Росси́я

16 posts in this topic

Поѕдрав Путници 😉 За годину и по бићу млад пензионер, јес' мало поранио али пошто код нас ''све има, све може, ал' се брзо распрода 😅'', да не дужим... мотором далеко, ауто дао жени а баш 'оћу до Ст Питера, па ако овде нема неки инфо онда нема нигде 🤗 и да, возом наравно. Поздрав драги људи.

Voz do Moskve iz Beograda. A nakon toga imaš maltene stalno do Pitera. Bila je jedna noćna varijanta, brzi voz za nekih 5 sati do tamo... Ako me dobro pamćenje služi...

Hvala na odg. Bitno je stici do Moskve, dalje je lase. Mada sam ja pretrzazivao Zeleznice Srbije ili ko sad vec upravlja vozovima, ostao za kratak za info Bgd-Moskva, cak sam negde procitao da je linija ukinuta. Pozz

Зашто возом када је јефтинија варијанта, бус до Мађарске па авионом.

zato jer misli da ce imati avanturu svog zivota ako bude sedeo danima u vozu piljeci beskonacno kroz prozor i slusajuci saputnike o teskom zivotu u nekom krsu,ajd mozda dobije i neko parce slanine sa lebom pa ce biti tu i neka prica o specijalitetima iz rodnog kraja
opametite se ljudi nema niceg zanimljivog sedeti danima u vozu,utrosite to vreme bolje za obilazak nekog mesta
i transibirska je cista glupost biti u njoj duze od dva dana,izadjite negde i ostanite dan dva pa cete imati i neko zanimljivo vreme

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Šta ti znaš šta ljudi vole i šta im prija?!

Bas si Miki_MM1 pravi pustolov. Da ne davim sad, bajsom sa punim bisagama, satorom itd, ko je solo kampovao gde vidi mesto zgodno, razumece, posle motorom..isto, sem sto se ne pedala (kako su godine pristizale, evo je 55-a na pragu), a dok bio malko mladji ranac, sator... pa peske, zao mi samo sto mi crko HDD na laptopu tu je milione slikica, ovako lajem u prazno. Komformista za razliku od zene i dece nisam, ne vidim autenticno po Rusiji...inace promenio zelju, za god i po kad se penzionisem i slomljena ruka u ilizarovom aparatu ojaca, polako Moskva-Trans Sibirska ruta,  al ne ona za bogate turiste sto i ne znaju gde su, nekim fancy vozovima..ima na YT putovanja imucnijih, barem po nazivu drzava, kako mesto po mesto prelaze Sibirsku rutu, 2. pa i 3. klasom. Dotle ce valjda i ova korona da se smiri. Pozz druze i dobri ljudi.

poezd_zima.jpg?itok=4PEmsCiT

Bas 👍

Posted (edited)

E pa Superpera me izvredja😋 neko pilji, neko gleda, prica.... nisi ti pero neki putnik, ti bi da piljis u oblake ili stujardese, daleko bilo stujarte 🤤

Edited by 11zodiac11

E pa Superpera me izvredja neko pilji, neko gleda, prica.... nisi ti pero neki putnik, ti bi da piljis u oblake ili stujardese, daleko bilo stujarte 
ja uvek znam sta pričam jel se sve svodi na ličnom iskustvu a ne guglanjem ili čitanjem nečijih iskustva
prešo sam to zimi pre neku godinu,trebalo mi je dva meseca s izlaskom u kazahstan na sredini na jedan dan da bi opet imao mesec dana
do bajkala, jel mi je dosta i to bilo
uglavnom dan dva voz i izlazak u neki grad de ostanem kolko oću
imas dve vrste kabinu s 4 tvoro ili grupnu de svako gleda u vagonu svakog
i šta češ tu raditi danima...ako je neko ok možda bude ok ako ne samo ćeš se smarati
a ako izadješ u sledeci grad moš uzeti karte kad oćeš zimi posebno,samo odes na stanicu i pitas kad ide voz za tu i tu
mnogo ljudi pravi gresku i ide danima vozom...i šta si video..vagone i drvece kroz prozor
i pohvaličeš se čime...da si sedeo u vozu danima i ništa od zemlje video nisi
to je samo za neke jadnike kojima je bitno da ustede sto dvesta e jel je duza destinacija i najjeftinija je karta kao i za spavanje negde za 5-10e
uglavnom crkveni krug ili zlatni kako li vec zovu blizu moskve,Kazan i bajkal je najzanimljivije...svako pravi gresku i ne izadje u kazan vec vidi samo jekaterineburg...pa onda opet sedi u vozu danima..a ostalo je sve krs al meni je bilo dosadno pa sam se setao i tim krsem..bilo je tu nesto i zanimljivo ne mogu da kazem al ova tri su meni najkul
eto cisto da znas pre nego se odlučiš za beskonačno piljenje u neku tundru koja je sva ista...drvo do drveta

Druze. Ovaj portal i forum su za svaciji ukus, a svi smo razliciti. Hvala na info koje sam vec znao, OK tome i sluzi forum, a tako se i zove "Klub putnika"! i koncepcija i smisao je druzenje ljubitelja putovanja, avionom, vozom, bajsom, kolima, stopom...milion nacina, razmene iskustava, foto, ali ne i hvalisanje. Afiniteti nisu svima isti, evo ja prostrem sator, samo da nije blizu vode (ako si kampovao...nagle bujice, odbijanje groma od vodu, pojila...) da nije ispod sumnjivih velikih drveca, na nizbrdici...i milina, a moja zena mlatara na svaku bubicu, znaci za nju je hotel. Ja sam i profesionalno i tavog kova, navikao svakako, pa samo i u vreci. Da ne duzim, sl. godine penzija i svo vreme ovog sveta, Gde sam sve bio i obisao i kako da ne nabrajam. Smisao u svakom putu, po Srbiji ili van pronadjem lako u svemu, pa bile to Ruske smrdljive noge III klase voza, II klsa sa cetri Rusa, mozda i Ruskinja. Sad dal cu blejati kroz prozor ili naci drustvo sto mi nije nikakav prob. moja stvar. Ne znam da li si mene nazvao bednikom? koji stedi...para se ima, auto, uaz,  coper,  mogu da biram, Eto izabrao voz. Pa zdravlje Boze ako se put ostvari, bice slika, ne u hotelskom bazenu pored mora? mozda kako bezim od mrkog medveda 😝

Druze. Ovaj portal i forum su za svaciji ukus, a svi smo razliciti. Hvala na info koje sam vec znao, OK tome i sluzi forum, a tako se i zove "Klub putnika"! i koncepcija i smisao je druzenje ljubitelja putovanja, avionom, vozom, bajsom, kolima, stopom...milion nacina, razmene iskustava, foto, ali ne i hvalisanje. Afiniteti nisu svima isti, evo ja prostrem sator, samo da nije blizu vode (ako si kampovao...nagle bujice, odbijanje groma od vodu, pojila...) da nije ispod sumnjivih velikih drveca, na nizbrdici...i milina, a moja zena mlatara na svaku bubicu, znaci za nju je hotel. Ja sam i profesionalno i tavog kova, navikao svakako, pa samo i u vreci. Da ne duzim, sl. godine penzija i svo vreme ovog sveta, Gde sam sve bio i obisao i kako da ne nabrajam. Smisao u svakom putu, po Srbiji ili van pronadjem lako u svemu, pa bile to Ruske smrdljive noge III klase voza, II klsa sa cetri Rusa, mozda i Ruskinja. Sad dal cu blejati kroz prozor ili naci drustvo sto mi nije nikakav prob. moja stvar. Ne znam da li si mene nazvao bednikom? koji stedi...para se ima, auto, uaz,  coper,  mogu da biram, Eto izabrao voz. Pa zdravlje Boze ako se put ostvari, bice slika, ne u hotelskom bazenu pored mora? mozda kako bezim od mrkog medveda 
ne nisam te jos nazvao bednikom to ću kad budeš sedeo 10-15 dana u vozu
al da slažem se sa tobom u pogledu izbora i ostalog
da kampovao sam na divlje pre kad sam bio mladji u bogatim zemljama,al tu treba sator biti dobro skriven u sumi jel ljudi s kerovima nalete pa prijavljuju te dolazi milicija i trazi pare za kaznu,jedino je skandinavija legalna za to
mislim da je neki kombi bolji izbor za to jel mozes parkirati u centru nekog grada a da niko ne zna da si tu
za one jadnije zemlje se po meni kampovanje uopste ne isplati jer samo oduzima vreme trazeci mesto,moz te neko orobi ako je blizu veceg mesta,previse tereta za nosenja a cene smestaja su ionako jeftine..jedino je za neke divljine gde nekog zanima priroda i gde nema previše ljudi
tako da eto idi vidi pa napiši nešto o tome da i ja i drugi možda nešto naučimo da ne budeš ko večina novopojavljenih što pita nešto pa ih posle nigde nema
i da hvalim se pa šta...svako to radi na neki način...previše sam kul pa zato

Dzaba razglabamo. Cekajmo moju penziju, pa kao bivsem policajcu u penziji nista mi nece biti tesko, Upoznacu pola voza, sici u neko selo, loviti...sviknut sam na teske uslove ne bas sibirskih -30 ali prezivecu. Budi mi zdrav Super Pero.

Нисам пустолов, али нисам ни типични Србин који чека да му агенција сервира аранжман на тацни на вечито истој дестинацији, а то је Грчка. 

Када бих морао да бирам пре бих био пустолов попут 11zodiac11-а него грчко море, али ја више волим ''пустоловину'' обиласка градова и градића са природним лепотама у својој режији.

Dzaba razglabamo. Cekajmo moju penziju, pa kao bivsem policajcu u penziji nista mi nece biti tesko, Upoznacu pola voza, sici u neko selo, loviti...sviknut sam na teske uslove ne bas sibirskih -30 ali prezivecu. Budi mi zdrav Super Pero.

sto jest jest opustenije je s penzijom a i imas svo vreme ovog sveta
a i nema tu vise bas tih temperatura jedino dosta severno..najnize je bilo oko -10 i to ponegde samo a obicno -5 negde februara i marta tako da se moras priviknuti i na lakse uslove
cujemo se onda kad stigne ta penzija

Posted (edited)

Da cujemo druze, 😎

@Miki_MM1

E to 😀 i kad sam imao vodica, uvek pobegnem i i strazujem sam. Pozz

Edited by 11zodiac11