agencija za vize easytovisa.com

Jeftine avio karte

4,459 posts in this topic

Pozdrav

Planiram da putujem BG - NYC, 9-18.10. Gledam karte preko SKyccannera, i ostalih pretrazivaca. I sad vidim da ima dosta tih agencija koje imaju karte koje su jevtinije (Expedia, BravoFLy, Mytrip, ...) . E sad zanima me koliko je to sigurno i da li je ok uzeti karte preko njih. Do sad sam putovao samo po Evropi i manje vise uzimao karte direktno od kompanije, a sad gledam i agente.

Takodje, isao bih letom preko Brisela - 1h30m je razlika izmedju letova, i u povratku preko Pariza 2h30m. Ako neko ima iskustva, da li je ovo dovoljno vreme za presedanje (velicina aerodroma, eventualno kasnjenje leta, i sl.)? 

Hvala unapred!

Dovoljno ti je to za tranzit, a sajtovi su ti sigurni, sada svi kupuju preko pretrazivaca. Bar ovi poznatiji (kayak, expedia, cheap o air, itd)

NAjbolje ti je da trazis preko google flights, pa ce ti ispasti kako je najjeftinije da platis.

https://www.google.com/flights?hl=sr#flt=BEG.JFK.2019-10-09.BEGBRU0JU300~BRUJFK0DL141*JFK.BEG.2019-10-18;c:USD;e:1;sd:1;t:f;sp:2.USD.37152

Inace karte su smesno jeftine

7 hours ago, sheva7 said:

Pozdrav

Planiram da putujem BG - NYC, 9-18.10. Gledam karte preko SKyccannera, i ostalih pretrazivaca. I sad vidim da ima dosta tih agencija koje imaju karte koje su jevtinije (Expedia, BravoFLy, Mytrip, ...) . E sad zanima me koliko je to sigurno i da li je ok uzeti karte preko njih. Do sad sam putovao samo po Evropi i manje vise uzimao karte direktno od kompanije, a sad gledam i agente.

Takodje, isao bih letom preko Brisela - 1h30m je razlika izmedju letova, i u povratku preko Pariza 2h30m. Ako neko ima iskustva, da li je ovo dovoljno vreme za presedanje (velicina aerodroma, eventualno kasnjenje leta, i sl.)? 

Hvala unapred!

pa nisam bas siguran koliko je pametno da bude samo sat i po izmedju letova..kasnjenja aviona su postala pravilo, a ne izuzetak....izuzetak je ako zakasne samo pola sata :)...brisel nije toliko veliki aerodrom, ali ipak......u sv. slucaju, ako kupujes povezanu kartu, ubacice te na neki drugi let, ako zakasnis na svoj...ali cisto da znas, da moze lako da se dogodi sa tako malom razlikom, i da mozes da duze cekas na naredni let...sve zavisi u koje doba dana ide iz brisela za NYC

Edited by bam-bam

Moze i da se otkaze let ako se tako gleda. Sat i po do dva sasvim dovoljno za tranzit i uz kasnjenje ako su povezane karte cekace te na aerodromu prilikom izlaska iz aviona ako je knap. Jednom mi je kasnio avion iz Frankfurta za Minhen, cim smo izasli iz aviona nas osmoro je bilo, sacekala nas je jedna devojka i sprovela do gejta, usli smo u avion 15 min pred poletanje. 

Ja uvek stignem i kada je 1h između letova, ali prtljag ne :) 

Često ne stignu da prebace iz aviona u avion, već sam x puta stigao, u Bangkok uglavnom, bez ičega. 

Ali sam sam kriv, takve kombinacije sa malom razlikom između letova su jefninije pa rizik je tu

Edited by samsung

Dosta kompanija transferne kofere oznacava i stavlja ih poslednje u avion

Uzeh rucni od 8 kg i onaj accessory od 4kg. Dosta vala, tako da prtljazi nece ni ici u prtljaznik :)

Nadjoh kartu preko Qatar airways za Vietnam. Opcija BEG-Ho chi Min, povratak Hanoi - BEG. Cena karte 498eura. Jel neko putovao u Vijetnam - jel ovo ok cena karte ili moze nize na nekoj akciji? 

Period putovanja je decembar :)