Jump to content

Photo

Jeftina klopa po svetu! :)

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 zokiNS

zokiNS

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 138 posts

Posted 15 November 2009 - 22:28

Ako se neko nadje u Damasku, u starom delu grada blizu Omajad dzamije, obavezno svratiti u Jaber house restoran. Nalazi se u 200 godina staroj kući. Ambijent je fantastičan, vesela atmosfera, konobari obučeni kao Aladin. Nas četvoro je večeralo 4 velike salate, 4 ogromna glavna jela, kolači i nekoliko pića a sve za ukupno 1800 dinara zajedno sa bakšišom.

#2 Makaveli13

Makaveli13

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationTu i tamo

Posted 16 November 2009 - 01:46

Bio sam tri puta u barseloni,i svaki put sam pokusavao da jedem onaj meni od 8 evra i da koliko toliko kvalitetan. Ove godine u Rimu mi je devojka iz Barselone rekla mesto gde ona i njena porodica rucaju :) Za 8 evra sam dobio : Rizoto sa pilecim krilcima,Pola pileta,gomilu pekarskog krompira,bokalce vina i za kraj sam mogao da biram da li cu vocni jogurt ili ananas :D
Sve ovo moze mnogo bolje da se iskombinuje,naravno,ali ko zna katalonski,jer su konobari totalno ne zainteresovani da ti pomognu,jer je to restoran pretezno za ljude iz Barselone :) e ovako,udjete u cuvenu La Buqueria (market),iz La Ramble,i izadjete sa druge strane,u jednu malu ulicicu (carrer de jerusalem) idete desno,i na prvoj cosci,videcete izlog,restoran,ruznjikav spolja,na pravom ste mestu! :) Kazu da su najcuveniji po paeli :) Prijatno,ogladneo sam,a na dijeti sam  :eat: :eat: :eat: :eat:

#3 bee beep

bee beep

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 19 November 2009 - 21:44

All you can eat and drink buffet u Budimpesti. Nisam bio. Samo  :comp:

http://www.trofeagri...m/index_eng.php

#4 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,801 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 19 November 2009 - 22:20

Bio, i tako se prejedas da ti posle bude muka. Ustvari se ne isplati jer na mnogim mestima u Budimpesti se moze vrlo jevtino jesti. Jedan restoran istog tipa,jedi i pij koliko mozes, je i PastaDosta u Rakoci ulici. Po meni je Pasta dosta kvalitetnija od Trofeje (kojih ima tri).
U West endu se moze u nekim restoranima jesti za 50% od cene posle 20h. Burek u vec spomenutoj buregdjinici je , isto, 50% posle 18h.
Ubedljivo najjevtiniji su kineski restorani gde mozes dobiti menu vec od 400-500Ft.
Ahimša paramo dharma

#5 golosina

golosina

putnik dugoprugaš

• Urednik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,559 posts
  • Locationwest coast

Posted 20 November 2009 - 15:16

U Madridu je sve skupo, a mi smo nasle letos "Muzej sunke" (to su kao neki snek barovi gde ti svuda s plafona vise sunke), gde je kroasan sunka i sir JEDAN evro. Sta da vam kazem, svako jutro smo ta doruckovale, i onda kupimo jos jedan za poneti za rucak. Ubrzo se smuci, ali jeeeftiiiinoooo  :yok:

Jedan Muzej sunke (Jamon) je na trgu SOL, mada ima ih jos ali ne mogu da se setim gde.
“Clichés, stock phrases, adherence to conventional, standardized codes of expression and conduct have the socially recognized function of protecting us against reality.”
― Hannah Arendt

#6 mnikola

mnikola

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 132 posts

Posted 20 November 2009 - 16:42

Jedan Muzej sunke (Jamon) je na trgu SOL, mada ima ih jos ali ne mogu da se setim gde.

Potvrdjujem, jedan od popularnijih restorana u Madridu, upravo zbog cena.

http://www.museodeljamon.es/ pa izvol'te i prijatno! :-)

#7 CheGuevara

CheGuevara

putnik-pripravnik

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 27 May 2010 - 09:17

A ima li ko da preporuci neku jeftinu klopu u pragu ili Bratislavi?  :eat:

#8 bee beep

bee beep

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 15 September 2011 - 21:15

Makaveli13 je pre skoro dve godine pisao u ovoj temi o dobrom i ne skupom restoranu u Barseloni. Sada ću samo da malo dopunim informacije.

Restoran se zove "La Gardunya". Više o njemu možete pročitati na sledećim linkovima:

http://www.tripadvis..._Catalonia.html
http://www.bcnrestau...nte=la-gardunya

#9 elefteros

elefteros

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,426 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 September 2011 - 15:13

Moćna stvar, behemot i ja probali, u priču je bilo uključeno i neograničeno pivo, a najlepše je neka piletina koju prave sa mešanim povrćem.

#10 trainspotter

trainspotter

novajlija

• Members
  • Pip
  • 20 posts

Posted 17 September 2011 - 01:31

http://www.deewan.at/  u Becu - najjace mjesto na kugli zemaljskoj - eat as you can, pay as you wish! i dobra je klopa skorz, buffet tip, par vrsta mesa, par vrsta priloga..

#11 Nikodijevic

Nikodijevic

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 415 posts
  • LocationMoscow

Posted 17 September 2011 - 04:14

Taman sam hteo to da predlozim!
Odlicno mesto!
!!PRAVDA ZA MPETROVICA!!
   ::fnlm&nrpzsormpinn::

#12 Behemot

Behemot

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 447 posts
  • LocationBg

Posted 17 September 2011 - 05:06

Moćna stvar, behemot i ja probali, u priču je bilo uključeno i neograničeno pivo, a najlepše je neka piletina koju prave sa mešanim povrćem.

Jeste. Vrhunska stvar. Meni su se najvise svideli oni meksicki specijaliteti.
Aaaaa i pivce je bilo dobro.

Ima u Wittier-u (zabit na Aljasci, blizu Anchorage-a) "all you can eat" kineski restoran.
14 dolara je meni koliko se secam, s tim da ako ne pojedes sve sa tanjira mora da doplatis jos 5 dolara. :)

Dobar fazon. Nema bacanja hrane.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

#13 Pretender

Pretender

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 375 posts

Posted 18 September 2011 - 03:56

Kolko para je klopa u Trofeagrill-u ?
Sto se Beca tice, svako malo je neki Thai, Chinese ili overall Asia all you can eat za 5-6 E. Vrlo isplativo.

#14 elefteros

elefteros

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,426 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 September 2011 - 07:19

12 evra je bila

#15 Pretender

Pretender

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 375 posts

Posted 18 September 2011 - 14:30

Pih...sto vece bagra, to skuplja klopa. A kod nas neprikosnoveni Dzindzer i 15 E  :death: I jos te gleda kao da ti broji porcije...

#16 zeljo_bl

zeljo_bl

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 25 September 2011 - 22:01

Ima u Wittier-u (zabit na Aljasci, blizu Anchorage-a) "all you can eat" kineski restoran.
14 dolara je meni koliko se secam, s tim da ako ne pojedes sve sa tanjira mora da doplatis jos 5 dolara.

jos jedno dobro mjesto na Aljasci...grad Juneu(Dzuno bi rekli nasi)

Wild Spice...mongolski restoran...all you can eat...prije podne 10 dolara a poslije podne 14...

dakle...rafa sa svezim namirnicama,...4 vrste mesa seckanog na male komadice, rezanci, nekoliko vrsta povrca...natrpas u zdjelu koliko te volja i odneses dvojici likova na sred prostorije koji to propremaju na nekoj ogromnoj plati...postupak se moze ponoviti nebrojeno puta a i supa od jaja i kukuruza dodje pride...

u barseloni ima All you can eat restoran...7e dorucak, 11 ili 12 rucak...ne mogu da opisem tacnu lokciju, blizina onog trga gdje su  bili protesti...

Novi zeland...grad Tauranga...u blizini luke...iduci od luke, kroz park pa levo...kineski restoran...opet jedi koliko mozes...10-15NZD ne sjecam se tacno al bilo je nesto smesno za toliko klope takvog kvaliteta...
...Wellington...u glavnoj ulici nedaleko od Sony shop-a ima kineski all you can eat restoran...restoran je na prvom spratu...

..toliko za sad..bice jos...

www.zeljkorogic.com - moj pogled na svet
www.tnp.ba - domaći carpool sajt

#17 Selen

Selen

novajlija

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 February 2012 - 20:54

Thai Pai (5-6e)

Ljubljana.

#18 Pengembara

Pengembara

novajlija

• Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationChina

Posted 11 June 2012 - 02:18

Koliko vidim dosta kineske hrane "jeftine", kad citam te cijene sve mi izgleda preskupo, s`obzirom na cijene ovde u Kini, sad sam kupila dorucak 2 baozi (nesto kao zemljicke punjene mesom ili povrcem, kuvane na pari) i 300ml sojinog mlijeka za 2.20 yuan-a, sto je 0.27 cent, meni je to dosta za dorucak, za rucak obicno jedem rizu sa necim, fried rice ili neku supu sa rezancima, ako zelis da mesom rizu, bude oko 8 yuan, a bez mesa 5yuan, u svakom slucaju bude jaje, bok choy, jos neko povrce, zacini... supa sa rezancima je oko 6 yuan, sa mesom, povrcem.. Vecera, mi cesto idemo na rostilj, koji se postavlja svuda na ulici cim padne mrak, jedan stapic necega je 1yuan, a ima svega, bukvalno sve vrste povrca, morskih plodova, mesa,gljive su predobre, pivo je 5 yuan\0.66cent 600ml flasa, ali je jako blago, to na rostilju obicno bude 2.5% alkohola, u prodavnici se moze naci i jace, rostilj obicno bude od 20 do 50 yuan, sve zavisi koliko piva popijes :) I tako klopa u Kini bude jeftina sve do trenutka dok ne pozelis evropsku :D

Pozdrav svima
:)

#19 MajaNS

MajaNS

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,037 posts
  • LocationNovi Sad, Vojvodina

Posted 09 September 2012 - 11:43

Bolivija, gradic Kopakabana, u restorancicima na gradskoj pijaci za 1 $ mozete pojesti kompletan rucak, supu, przenu ribu sa pirincem salatom i najcesce jos nekim prilogom i sok.
Sta ce mi revolucija ako ne mogu da plesem
Emma Goldman

#20 igi2105

igi2105

novajlija

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationVodice, Croatia

Posted 01 January 2013 - 23:15

Udine- možda ne toliko atraktivan turistički grad, al svakako vrijedan posjeta...

Restoran CONCORDIA- cijene dosta jeftine,a hrana vrhunskaaaaaa... Konobari posebno, inače sam stol se čeka 10-15 minuta, jer je stalno prepuno.
Dobar tek