agencija za vize easytovisa.com

Alžir

5 posts in this topic

Pregledao sam forum i čini mi se da ne postoji tema o ovoj državi. Da li je iko posjetio i kakva su Vam iskustva i utisci? Šta vrijedi vidjeti u ovoj zemlji i kako putovati?

@Tales je bio pre jedno 5 godina, pa mozda moze on da napise.

'Podizem' ovu temu da podelim svoje iskustvo za dobijanje vize [ne bih otvarao novu temu, jer sam aplicirao u Londonu gde se mozda pravila dosta razlikuju od ambasade u Beogradu].

Prosle subote otisao u konzulat u Londonu [odvojen od ambasade] i predao u dva primerka sledece papire:

- formular za vizu

- fotografiju

- rezervacije hotela

- avionske karte

- pismo od poslodavca [koje samo potvrdjuje da tu radim] - ovo je bilo obavezno [izvodi od plate ili iz banke gde se vidi ko mi uplacuje platu nisu bili odgovarajuci]

- kopije svake stranice pasosa [i onih praznih]

- putno osiguranje [nije obavezno za sve nacionalnosti, ali posto imam godisnje ja sam ga prilozio]

- kopija UK pasosa [samo strana sa podacima] - mada se prilikom predaje ispostavilo da to nije dokaz da zivim ovde :huh: pa sam poslao mejlom [dok sam stajao na salteru] kopiju prethodnog srpskog pasosa i stalne boravisne vize [jer su to trazili]

Viza ovde kosta 25 funti [razlikuje se po zemljama: za Britance kosta £85, za Amerikance $160 itd].

Rekli su mi da se dobija viza za nedelju dana, i stvarno juce je poslata posiljka [predao i adresirani/pretplaceni koverat] koja je danas stigla.

Vazi 3 meseca od dana predaje, za jedan ulaz i dozvoljeno je 30 dana boravka. Ima napomenu da 'rad nije dozvoljen'.

Pozivno pismo se trazi samo ako se ide negde privatno, za turisticke posete je dovoljna rezervacija hotela.

Sasvim slučajno sam naleteo na ovaj topic. Tek sad vidim da sam tagovan, ali mi nikakvo obaveštenje nije izašlo. Treba li nešto da se podesi da bih dobijao obaveštenja?

Lazar47, pitaj šta te interesuje slobodno. Kostan je isto bio pre 5-6 godina.

PS Sad gledam u mailboxu na sajtu ovom, tu ima obaveštenja. Ali mi na mail ništa nije stiglo... Čudno.

Edited by Tales

Ja cu ici mozda za koji mesec kada budem dosla do severa. Ali meni bi trebala viza iz Afrike, ne Evrope. Ima li nekog ko je skoro bio, cisto da vidim bezbednosnu situaciju.

Ja sam bio pocetkom decembra, Alzir i Oran.