Jump to content

Photo

Beograd - Moskva Vozom!/

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#1 kovca

kovca

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 06 January 2011 - 04:52

Planiram da u Februaru ove godine krenem na put za Moskvu i to vozom.
Interesuje me vase iskustvo i da li je neko isao u ovu avanturu.
Svaki info je dobrodosao, jer ja stvarno nemam pojma sta me ceka.

Hvala!

#2 slobo665

slobo665

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,308 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 06 January 2011 - 10:53

Isao je moj drugar, ali za Sankt Petersburg, naravno preko Moskve. U principu po njegovima recima ima da te ceka tri dana jahanja ali kaze u svakom slucaju interesantno iskustvo. Ja sam isao samo do Kijeva vozom a da Moskve imas jos toliko, da nismo imali zalihe piva smorili bi se ;)

#3 gosn.shofershajbna

gosn.shofershajbna

Moderator

• Moderators
  • 1,002 posts

Posted 06 January 2011 - 12:59

Ja sam isao vozom do Moskve ali preko Rumunije u vreme kad su nam jos trebale Sengen vize. Preko Madjarske mislim da je blize. Najbolje ti je da uzmes od Beograda voz do Budimpeste ( Budimpesta specijal oko 15 eura, 26 povratna) pa onda odtle da ides za Zahony  (granica Madjarske i Ukrajine) madjarskim vozom gde hvatas voz za Cop (ukrajinska strana granice ), od Copa hvatas voz za Kijev. Vozovi u Ukrajini su smesno jeftini, ali opet veoma udobni i cisti. Ja sam u Ukrajinu usao iz Rumunije preko grada po imenu Cernivci i odatle do Kijeva recimo da ima priblizno do Kijeva kao i od Copa kostao je 7 eura (proslo leto). Za tih 7 eura dobijes krevet u plackartnom vagonu, sto je ustvari treca klasa spavacih kola na teritoriji bivseg SSSR. Od Kijeva hvatas voz za Moskvu , takodje uzimas plackartni vagon, on cete kostati oko 30-35 eura posto je voz medjunarodni.
E sad vremena ti treba dosta, recimo voz Kijev- Moskva ide bar oko 16 sati ako ne i vise, kao i ovaj Cop- Kijev, ali to nije tako strasno posto imas svoj krevet pa mozes da spavas i stignes odmoran za obilasker u Kijev/Moskvu. Takodje u vozu mozes upoznati neke zanimljive ljude, jesti, piti... Sto vecina ljudi radi. Imas i samovar da skuvas caj, voz je cist, WC takodje iako je to najniza klasa voza.
''Nase ce sjene hodati po Becu, lutati po dvoru, plasiti gospodu.''

#4 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 06 January 2011 - 13:53

Pisao sam o tome već ovde http://www.klubputni...g58443#msg58443

Ja sam se nešto premišljao skoro da za zimu idem u Moskvu, pa sam i istraživao kako što jeftinije, međutim koliko sam video teško može da se uspe nešto ispod 150 EUR tamo i nazad, pa sam i zato odustao, za sad. Koliko sam uspeo da nađem, što više deliš put, to te dođe jeftinije. Naravno, voz je u pitanju..Dakle, prikazaću ti nekako ovako:

1) direkt Beograd - Moskva 180 EUR povratna karta + 2 x 27 EUR za rezervaciju spavaćih kola = 234 EUR

2) Beograd - Budimpešta 26 EUR povratna karta + Budimpešta - Moskva povratna karta 135 EUR + 2 x 24 EUR za rezervaciju spavaćih kola = 209 EUR

3) Beograd - Budimpešta 26 EUR povratna karta + Budimpešta - Čop 34 EUR povratna karta + 2 x 60 EUR karta Čop - Moskva (plackartnij) = 180 EUR

4) Beograd - Budimpešta 26 EUR povratna karta + Budimpešta - Čop 34 EUR povratna karta + 2 x 10 EUR karta Čop - Kijev (plackartnij) + 2 x 35 EUR Kijev - Moskva (plackartnij) = 150 EUR

Gledao sam i varijante preko Rumunije, ali je samo veće cimanje, a cena neće pasti ispod 150 EUR

(uz ispravku da je rezervacija spavaćih kola Beograd - Moskva 24EUR)

Međutim, od novog reda vožnje može i jeftinije preko Bratislave, pod uslovom da putuje 2 ili više putnika zajedno (što više putnika, do maksimalno 5, sve je jeftinije), na sledeći način:

