Tanzanija i Zanzibar- smeštaj, prevoz

29 posts in this topic

Kakva je sigurnost na Zanzibaru, jesu li ljudi prijateljski nastrojeni ili ima dzeparosa.

Voljela bih slikavati sa malo skupljim fotoaparatom, pa me zanima dal mogu ostavit fotic ispod rucnika i plivati u moru, a da me netko ne opeljesi, na koja mjesta pripaziti? 

Većina hotela i resorta ima svoj deo plaže, koji je ogradjen i uvek ima čuvara na dužnosti. Tako je na Kendwi, pretpostavljam da je slično i na ostalima. Bez problema sam ostavljao sve na ležaljci i išao na plivanje, šetnju i sl. Na javnom delu plaže ne bih ništa ostavljao bez nadzora. Tu ceo dan krstare tzv beach-boys koji nude sve i svasta da ti prodaju, i neki od njih bi možda iskoristili priliku da se dokopaju skupog fotića.

Prijateljski su nastrojeni, moj utisak za 7 dana koliko sam bio. Stalno se smeju i malo su smotani što se tiče ugostiteljskih usluga, ali to još ispadne i simpatično.

Biće ti super, nema da brigaš

Edited by laxonist

Jedino u Stone Town.u ima dosta heroinskih zavisnika (mislim da su i po nekoj globalnoj statistici pri vrhu po broju zavisnika) koji prilaze i nude nege gluposti na prodaju pa ako započneš neki razgovor ne možeš ih se otrasiti, onda traže pare, dave te..   i tako. Najbolje ignoriši, kao da ga ne čuješ i nastavi dalje..  

Inače po rizortima, na plažama, sve je potpuno bezbedno kao i ceo Zanzibar, jedino malo to kao što sam rekao po Stone Town, ali prepuno je tamo tusrista, imaju dosta izbora, pa ako ih igorišeš otićiće..