Britanske vize

2,249 posts in this topic

I na kolko si dobio vizu ?? 6 meseci ???? multi ????? :)

Da. Bili su korektni i stavili mi da vazi od 1. marta (putujem krajem marta), iako je neko pravilo da vazi od trenutka kada se viza stavi u pasos. Znaci mogu da je iskoristim jos jednom na leto.  :blob:

I koliko te je tacno kostala viza?

Drugari, treba mi vaša pomoć.  :-[

2004.-te sam aplicirala za britansku vizu, kao student koji je prethodno obnovio godinu, i nisu bili zadovoljni očevim primanjima, te su me odbili.  :(  :cry22:

Sada planiram da podnesem zahtev za posetu porodici (sestra od tetke mi živi u Londonu sa svojom porodicom)... ono što mogu da pribavim je sledeće: garantno pismo, njihovi pasoši, očev pasoš, potvrda o zaposlenju, rešenje o slobodnim danima, radna knjižica, nekih 700-800€ na računu :(.. E, tu imam manji problem. :( Od marta 2008.-e plata mi je bila uplaćivana na tatin tekući račun, jer imam ovlašćenje, a, kreten, mrzelo me da otvorim svoj! Konačno sam otvorila jedan i na moje ime, i imaću samo jednu primljenu platu na taj račun, plus deviznu uplatu koju ću sama da izvršim. Znači, malo će mi biti teže da nabavim prosek 3 plate, jer su mi one išle na dva različita računa.  :-[:) A, i ako uspem, prosek mi neće biti veći od 280€! :cry22: Hoće li mi to biti veliki minus? :(

Naravno, imam već i kupljenu kartu (polazak 21.03., povratak 30.03.). Mislila sam da nema potrebe da apliciram pre 5. marta?

Šta mislite? pliiiiiizzz.. baš mi je frka :(

Zar ne mozes da uzmes prosek plate iz firme bre?

A iz banke samo potvrdu o devizama?

Znaci - odbili te vec jednom? Jel mozes da mi kazes koja je suma proseka plate bila u pitanju? (fuck)  :-\

Zar ne mozes da uzmes prosek plate iz firme bre?

A iz banke samo potvrdu o devizama?

Znaci - odbili te vec jednom? Jel mozes da mi kazes koja je suma proseka plate bila u pitanju? (fuck)  :-\

Tada sam bila student... A ako misliš na očevu platu, to stvarno ne znam, ali, verovatno je bila veća nego što je to moja danas. :)

Napravi fiktivnu potvru iz neke od banaka o stanju na deviznom racunu, na par hiljada eura...

koliko ja znam,to sa fiktivnim potvrdama vise ne pije vode.

ima vise od godinu i po,bo'me.

Da li se sa plavim pasosem moze dobiti Engleska viza u maju za jul mesec? Oko 10 dana ostajanja tamo. Preko Rumunije nameravam da idem.

s obzirom da ce plavi pasos vaziti do kraja 2009, a da britanci izdaju vize minimum na 6 meseci, onda tu treba proveriti kako bi oni to regulisali. u svakom slucaju oni su ok ambasadi, nazovi pa pitaj sta da radis

Hvala na odgovoru.

Sad samo da nadjem pravi telefon, posto na 4 ili5 se ukljucuje fax :)

Edit: Nije nikakav problem vazice viza for UK  clap  :blob:  :eat: (smajli za fish & chips)

A, da li neko zna šta tačno treba da im prevedem na engleski od dokumenata???

A, da li neko zna šta tačno treba da im prevedem na engleski od dokumenata???

Nista.

Evo ja sad bila da predam papire .... sve je bilo fino i kulturno zadrzala sam se mozda 20 minuta ... uzeli mi sve papire slikali i uzeli otiske prstiju i rekli mi da cekam izmedju 5 i 15 dana da mi jave dali sam dobila vizu ..... uuuffffffff ko ce sad docekati to :)))))

Evo ja sad bila da predam papire .... sve je bilo fino i kulturno zadrzala sam se mozda 20 minuta ... uzeli mi sve papire slikali i uzeli otiske prstiju i rekli mi da cekam izmedju 5 i 15 dana da mi jave dali sam dobila vizu ..... uuuffffffff ko ce sad docekati to :)))))

Joooj, je l' možeš, moooolim te, da mi kažeš šta si sve imala od papira i da li si išta od toga prevodila na engleski?

I, naravno, sreeeeećnoooo!!! Držim fige! :spot:

Imala sam pozivno pismo od prijatelja koji je Englez, fotokopiju njegovog pasosa i potvrdu s njegovog posla da je stalno zaposlen, potvrdu s mog posla da sam zaposlena i visinu prosecnih primanja i odobrenje o godisnjem odmoru, nisam imala radnu knjizicu posto radim po ugovoru za NGO ! e da imala sam i potvrdu iz suda da nisam kaznjavana zatim avionsku kartu i potvrdu iz banke o stanju na deviznom racunu !!!! Na engleski sam prevela samo potvrdu o mom zaposlenju, ali kazu da u principu ne treba nista prevoditi !!!

Imala sam pozivno pismo od prijatelja koji je Englez, fotokopiju njegovog pasosa i potvrdu s njegovog posla da je stalno zaposlen, potvrdu s mog posla da sam zaposlena i visinu prosecnih primanja i odobrenje o godisnjem odmoru, nisam imala radnu knjizicu posto radim po ugovoru za NGO ! e da imala sam i potvrdu iz suda da nisam kaznjavana zatim avionsku kartu i potvrdu iz banke o stanju na deviznom racunu !!!! Na engleski sam prevela samo potvrdu o mom zaposlenju, ali kazu da u principu ne treba nista prevoditi !!!

Super! Ja nisam planirala tu potvrdu o nekažnjavanju da vadim, odnosno, nisam nigde pročitala da treba.. Nebitno...

A, jesi li čula, možda, koji im je devizni iznos potreban :x (ako se ide na 10 dana)?

Pise ti u obrascima za vizu da treba potvrda o nekaznjavanju !! Bolje izvadi kosta svega nekih 200 din !!!!

Sto se para tice .... i ja idem na 10 dana i imala sam 1000 e na racunu !!!!! iskreno se nadam da je to ok .....

Pise ti u obrascima za vizu da treba potvrda o nekaznjavanju !! Bolje izvadi kosta svega nekih 200 din !!!!

Sto se para tice .... i ja idem na 10 dana i imala sam 1000 e na racunu !!!!! iskreno se nadam da je to ok .....

Okeeeej, vadim i potvrdu! ;)

E, što se mene tiče, to je i viiiiše nego dovoljno!!! Ne plaćaš smeštaj, hranu... pa šta da radiš sa 100€ dnevno?!?!

Hvala ti puno na savetima! Naaaajiskrenije ti želim da je dobiješ! Odnosno, drugačije ni ne može biti. ;)

Javni samo da se pohvališ..  :)

a nisi im odnela zdravstvenu potvrdu da nemas HPV virus, overenu od ministarstva zdravlja :bang:

ovo me samo podsetilo na predhodno dopisivanje sa MajomNS na jednom drugom subject-u  :)...

puno pozdrava za maju

hahaha mozda sam i to trebala :P ako me odbiju sigurno ce to biti razlog .... a nisam im ni dnk ostavila .... hmmmm mozda je trebalo ......  ;):LOLLL:

A da vas pitam - prosek primanja za koji period? Jel ok da se izvadi prosek primanja za celu proslu godinu npr.?  ;)

ja sam izvadila za poslednjih 6 meseci, ali kontam da je ok i za godinu dana !

A da vas pitam - prosek primanja za koji period? Jel ok da se izvadi prosek primanja za celu proslu godinu npr.?  ;)

Prosek se uvek vadi za poslednja 3 meseca. (A tako će ti biti i veći... pretpostavljamo da ti se plata povećala u odnosu na period od pre godinu dana..  :))

Sve zavisi gde se radi, ako si u normalnoj firmi onda da, ako radis ko  :mrgreen: onda i manje. Da ne idem previse off...

Nadam se samo da ce ako bude belog sengena, onda i UK da koriguje vize  :)