Kina - radna dozvola - legalizacija dokumenata

58 posts in this topic

Ima ljudi koji će uraditi sve to umesto tebe, naravno uz naknadu. Čisto da znaš :) 

Inače, ovi iz Oxforda neće da prevode ako nije prvo overeno tj. nadovereno u sudu. Meni je diploma u jednom gradu, uverenje o nekažnjavanju u drugom nema mi smisla da sad opet moram da šaljem i prevode na overu u sudove (?!?) 

Nego sam overio originale, a prevode sa overenim originalima šaljem u ministarstva pa u konzulat.

Ako neko smatra da treba drugačije neka viče.

Hvala!

Cao ljudi.

Dobio sam posao u Kini, tacnije u kineskom olimpijskom komitetu i sada sanm zapoceo skupljanje dokumenata. Hteo sam da pitam kojim redosledom treba ici proces sto se tice overe i prevoda (konkretno potvrda o nekaznjavanju)? 

1. Osnovni sud u mom gradu

2. Prevod na engleski (engleski je trazen od poslodavca)

3. Ministrastvo pravde

4. Ministarstvo spoljnih poslova

5. Ambasada

Da li je ovo redosled? Ili prevod ide tek pre Ambasade?

Hvala :) 

Ćao, Marko,

Da, taj je redosled. Samo što se i prevod mora overiti ako ga legalizuješ. Tako da i prevod mora u sud na nadoveru. I onda ministarstva pa konzulat.

Srećno! :)

Jedno pitanje za sve koji su moza upuceni... Kakva je situacija u Kini za ljude iz IT sektora (posto i u Srbiji ovo je vrlo isplativa zona) da li je u Kini pronalazenje posla jednostavno, i kakvi su finansijski i drugi poslovni/zivotni benefiti ?

Da dodam: uverenje o nekaznjavanju najbolje je poruciti preko e-uprave, narednog  dan je vec gotovo, pa pravac MUP u 29. novembra kada vam stigne mail, verovatno je tako i u ostalim gradovima. 

Pisano je uglavnom da se prvo overava sudu, a posle ide prevod. Ako su dokumenta izdata u Bgd- u, onda prvo prevod.

Ako su dokumenta izdata u Bgd- u, onda prvo prevod.

Hvala.

Prvi sud u Beogradu još uvek radi na zakazivanje, za apostil. 0116553724

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk