Sign in to follow this  
Followers 0

Radna viza za PORTUGAL

10 posts in this topic

Vidim da se pise o mnogim zemljama i o radu i zivotu, ali za Portugal nikako da nadjem :)

Elem, ponudjen mi je posao u jednoj asocijaciji u Portugalu koja radi sa programom Erasmus+ i sl. i trebaju im ljudi koji govore vise jezika. Ja sam zavrsila ruski, ucila sam i portugalski, koji veoma dobro govorim, i ukrajinski na faxu, i engleski odlicno. Buduci sef je zvao njihov SEF koji je rekao da ja mogu da dodjem u Portugal i odatle sredim papire. Otisla sam, radila 2 meseca na crno, dok smo pokusali da sredimo papire, da bi nam na kraju rekli da moram da se vratim i predam papire u ambasadi. Ajde, i to sam uradila, kao brzo ce to. Aha, prvo su posle 5 dana trazili dopunu u vidu pisma mog sefa da obrazlozi zasto njima trebam bas ja. Covek lepo napisao da  asocijacija radi sa strancima, ima dosta iz Istocne Evrope, ja govorim to to i to.. da bi posle 10 dana opet trazili diplome svih tih jezika kao prevodioca. Ja sam u ambasadi rekla da ja nikako ne mogu da imam 4 diplome prevodioca, to bi znacilo 4 FAKULTETA o.O I posle 10 dana su me odbili jer im diploma ruskog nije bila dovoljna. Sef hoce da me saceka da apliciram i u januaru, samo da preformulisemo to pismo, da govorim tipa samo ruski i portugalski, iz koga mogu da dostavim B1 diplomu i to je to. U ambasadi kazu da su sanse da me opet odbiju jedno 85%, da treba da imas bas fensi fensi posao da bi ti dali vizu, i da su cak odbijali i mnogo bolje i uticajnije banke, kompanije, firme kojima su trebali nasi ljudi. Mada, isto tako su mi rekli da je kvota viza koje Pt daje za prevodioce za Srbiju za 2014 ispunjen, jer sam aplicirala u oktobru, pa od januara krece novi krug. Naravno, uz to su mi svi rekli da je lakse da se udam, pitam nekog druga da me ozeni za tu boravisnu vizu i sl. Ne znam, ali, iskreno,  ja fakultet nisam zavrsila da bih se udavala za papire, i to jos portugalske. Zemlju sam stvarno zavolela, ljude, kulturu, ali sta je mnogo, mnogo je. Tako da ne znam sta da radim> da puknem novih 100e za vizu ili jednostavno dignem ruke..

Zato me interesuje da li je neko vec imao iskustva sa dobijanjem portugalske vize? Bila bih veoma zahvalna na bilo kakvom savetu i iskustvu :))

Ove godine sam bila deo tima Boom festivala u Portugalu i imala sam dosta problema. Nisam nikako mogla da sredim papire, sve sam pokusala... Nije bilo sanse cak ni da mi potpisu neki formular da ne bih morala da platim porez... Udaj se :)

Edited by Duya
-citat

Pretpostavljam da Gološina ima dosta iskustva s papirologijom u Portugalu, ali i ona se udala...

Doduše, nešto je nema na forumu u poslednje vreme, mislim da luta po Kambodži.

Poslala sam i njoj poruku juce, ali nije jos odgovorila. Nije hitno, ali se ponasaju kao da ceo svet zeli da ide bas u njihovu zemlju, uzas. E, vala, ako je udaja resenje, nije vredno truda :)

Ove godine sam bila deo tima Boom festivala u Portugalu i imala sam dosta problema. Nisam nikako mogla da sredim papire, sve sam pokusala... Nije bilo sanse cak ni da mi potpisu neki formular da ne bih morala da platim porez... Udaj se :)

i sta si onda uradila?| Isla kao turista?

i sta si onda uradila?| Isla kao turista?

Radila sam tamo samo privremeno, 2 nedelje i za to su mi platili, ali sam morala da platim porez 125 eura...

ti se ne odricu poreza nikako xD Dobro, i ja bih placala porez i moja firma na mene, sve regularno, ali eto...istripovani su kao da su u rangu nemacke, Svedske i sl. Pokusacu ja opet u januaru, pa sta bude :)

Pricam o nekom ekonomskom pokazatelju - u te zemlje ljudi hrle, a iz Portugala ljudi odlaze, ali opet se ponasaju kao da su najpopularnija zemlja na svetu. Mada bih opet pre izabrala njih, nego Svedsku, Nemacku za zivot, mentalitet, klima, kultura.

Hej, imam jedno tehnicko pitanje. Koliko se obicno ceka na izdavanje vize? :biggrin: