Saveti u vezi sa putovanjem Wizzair-om

4,228 posts in this topic

dobio sam  mail od njih da mi je let otkazan, i da moze da se pomeri datum leta za max 15 dana pre originalnog datuma, ili max 60 dana posle originalnog datuma, i pominju neki comparable route....posto u mom slucaju sledeci let je tek posle 7 meseci, 30.3.2021, sta mislite, da li moze da se zameni datum leta iz bga za spaniju, za let iz budimpeste ili sofije za spaniju, u roku od tih 60 dana od inicijelnog datuma? to valjda spada pod ove comparable route...

Posted (edited)

U tom roku mozes da izvrsis zamenu, a let moze da bude bilo kad. Ako ne uradis nista, nakon 60 dana ces dobiti opciju za povrat novca ili vaucer od 120% iznosa na Wizz nalog. Ili i ranije, ukoliko sam to zatrazis. Ako bas hoces sad da letis, mislim da bi Budimpesta i Sofija trebalo da potpadaju pod definiciju "comaparable route", ali mislim da ces morati preko call centra to da resavas, pretpostavljam, uz doplatu razlike u ceni. Ma da, proveri prvo preko svog naloga da li to mozes da odradis. Ja bih najradije uzeo 120% na Wizz nalog i rezervisao novi let iz Budimpeste ili odakle god, najmanje cimanja.

Edited by Dragance

2 hours ago, Dragance said:

U tom roku mozes da izvrsis zamenu, a let moze da bude bilo kad. Ako ne uradis nista, nakon 60 dana ces dobiti opciju za povrat novca ili vaucer od 120% iznosa na Wizz nalog. Ili i ranije, ukoliko sam to zatrazis. Ako bas hoces sad da letis, mislim da bi Budimpesta i Sofija trebalo da potpadaju pod definiciju "comaparable route", ali mislim da ces morati preko call centra to da resavas, pretpostavljam, uz doplatu razlike u ceni. Ma da, proveri prvo preko svog naloga da li to mozes da odradis. Ja bih najradije uzeo 120% na Wizz nalog i rezervisao novi let iz Budimpeste ili odakle god, najmanje cimanja.

hvala, pretpostavljam da je tako kao sto kazes...i oni u ovoj situaciji moraju da se snalaze da zarade neki dinar, mada bi bilo posteno da, ukoliko je let otkazan s njihove strane, ponude promenu datuma na comparable route bez doplate...bas cu da pogledam sta moze da se uradi na nalogu, pa javljam....nisam bas toliko blesav da ih zovem ;)