Sri Lanka

681 posts in this topic

Izviiiiiini,nisam te prepoznala :D :D :D

Meni je tvoj nick zvucao zenskasto :D

Nakon visecasovnog iscitavanja postova,resih da je u feb. Sri Lanka moja :D !!

A smestaj ce verovatno biti "Top Seeecret",jer vidim da je hvaljen :D

Ima li koga na SL kraj februara,pocetak marta ?  :pivoooo:serenadezvizhd:party:

Pazi drugi deo nicka je - frajla tako da si bila blizu ...elem ja sa josh par drugara ostajem do 10-15 og marta idemo 10og januara

Sri Lanka je divna. :) Ovde se dosta pisalo i o cenama i o ostalom. Nije se nista menjalo sto se tice proslogodisnjih postova tako da cene jeftinog guest house-a su izmedju 700 - 1000 rupija (ne vise od 1000 a najrealnije 800).

Mi kada smo bili pruga na jugu ostrva nije radila pa smo koristile bus ili mini bus (do gradova) a u "komsiluku" tuk-tuk.

Pogledaj malo ranije postove, pise bas puno o cenama i sl. I uzivjte ;)zvizhd

Pazi drugi deo nicka je - frajla tako da si bila blizu ...elem ja sa josh par drugara ostajem do 10-15 og marta idemo 10og januara

Kojim letom idete ?

Mi dolazimo 28. januara,a ostajemo do 17. marta... :D

Taman cete vi da temeljno iskusite sve dok mi ne stignemo,pa se iskreno nadam da cemo se i sresti nedje :D

U kom mestu cete biti ?

:dance::party::happyyy:

Idemo 10.og Januara ostajemo do 10.og marta - karte kupljene juche  pijjjclap:blob::eat::party:clap.gif' alt=':clap:'> :banana:teglol:::dance:  nemam pojma gdecemo ali u kontaktu bicemo  :comp:  . I ako si ischitala sve postove na shri lanka forumu jasno ti je da morash da ponesesh kiseli kupus za Ilegalca.

I ako si ischitala sve postove na shri lanka forumu jasno ti je da morash da ponesesh kiseli kupus za Ilegalca.

Fantasticno  clap clap clap

Ilegalac se vratio na Lanku??  clap.gif' alt=':clap:'>

Sta taj covek radi sa toliiiiiiiiiiikom kolicinom kiselog kupusa !!!???  :LOLLL: :LOLLL: :LOLLL::eat::blob:

Ljudi ima neko iskustvo sa Internetom, kupovinom modema za internet ? :?

ovo mi je dosta vazno jer mi je zbog posla internet neophodan pa recimo sve vreme ... :comp:

Kajla je tamo od 10og Jan do 10og Marta  sa još 4 momka pa javite se ako ste za neko druzenje  pijjj

Trenutno su u Hikkaduwi drugari, pa im se možeš javiti kad dođeš :). Mislim da će biti tamo još neko vreme :).

Iscitah sve sto ste pisali na temu Sri Lanke. Momak i ja planiramo da u avgustu provedemo 3 nedelje na ostrvu. U toku je trazenje povoljne avio karte, ali najjeftinije sto mogu da nadjem za avgust preko flydubai-ja je skoro 650 evra. airarabia je oko 490 evra, sto ako dodamo i let do istanbula izadje skoro 600 evra. Da li neko planira da putuje u ovom periodu i da li zna neku povoljniju kombinaciju?

Pegasus ima letove bg istanbul za 40 eur u jednom pravcu ... pochinju da lete negde u februaru ...

Ljudi, da li mislite da se isplati ici u julu na Sri Lanku? U avgustu kao pada manje kise, pa sam prvobitno planirala da idem tada, ali karta preko flydubai-a je za 100 eura skuplja u avgustu nego u julu. Stedim za ovaj put vec mesecima, pa ne bih bas da mi svakodnevna kisa pokvari uzivanje.

Ja sam isao prosle godine kraj jula - pocetak avgusta i vreme je bilo prilicno dobro. U unutrasnjosti (Kandy/Dambulla/Nuwara) nije bilo kise, a na zapadnoj obali (Bentota) su se svaki dan smenjivali oblaci, kisa, sunce. To su tropske kise, kao kod nas letnji pljuskovi, ispada se za sat-dva i posle sija sunce. Koliko se secam svaki dan je bilo barem 3-4 suncanih sati. Meni je bilo ok jer mi je par sati cvarenja na plazi sasvim dovoljno za dan, a tebi ako smeta idi na istocnu obalu (Arugam Bay) koja je suvlja u tom periodu.

Помаже Бог, браћо Срби и остали људи доброг срца...Ове године славимо супруга и ја 10 година брака и решили смо да такав

јубилеј обележимо једним незаборавним путовањем...Има и два кредита да подигнемо, али да десетогодишњицу баш обележимо...Ваше приче о Шри ланци су нас баш заинтересовале...Дошли би на 15 дана са циљем потпуног уживања у лету,

мору, у првој половини августа...По струци смо теолози, па нас традиција и култура тог  народа занима...Велики смо љубитељи природе, па нас џунгла, слонови и сл. одушевљавају...Гледали смо да одседнемо у месту Хикадува на југозападу острва, па бисмо одатле обилазили лепоте Шри ланке...Е, сада, помињете кишни август на западу острва...Јел то оно право монсунско време у августу лије данима и ништа од купања и уживања на плажи или је то летњи пљусак 2-3 сата па гране сунце? Гледамо полако и авионске карте...Повуци-потегни, флај дубаи за тада бг-дубаи-коломбо-дубаи-бг изађе 650е са свим таксама...Гледао сам разне друге опције, али за неко смањење цене или спаваш у Цариграду, или мораш узети визу у Дубаију...Једино ми је запало за око Михин Ланка лоу кост, Дубаи-Коломбо 160е повратна, али нажалост понуда је до 15.јуна, и опет ништа од јефтинијег пролажења...Видим да у августу цепају са ценама карата, вероватно због год.одмора...Једно питање, ако бисмо нпр. преседали у Дубаију и мењали компанију, треба нам виза за УАЕ, јел тако? И то виза са два уласка, прилико одласка на ШЛ и повратка са ње...Колико таква виза кошта у најјефтинијој варијанти? Дакле, мени се чини да је лет флај дубаијем од 650е за тај период оно најбоље што тренутно имамо из бг до шл, с обзиром да нема транз.виза, не чека се дуго...не знам има ли нека довољно повољнија опција за овај период, да је вредно вађења транз.визе и сл? Ух, баш се расписах...Браћо, бићемо у контакту!!! С Богом! Миљана, могли би да се повежемо, видим, путујемо у слично време...

ima i Qatar Airways, Beograd-Colombo, preko Dohe, 650 evra, 1-15 avgust.

o. Jovan

Nije kraj jula i avgust idealno vreme na Šri Lanci. Najlepše je kada je kod nas zima.

Ja sam bio baš u tom periodu, kraj jula i avgust, i more nije za kupanje. Jako su veliki talasi i niko se ne kupa. To se odnosi na zapadnu obalu, Hukaduwa, na istočnij obali je bilo super.

Kiše je bilo ali podnošljivo, padne pljusak sat-dva, a onda ponovo prži sunce, stim da je vlažnost velika.

Viza za Dubai, se nabavlja po različitim cenama, ali je obično 70evra, tako da kombinacija menjanja aerodroma u Dubaiju, bi moglo mnogo da košta...