Dansku i ako.imam prekoracenje uz vizu, garanciju, da preda za radnu dozvolu za mene,kako se vec zove. Hvala . Veliki pozdrav.

13 hours ago, Dzomba said:

Pozdrav svima. Svako dobro. Prekoracio sam dozvolje ih 90 dana. Imam siguran posao u Danskoj, Poslodavca koji zeli da garantuje za mene, da mi sredi radnu dozvolu, sve bas. Ali sam sa prekoracenjem od dve godine u Srbiji. Da li mi Poslodavac moze pomoci da odem.natrag u Dansku i ako.imam prekoracenje uz vizu, garanciju, da preda za radnu dozvolu za mene,kako se vec zove. Hvala . Veliki pozdrav.

Prekoracenje od 2 godine ti je zabrana na 10 godina. Nema boga da ti pomogne.

Ako hoces vise informacija objasni malo bolje tvoju situaciju.

Cao svima, prekoracila sam 90 dana i na izlazu iz Grcke napisali su mi kaznu od 600 eura, i rekli mi da ne izlazim iz zemlje 3 meseca. Receno mi je da cu platiti kaznu kada sledeci put predjem granicu, kod njih. Medjutim planiram da idem avionom sledeci put, zvala sam ambasadu da pitam gde mogu da platim, zato sto nemam nikakav ziro racun niti bilo sta, samo mi je napisano na papiru i u pasosu da moram da platim 600 eura. Medjutim nisu znali da mi odgovore gde tacno treba da platim, spominjali su neke agencije, ali nisam dobila nikakav odgovor. Da li neko mozda zna kako mogu da regulisem pre odlaska?

Trenutno sam u Austriji, prekoracio sam godinu dana i sada zelim da se vratim kuci. Zanima me da li cu dobiti novcanu kaznu i da li cu uopste morati da je platim, posto ne planiram da se vracam u EU. 

Pozdrav

Imam dvojno drzavljanstvo (Bosansko i Srpsko)

Zanima me,ukoliko prekoracim boravak od 90 dana u EU i dobijem zabranu ulaska npr.na Srpski pasos ,da li ja mogu da putujem onda sa Bosanskim pasosem ili ipak ne...?!