Izdaju se potvrde, baš u takve svrhe. Kod nekih banaka možeš da uplatiš novac, uzmeš potvrdu i podigneš novac u istom danu. Kod nekih mora da bude na računu par dana. A znam i da su ljudi uzimali fiktivne potvrde, poznaju nekog u banci i dobiju potvrdu. Ambasade, inostrani fakulteti i slične institucije nemaju instrument da provere da li ti stvarno imaš taj novac. Dok recimo za studiranje u Nemačkoj taj novac u nekoj vrednosti koju oni odrede po godini studija, moraš da uplatiš u nemačkoj banci na namenski račun i ne možeš da ga podigneš, već ga dobijaš nazad svakog meseca uz čak neku minimalnu kamatu jer je novac kod njih.