Svjetski putnik

Members
  • Content Count

    112
  • Joined

  • Last visited

About Svjetski putnik

  • Rank
    putnik srednjeprugaš

Recent Profile Visitors

19,256 profile views
  1. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Feldkirh, Austrija https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/08/vodic-kroz-feldkirh-austrija-sta.html Vodič kroz Lindau, Njemačka https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/08/vodic-kroz-lindau-njemacka-sta-posjetiti.html
  2. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Fridrihshafen, Njemačka https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/07/vodic-kroz-fridrihshafen-njemacka-sta.html Vodič kroz Cirih, Švicarska https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/07/vodic-kroz-cirih-svicarska-sta-posjetiti.html Vodič kroz Lihtenštajn https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/07/vodic-kroz-lihtenstajn-sta-posjetiti.html
  3. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Briž, Belgija http://www.putovanjazasvakoga.com/2019/06/vodic-kroz-briz-belgija-sta-posjetiti.html Vodič kroz Gent, Belgija http://www.putovanjazasvakoga.com/2019/06/vodic-kroz-gent-belgija-sta-posjetiti.html Vodič kroz Brisel, Belgija http://www.putovanjazasvakoga.com/2019/06/vodic-kroz-brisel-belgija-sta-posjetiti.html
  4. Svjetski putnik

    Put u Belorusiju

    Mislim da se prilikom kupovine osiguranja mora naznačiti da ono treba da važi i za Bjelorusiju, jer ne prolaze sva osiguranja tamo. Što se tiče drugog pitanja, zavisi od toga na koji način ćeš ući u Rusiju, jer u Rusiju iz Bjelorusije stranci smiju samo avionom jer nema pasoške kontrole, tako da prilikom napuštanja Rusije nećeš imati pečat da si ušao u Rusiju.
  5. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Korisne informacije za posjetu Istanbulu https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/03/korisne-informacije-i-savjeti-za.html Vodič kroz Istanbul, Turska https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/03/vodic-kroz-istanbul-turska-sta-posjetiti.html Vodič kroz Beograd, Srbija https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/04/vodic-kroz-beograd-srbija-sta-posjetiti.html Vodič kroz Đakovo, Hrvatska https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/04/vodic-kroz-akovo-hrvatska-sta-posjetiti.html Vodič kroz Split, Hrvatska https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/05/vodic-kroz-split-hrvatska-sta-posjetiti.html Vodič kroz Travnik, Bosna i Hercegovina https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/05/vodic-kroz-travnik-bosna-i-hercegovina.html Vodič kroz Livno, Bosna i Hercegovina https://www.putovanjazasvakoga.com/2019/05/vodic-kroz-livno-bosna-i-hercegovina-10.html
  6. Svjetski putnik

    Letonija

    Bio sam ja prije nekoliko godina. Ovdje imaš neophodne informacije, a ukoliko ti treba još nešto, možeš me slobodno pitati. Neke stvari su se možda u međuvremenu promijenile, ali suština je ista. http://www.putovanjazasvakoga.com/2015/07/riga-vodic-kroz-glavni-grad-latvije_27.html
  7. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Eger, Mađarska - šta posjetiti? https://www.putovanjazasvakoga.com/2018/11/vodic-kroz-eger-maarska-sta-posjetiti.html
  8. Svjetski putnik

    Sofija ili Sarajevo?

    Sarajevo je definitivno ljepše od Sofije, ali meni bi ga bilo žao posjećivati u vrijeme Nove godine kada je vrijeme sumorno. Nisam siguran koliko se grad može doživjeti u svoj svojoj ljepoti. U Sofiji sam bio jedne Nove godine i šta znam, meni je bilo jako lijepo. Nije Sofija baš tako ružna kao što kažu, naravno sve zavisi kakvi su ti afiniteti. U Sarajevu možeš plaćati slobodno i karticom i gotovinom, kako ti je lakše. Jedino što nisam siguran za taksiste i gradski prevoz da li se mogu platiti karticom. A taj hotel Ibis Styles je poprilično Bogu iza nogu.
  9. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Košice, Slovačka https://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/11/vodic-kroz-kosice-slovacka-sta-posjetiti_17.html
  10. Svjetski putnik

    Riga, Letonija

    Meni je opet Riga mnogo ljepša od Talina, ima više stvari za vidjeti. Talin je lijep, ali ne postoji nijedna građevina koja će te oboriti s nogu, dok su u Rigi Art Nouveau fasade prava umjetnička djela.
  11. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Plovdiv, Bugarska http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/10/vodic-kroz-plovdiv-bugarska-sta.html Vodič kroz Nesebar, Bugarska http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/09/vodic-kroz-nesebar-bugarska-sta.html Vodič za ljetovanje u Bugarskoj http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/09/koristan-vodic-za-ljetovanje-u.html
  12. Svjetski putnik

    Moldavija (Kišinjev) - šta posetiti?

    Ukrajina je jako jeftina, a budući da se Moldavija naslanja na nju i da je u pojednakom, ako ne i u većem rasulu, vjerovatno su i cijene niske.
  13. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Veliko Trnovo, Bugarska http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/09/vodic-kroz-veliko-trnovo-bugarska-sta_13.html Vodič kroz Varnu, Bugarska http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/09/vodic-kroz-varnu-bugarska-sta-posjetiti.html
  14. Svjetski putnik

    Putovanja za svakoga - putopisni blog

    Vodič kroz Jajce, Bosna i Hercegovina - šta posjetiti? http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/07/vodic-kroz-jajce-bosna-i-hercegovina.html Vodič kroz Banjaluku, Bosna i Hercegovina - šta posjetiti? http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/06/vodic-kroz-banjaluku-bosna-i.html Vodič kroz Oradeu (Veliki Varadin), Rumunija - šta posjetiti? http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/05/vodic-kroz-oradeu-rumunija-sta-posjetiti.html I malo Srbije za kraj Vodič kroz Bač http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/05/vodic-kroz-bac-srbija-sta-posjetiti_29.html Vodič kroz Bečej http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/06/vodic-kroz-becej-srbija-sta-posjetiti.html Vodič kroz Novi Bečej http://putovanjazasvakoga.blogspot.com/2018/06/vodic-kroz-novi-becej-srbija-sta_21.html
  15. Svjetski putnik

    B(j)elorusija

    Nisam bio u Bjelorusiji, ali sam se interesovao za odlazak tamo, pa sam malo istraživao gradove. Koliko se meni čini, pored Minska su najinteresantniji Grodno, Brest i Gomel, ali su raštrkani na potpuno drugim krajevima države. U relativnoj blizini Minska postoji i Mirski zamak, zanimljiv dvorac. Latviju svakako preporučujem jer je Riga prelijepa, a ako se zaželiš plaža i mora, u blizini je Jurmala.