Jump to content

Photo

Autobusom za Istanbul

• Please log in to reply
320 replies to this topic

#1 aperovic

aperovic

novajlija

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 14 November 2007 - 15:12

Kako iz Beograda za Istanbul busom? Zna li neko nekog prevoznika da mi preporuchi.

#2 vukad

vukad

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 510 posts

Posted 14 November 2007 - 17:08

Nisekspresom do Sofije, polazi iz Beograda u 0:45 i stize u 10:00, povratna oko 40 eur. Iz Sofije ima 10-tak polazaka dnevno za Istanbul, red voznje na http://www.centralnaavtogara.bg/. Povratna oko 35-40 eur.

#3 sasha036

sasha036

putnik kratkoprugaš

• Members
  • PipPipPip
  • 88 posts
  • LocationKingstown

Posted 17 November 2007 - 00:27

Probaj nekog od prevoznika iz N.Pazara, poput Sportturista, Benka i slicnih, mislim da je to jeftinija varijanta, a i bez presedanja...

#4 pyramid090

pyramid090

novajlija

• Members
  • Pip
  • 26 posts

Posted 07 March 2008 - 17:54

postoji direktna autobuska linija BEOGRAD-ISTANBUL,kao i direktan voz,znaci NE TREBA da se preseda ili ide za Sofiju prvo!!

#5 goranvu

goranvu

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 11 March 2008 - 22:48

Nekad je postojala ta linija, ali više ne, osim ako se nesto relativno skoro nije promenilo. Ako vec kazes da ima ta direktna linija, onda daj informaciju sta-gde-kako-koliko.

Po meni je mozda najbolja opcija ici busom do Sofije (ima dva dnevno), a onda opet sa iste stanice busom za Istanbul (desetak polazaka dnevno).

#6 kika_vts

kika_vts

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,291 posts

Posted 11 March 2008 - 23:04

Najbolja i najjeftinija solucija je da se dokopas Nisa ... najbolje BUSom. Iz Nisa vozom za sofiju (10e)! Jeftiniji je od BUSa i manje se zadrzava na granici .. tj. ne zadrzava se na granici. U Sofiji su zeleznicka i BUS stanica jedna do druge. Iz Sofije BUS do Stanbola (20e)! BUS putuje 6-8 sati a voz preko 12 ... a cena slicna! Eto ... to je moj predlog!

#7 vukad

vukad

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 510 posts

Posted 12 March 2008 - 11:37

Moja sestra je isla u decembru autobusom do Istanbula preko Sofije. Prvo je u Beogradu kupila kartu Beograd-Sofija. Pri tome joj niko nije napomenuo da taj autobus ne ide direktno do Sofije nego se preseda u Nisu tako da su je istovarili u Nisu u sred noci na -10C gde je cekala sat vremena na vezu ka Sofiji. Kada je stigla u Sofiju oko 10-11h ujutru saznala je da toga dana imaju samo dva polazka za Istanbul i da su karte za oba rasprodate tako da je morala da noci u Sofiji i uzme bus sutra ujutru. Taj bus je vozio 12 sati Sofija-Istanbul jer su na turskoj granici svi zaglavili u duty free-shop-u. Na kraju je ceo put trajao 48h i sa nocenjem u Sofiji kostao vise nego voz. Naravoucenije: uzmite voz i postedite se maltretiranja.

#8 kika_vts

kika_vts

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,291 posts

Posted 12 March 2008 - 11:49

Vukad ... postovanje prema tvojoj sestri ali mi se cini da ona nije bas snalazljiva! Autobuske stanice u Bugarskoj i Turskoj nisu kao kod nas. Tamo svaka agencija ima svoj salter. Verovatno je ona otisla na salter samo jedne agencije i videla da ima samo 2 polaska dnevno! BUS iz Sofije za STanbol ima na svakih sat vremena. Najbolje je putovati agencijom METRO i put sa njima ne traje duze od 8 sati, dobijes kafu, sok, vodu, kolacic ... autobusi su super luxuzni ... a karta je 45 leva, dakle oko 23 evra! Zadrzavanje na granici ima ... nekad duze nekad krace ... ali taman je dovoljno da kupis Tursku vizu!

#9 vasco-putnik

vasco-putnik

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Posted 12 March 2008 - 11:54

Najjeftinija varijanta: nekako do Nisa, onda vozom do Sofije i to: kartu kupite do Dimitrovgrada, a posle kondukteru dajte 150 dinara (ili 3 leva), bice srecan i zadovoljan. Od Sofije do Istanbula ima dosta autobusa (ali ne u tokom popodneva). Ja sam stigao za 8 sati. Cena 30 leva (15 e)- sve u svemu NS-Istanbul manje oko 25 e...Isto i u povratku, ne kupujte voznu kartu, nego dajte par leva kondukteru i stizete u Dimitrovgrad. Bilo je hladno, pa nisam eksperimentisao ostale varijante putovanja, a i zurio sam...

#10 vukad

vukad

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 510 posts

Posted 12 March 2008 - 14:25

Vukad ... postovanje prema tvojoj sestri ali mi se cini da ona nije bas snalazljiva! Autobuske stanice u Bugarskoj i Turskoj nisu kao kod nas. Tamo svaka agencija ima svoj salter. Verovatno je ona otisla na salter samo jedne agencije i videla da ima samo 2 polaska dnevno! BUS iz Sofije za STanbol ima na svakih sat vremena.

Moju sestru je na stanici u Sofiji sacekao prijatelj, Bugarin, sa kojim je trebala da nastavi put za Istanbul i koji je zavrsavao posao oko karata. I on je isto mislio da nece biti problem naci karte za isti dan, kad ono... Pola polazaka koji su stoje u redu voznje su nepostojeci, ostala polovina je "moze da bude, a ne mora da znaci". Totalni haos.

#11 kika_vts

kika_vts

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 1,291 posts

Posted 12 March 2008 - 21:57

Ja imam drugacija iskustva i prvi put cujem za ovako nesto ... no sve je moguce ... sve ... narocito sa Bugarima i Srbima! :-)

#12 Simon del Deserto

Simon del Deserto

putnik srednjeprugaš

• Members
  • PipPipPipPip
  • 110 posts

Posted 28 March 2008 - 16:24

Zasto lepone pozoves autobusku stanicu beograd i ne pitas kad ide autobus za Istanbul? Ja mislim da ide ponedeljkom oko 13h i u Istanbulu si za 15 sati, to kosta 50 evra. Samo pazi - kada se vracas sa njima postoji opasnost da putujes vrlo dugo, ja sam se jednom sa njima vracao 30 sati preko Vlasine i Surdulice, posto je bus svercerski. Dakle, u odlasku ih preporucujem, u povratku....

#13 spaja

spaja

novajlija

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 04 May 2008 - 09:25

Da li je neko isao skoro Bg-Istanbul busem direktno? Koliko je tacno karta? Negde sam procitao da je Fudeks krenuo sa direktnim bus linijama, pa da li iko moze ovo da potvrdi?

U Istanbulu nikada nisam bio, a kako vidim viza nije problem, bus evo izgleda takodje, pa bih otisao na nedelju dana  uskoro... Da li iko moze da preporuci i neki jeftin hotel ( izvinjavam se na offtopicu)

#14 panonski

panonski

putnik dugoprugaš

• Moderators
  • 955 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 06 May 2008 - 02:34

Negde sam procitao da je Fudeks krenuo sa direktnim bus linijama, pa da li iko moze ovo da potvrdi?

Moze - nazovi Fudeks.  smartass

When Rome was built in 750 BC, Aleppo was already 2500 years old.

#15 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,804 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 13 October 2008 - 11:48

Fudex NEMA prevoz do Stanbola. (Bar ne pise na sajtu). Da aktiviramo ovaj topic, dajte sveze informacije. Bus, voz, avion, brod, taxi... Hvala.
Ahimša paramo dharma

#16 geoplans

geoplans

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 588 posts

Posted 13 October 2008 - 15:26

OK posto je naziv teme "Autobusom za Instanbul" moze pitanje u vezi autobusa Sofija-Istanbul?
Kog prevoznika preporucujete na osnovu usluge, kvaliteta prevoza i cene (u jednom pravcu)?
Pucam na Metro Plus ali kako je sa ostalima - Materik, Etap-Adress, Yubim?
Evo ga link:
http://213.240.239.1...N5KxzzI7zVQL:-1

#17 globe trekker

globe trekker

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,075 posts

Posted 13 October 2008 - 15:35

Ja sam isao poslednji put ovim Materikom i bilo je sasvim ok. Etapom sam se vozio nekoliko puta po Bugarskoj - takodje veoma korektno. Mislim da, kog god prevoznika da odaberes, neces pogresiti. Sve zavisi kada ti odgovara, sto se tice vremena polaska. Mislim i da su im cene vrlo priblizne, bez obzira sta u tom trenutku o njima pise na sajtu www.centralnaavtogara.bg 
"Mozda ste dobili pogresan broj,
al` ste dobili onoga koga ste trazili!"

#18 geoplans

geoplans

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 588 posts

Posted 13 October 2008 - 15:42

Globe hvala na brzom odgovoru.
Vreme mi je potpuno nebitno, samo mi je bitno da se stigne u Istanbul u neko pristojno vreme.
Recimo do kasnog popodneva a ne tamo u pola noci.
Koliko vremena putuje bus od sofije do Istanbula?
Mislim ono na red voznje, gde nije uracunato neko preterano drndanje na granici
(sa bugarske strane ;)).

#19 globe trekker

globe trekker

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,075 posts

Posted 13 October 2008 - 15:51

Nema na cemu ;)

Ma, drndanje uopste nije sa BG, vec sa turske strane. Tamo se sve vadi iz busa i besni granicar-carinik pregleda svaciju torbu. Generalno, niko od pravih putnika nema problema. Oni uglavnom love svoje gradjane, koji unose vise alkohola i cigareta nego sto je dozvoljeno. I, sav visak vrlo teatralno razbijaju na licu mesta i ubaciju u vec zapaljeni kontejner.

Sta znam, ne mozes nikada da budes siguran koliko ces putovati. Ali, uglavnom oni busevi koji polaze iz Sofije u nekim jutarnjim ili prepodnevnim satima stizu u Istanbul u ranije ili kasnije vecernje sate. Dakle, ako zelis da ti vreme bude "aktivno", podji iz Sofije uvece.
"Mozda ste dobili pogresan broj,
al` ste dobili onoga koga ste trazili!"

#20 pedjalon

pedjalon

putnik dugoprugaš

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,804 posts
  • LocationBudimpesta

Posted 13 October 2008 - 21:09

I ja se zahvaljijem i molim za odgovore.
- gde stizu autobusi u Stanbol?
- gde stize voz (u koju stanicu)
(usput : koliko kosta voz do Stanbola? Na sajti ZS nema cena )
Kako stici od gore, meni nepoznatih mesta, do aerodroma Sabina?
Ahimša paramo dharma