Sign in to follow this  
Followers 0

agencija za vize easytovisa.com

novi voz na hr prugama

14 posts in this topic

baš je kul, mnogo mi se dopadaju prozori!

čitam EMV, i mislim: elektromagnetski vlak, ma nemoguće!!  lol::

Haha, već su se neke novine za*ebale, pa objavile elektromagnetni  ;D Na njihovu nesreću u pitanju je samo elektromotorni. Ima već jedan takav (nešto opremljeniji) u Bosni (ali se još ne koristi zbog brojnih administrativnih prepreka) i još jedan u HR namenjen prigradskom prometu u Zagrebu. Ovaj sa linka je za regionalni promet.

Na sajtu više slika glavonja i glavonjica a manje samog vlaka  :evil:

Izgleda kao onaj Siemensov putnicki voz koji se koristi u Austriji, Sloveniji i Madjarskoj, osim sto su prozori malo drugaciji.  Da nije Siemens mozda vlasnik Koncara?

Ma 'de liči. Ne liči uopšte. Pogle' malo bolje  ;) Nema veze Siemens sa Končarom. Inače Tvornica željezničkih vozila "Janko Gredelj" proizvodi upravo novi model DMV (dizelmotorni voz) čija je prednja maska kao preslikana sa Volkswagena.  ;D

inače dizajn je sličan kao i kod novih zagrebačkih tramvaja koji su također proizvedeni u Janku Gredelju. to su oni koji su se trebali prodati i u Beograd ali nisu zbog nekih nebuloznih izjava..

izjava je bilo na obe strane vrlo nebuloznih, a razlog zasto CroTram nije prosao kvalifikacije u Beogradu je prost - nije prosao uslove konkursa, najvece zamerke su bile na delimicnu "niskopodnost" a trazila se potpuna, i donji postroj tramvaja koji bi morao da bude modifikovan u Gredelju za odredjene Beogradske tramvajske trachnice (da, nije to svuda isto), a to je povecavalo nabavnu cenu a nije bilo predvidjeno u tenderskoj ponudi. Suprotno tome je tramvajska infrastruktura mogla da se prilagodi rekonstrukcijom ali je to takodje skup poduhvat pa su se ovi odlucili za CAF tramvaje. Takodje , bilo je price o nekompatibilnim lirama na CroTramu.

edit: beshe i neka korupcijska afera u Hrvatskoj javnosti za namestanje Beogradskog konkursa od strane CroTramovog menadzmenta? ne mogu da se setim precizno.

edit: beshe i neka korupcijska afera u Hrvatskoj javnosti za namestanje Beogradskog konkursa od strane CroTramovog menadzmenta? ne mogu da se setim precizno.

ih, to me uopće ne bi čudilo :D nisam ni rekao da samo zbog izjava nisu prodani, da nešto valjaju bili bi prodani na više mjesta, a ovako su dobili odbijenicu i u Sofiji i u Helsinkiju (razlog: prevelika buka) i još u Češkoj čini mi se, di god su se prijavili.. nakon toga su krenile i neke modifikacije

Meni si svidja. Jako mi lici na, tj isti mi je kao i neki regionalni vozovi u Nemackoj i Madjarskoj!

Da, ma svi novi vlakovi su isti ( i ne samo vlakovi), osim u karakteristikama samog motora. Ali untrašnjost, norme...sve regulirano, dosadno i uniformirano...bar po jevropi

Jednog dana neće uopće biti zanimljivo putovati na kraj svijeta  :potty: