nakon placene kazne za prekoracenja 90 dana u eu

58 posts in this topic

On 8/7/2019 at 8:01 PM, Naissus 018 said:

Pozdrav svima, na zalost ovo mi je debitanski post, u  kome vam se obracam za pomoc, savete, iskustva. Citao sam  ovaj forum godinama,  i mislim da sam na  pravom mestu. Da li bi mozda neko mogao da mi pomogne nekim savetom, jer kroz 15-16 dana  idem na more na koje sam bio zadnji put sa  izvidjackim drustvom pre 13 god. Ne bih da me vrate, platicu, sta god... Hvala

https://ibb.co/pvhxS22
https://ibb.co/L0BhBJq

Cekaj malo. popio si prekrsajnu prijavu zato sto se nisi odjavio iz srbije? 

@Naissus 018 trebalo bi da na ovoj stranici možeš proveriti da li se protiv tebe vodi prekršajni postupak u Srbiji:  https://tppas.sipres.sud.rs/

"u pitanju je unapređenje već postojeće aplikacije za vođenje predmeta koji koriste prekršajni sudovi (SIPRES) i postojećeg Registra neplaćenih kazni"

@Lazar Hvala,nisam znao za ovo,provericu

@boranija
Da, sto je i neverovatno. Ovim su pokazali jednostavno da nemaju evidenciju prelazaka kopnenih granica, vec je ovo samo iskorisceno jer sam se 2 puta u razmaku od 6 meseci pojavio na istom aerodromu iz razlicitih smerova. Ishod ce biti minimalna novcana kazna, to je sve sto mi je sudija rekla kad sam otisao tamo.

Edited by Naissus 018

On 8/15/2019 at 7:01 PM, Naissus 018 said:

@boranija
Da, sto je i neverovatno. Ovim su pokazali jednostavno da nemaju evidenciju prelazaka kopnenih granica, vec je ovo samo iskorisceno jer sam se 2 puta u razmaku od 6 meseci pojavio na istom aerodromu iz razlicitih smerova. Ishod ce biti minimalna novcana kazna, to je sve sto mi je sudija rekla kad sam otisao tamo.

U svakoj zemlji je moguce dobiti izvestaj o prelasku granice aka kada si svaki put usao i izasao. Isti zakon ima i BiH. Mozda bi se mogao pozvati na to da dobijes izvestaj jer nije u redu.

Ovo je iz zakona Bosne i Hercegovine

"

Mogu li dobiti potvrdu o prelasku državne granice Bosne i Hercegovine i na koji način?

U skladu sa Zakonom o slobodi pristupa informacijama u Bosni i Hercegovini, potrebno je obratiti se službeniku za informiranje Granične policije Bosne i Hercegovine zahtjevom za dostavu podataka o prelasku državne granice.

Vaš zahtjev bit će razmotren te će, u skladu sa Zakonom o slobodi pristupa informacijama u Bosni i Hercegovini, biti doneseno rješenje.

Na zvaničnoj veb-stranici GPBiH je vodič za pristup informacijama kojima raspolaže Granična policija Bosne i Hercegovine, kao i obrazac zahtjeva za pristup informacijama koji je potrebno popuniti.

"

Imas puno pravo da zatrazis isto. 

@boranija

Pisanom odbranom sam zahtevao pregled tih prelazaka ukoliko postoji mogucnost,tako da cekam odluku o kazni, koja ce stici prema recima sudije, za 2 meseca..

Cao drustvo, imam jedno pitanje.. :) Bila sam u Ch dva meseca od 21og maja do 20og jula.. I onda na odmoru u Srbiji tri nedelje.. Da li mogu da se vratim jos mesec dana u Ch? Hvala :)

Pravilo kaze da mozes da boravis 90 dana u periodu od 180, pa ti se odgovor i sam namece.

Zaboravih da postavim ishod cele situacije, ja bih rekao da je ovo nametnuta kazna, drugacije ne znam kako bih okarakterisao ovu presudu. Putni list na koji se oni pozivaju, bio je nov i nepecatiran, tako da nisu mogli da utvrde apsolutno nista, al ajde, kad je u nasoj drzavi nesto bilo pa logicno.

https://imgur.com/fXO6HAO