Kreneš iz Beograda vozom u 21.25 za Budimpeštu (dolazak ujutru u 05.04) - povratna karta Beograd -Budimpešta 26 EUR. U Budimpešti kupuješ povratnu kartu Budapest - Šturovo za 6 EUR. Iz Budimpešte do Šturova imaš voz u 05.25 (Budapest - Hamburg) ili ako na taj ne stigneš u 07.25 (Budapest - Bohumin - Warszawa). Do Šturova se putuje 1h20min, dakle stižeš u 06.45 ranijim ili 08.45 kasnijim vozom. Izađeš u Šturovu i tamo kupuješ povratnu kartu CityStar Šturovo - Moskva via Bratislava*Žilina*Košice*Chop(Gr)*Lvov*Podvolochisk*Kiev*Zernovo(Gr)*Briansk. Cena jedne povratne karte je 84 EUR. Međutim, ukoliko se putuje u grupi do 5 ljudi maksimalno, svaki sledeći putnik plaća pola cene karte (42 EUR). Iz Bratislave voz za Moskvu (tj. zadnji vagon u kompoziciji voza za Košice) polazi u 13.57 i u Moskvu stiže prekosutra u 09.55 ujutru. Što se tiče rezervacije za spavaća kola Bratislava - Moskva (24EUR), ona su uključena u evropski rezervacioni sistem EPA, pa bi trebalo da može da se kupi rezervacija na železničkoj stanici u Beogradu ili u Wasteels agenciji, koja se nalazi takođe na železničkoj stanici.

Evo ukupne računice Beograd - Moskva - Beograd, preko Bratislave:

Beograd - Budimpešta povratna 26 EUR + Budimpešta - Šturovo povratna 6 EUR + 2X24 rezervacije Bratislava - Moskva i Moskva Bratislava = 80 EUR

+ povratna karta Šturovo - Moskva za 2 osobe 126 EUR

dakle, cena po osobi 80 + 63 EUR = 143 EUR

ili

+ povratna karta Šturovo - Moskva za 4 osobe 210 EUR

dakle, cena po osobi 80 + 52,5 EUR = 132,5 EUR

najpovoljnije do sad

#5 babareebu

babareebu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 789 posts
  • LocationVienna,Austria

Posted 06 January 2011 - 15:46

А пошто је директно Београд-Мисква повратна карта,па да видимо колико је разлика у односу на та силна преседања??Јер у свакој држави мораш да мењаш паре,за карту,Мађарска,Украјина,Русија..па ту се губи и на курсној разлици..мало време у мењању возова..???

#6 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 06 January 2011 - 16:09

А пошто је директно Београд-Мисква повратна карта,па да видимо колико је разлика у односу на та силна преседања??

Napisano ti je sve iznad, samo treba pročitati i videti da je direkt iz Beograda oko 100 evra skuplje. Pri kupovini karata u Budimpešti i Šturovu može se plaćati u evrima.

#7 kovca

kovca

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 09 January 2011 - 23:22

hvala na ovolikim informacijama. samo jos jedno pitanjce...da li u tim vozovima postoji i elektricni steker ili nesto cime bi mogao da napunim mob ili bateriju od laptopa!?
za presedanje - jest avantura ali posto idem prvi put preko i to sam, preskocicu ovaj put. al hvala u svakom slucaju na savetima....znace dosta.
za Ukrajnu da li je dovoljno da uzmem tranzitnu vizu i da li mi ona vazi ako bi isao u malo razlgedanje Kieva...nemam pojma pa zato pitam.
hvala jos jedared :)

#8 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 09 January 2011 - 23:31

Kad sam letos išao za Ukrajinu imao je šteker, ali nije radio. Za tranzitnu vizu ne znam, ali najlakše ti je da uzmeš dva vaučera (jedan tamo, jedan nazad) u Moma tursu da se ne cimaš. Jedan košta 1500 din.

#9 orko

orko

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 289 posts

Posted 09 January 2011 - 23:42

svaka čast na trudu za istraživanje... :pivoooo:
wow stvarno sam se iznenadio za koliko malo para može da se doplovi do moskve i to posve konforno sa par presjedanja preko bratislave...valjda subvencioniraju ili šta? znači karta se može loviti već u šturovu? dal to znaći da postoji i neka jeftinija varijanta da se ne ide u bratislavu pošto je mrvicu van ruke nego budimpešta miškolc košice pa u košicama loviti taj voz? bi li bilo povoljnije? u svakom slučaju znači to nije nikakva promo cijena za promo period nego redovna cijena? djevojka i ja već laštimo cipele... gent

#10 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 09 January 2011 - 23:58

Redovna cena!
Možeš i od Budimpešte do Košica hvatati voz, ima 2 puta dnevno i onda u Košicama kupiti CityStar, ali je onda nešto skuplje jer je cena Citystara ista i iz Košica i iz Šturova, a povratna karta Budimpešta - Šturovo je 6 EUR a Budimpešta - Košice 22,20 EUR. A i nezgodno je što iz Košica za Moskvu voz uveče polazi pre dolaska voza iz Budimpešte, pa moraš ići onim rano ujutru (oko pola 7) i provesti ceo dan u Košicama.

Uzgred, Citystar može čak i do Vladivostoka da se uzme (120EUR povratna karta za jednu osobu, svaka sledeća osoba plaća duplo manje). Jedino je cena rezervacije spavaćih kola Moskva - Vladivostok 231EUR u jednom smeru, pa to uništava stvar. Međutim, postoji jedan vagon koji svaki drugi dan saobraća na relaciji Kijev - Harkov - Samara - Vladivostok i za koji rezervacija košta 87 EUR u jednom smeru.

#11 babareebu

babareebu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 789 posts
  • LocationVienna,Austria

Posted 12 January 2011 - 15:03

Uuh do vladivostoka je prava stvar otići,sad može i u japan bez vize a to je pod nosom..koliko putuje voz moskva-vladivostok??

#12 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 12 January 2011 - 15:49

U Japan bez vize?

Moskva - Vladivostok (9258 km) - polazak svakog neparnog dana iz Moskve u 21:25, dolazak u 06:33 osmog dana u Vladivostok po lokalnom vremenu (tj. sedmog dana u 23:33 po moskovskom)

Kijev - Vladivostok (10260 km) - polazak svakog parnog dana iz Kijeva u 07:04 i dolazak u Vladivostok devetog dana u 10:23 po lokalnom vremenu (03:23 po moskovskom).

(dan polaska računam kao prvi dan)

#13 Akcijas

Akcijas

novajlija

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 12 January 2011 - 19:19

ево из мог извештаја Москва Владивосток

......U srdu oko 19:30h smo stigli na železničku stanicu ’Jaroslavski vokzal’ , odakle svakog drugog dana u 21:20h kreće voz za Vladivostok. Pošto sam na ovo  putovanje krenuo sam, kartu sam kupio za ‘plackartni’ vagon, što je na srpskom : otvoreni vagon bez kupea sa ležajevima i stolovima. Cena karte za sedmodnevno putovanje od Moske do Vladivostoka  u ovoj klasi iznosi 6655 rublji ( 145e ) dok za ležaj u kupeu, kojio se tretira kao viša klasa , treba izdvojiti 17000 rublji (385e ). Ukoliko ste pravi avanturista , o kupovini kupe karte nećete ni razmišljati osim ukoliko nemate još tri saputnika sa kojima bi delili kupe koji je opremljen sa četiri ležaja i plazma televizorom.
Imao sam sreću da se ukrcam u ‘Rosiu’ najmoderniji voz koji pokriva ovu deonicu od skromnih 9380 km.U svojoj komoziciji ovaj voz ima 15 vagona od čega su dva plackartni , tj nižeg ranga, 12 višeg a jedan je bar restoran. U Vladivostok se stize u sl sredu u  6:30.
Znaci krenes u sredu u vece i stignes u sredu u zoru!!!
Brod za Japan islovljava ponedeljkom i cetvrtkom. Plovidba traje preko 35 sati....nisam bas siguran

#14 gosn.shofershajbna

gosn.shofershajbna

Moderator

• Moderators
  • 1,002 posts

Posted 12 January 2011 - 19:36

Iz koje godine je ovo?
Tj koliko sad kosta ta karta do Vladivodstoka sa plackartnim vagonom?
''Nase ce sjene hodati po Becu, lutati po dvoru, plasiti gospodu.''

#15 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,876 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 12 January 2011 - 22:05

www.realrussia.co.uk
Ovako moze preko neta ali sa zescom provizijom.
A evo i site Zeleznica Rusije: www.rzd.ru
Ahimša paramo dharma

#16 Akcijas

Akcijas

novajlija

• Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 13 January 2011 - 00:36

Cena od pre 16 meseci....

#17 RaxCherrych

RaxCherrych

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,583 posts

Posted 13 January 2011 - 02:38

http://www.mza.ru/?exp=1

Inače trenutno na ruskim železnicama važi promocija da se na gornji ležaj u kupeu dobija popust 50% tako da izađe otprilike isto kao plackart ili malo više.

Kaže cena za 21. januar Moskva - Vladivostok:

plackart 8502 RUB
kupe - gornji ležaj 8483 RUB

znači oba oko 8500 RUB što je 215 EUR

Zato mi ova varijanta sa City Star kartom iz Bratislave do Vladivostoka sa kombinacijom rezervacije Kijev - Vladivostok deluje poprilično povoljnije, a i kupe je u pitanju (do duše, stariji vagon - bez plazme). Jedino što ta ruta  ide od Kijeva do Omska južnijom trasom od Transsibira, jednim delom prolazi kroz Kazahstan i ne ide preko Moskve. Zato željno očekujem da Kazahstan ukine vize.

#18 babareebu

babareebu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 789 posts
  • LocationVienna,Austria

Posted 15 February 2011 - 20:45

Jesi otišao za Moskvu??Javi kako ideš,i kad se vratiš malo utisaka nam prenesi))))

#19 kovca

kovca

novajlija

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 15 February 2011 - 20:50

Odlucio sam se za Jat! Povratna me je izasla 165 e sa taksama, naravno da pada krarak reciw svwga sto cu da vidim tamo.

#20 freethe

freethe

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 17 February 2011 - 20:40

Ljudi pomozite...
Hocu da idem vozom za Adler (Sochi), kako najpovoljnije da stignem tamo?