Followers 0

Tibor Sekelj: Razlike su samo površinske

1 post in this topic

[46°06'07.7", 19°39'40.6"] Govori: Tibor Sekelj
Tibor Sekelj bio je mnogo toga, po nekima previše, a po njemu premalo za jedan ljudski vek. Život je okončao u Subotici, kao direktor Gradskog muzeja. Na grobu mu piše: Svetski putnik. Ali ma gde bio, i ma šta radio, kroz sve se to provlačila jedna crvena nit. Sledi odlomak iz jednog intervjua koji je Sekelj dao u dubokoj starosti: Novinar: Druže Sekelj, da li je dovoljan ljudski vek da se sve to vidi i obiđe?

Sekelj: Nije dovoljan jedan ljudski vek, niti je dovoljan jedan ljudski vek da se ispriča sve to što se videlo i doživelo. Ustvari, bio sam privilegovan u ovom životu, da sam živeo ne za trojicu, nego ko zna za koliko ljudi sam živeo i žao mi je što ne mogu sve to, onako, lepo da ispričam. Napisao sam dvadesetak knjiga, ali u tim knjigama sam bio sam, uviđam da sam bio suviše površan i suviše brzoplet i hteo sam na brzinu da ispričam događaje i zbivanja, da bar to ostane, ali... Ali nisam stigao da ispričam šta sam u sebi doživeo....

Pročitajte Tibor Sekelj: Razlike su samo površinske