Danas je tačno pet godina otkako je ovaj sajt ugledao svetlost interneta, i to u vidu svega desetak mršavih stranica. U međuvremenu smo zdravo porasli, namnožili se, i uradili razne stvari koje su pre pet godina delovale sasvim nemoguće i apsolutno neizvodljivo. Tokom proteklih godina bavili smo se raznim stvarima: naši članovi otišli su na više velikih kopnenih ekspedicija i prevalili, možemo slobodno reći, stotine hiljada kilometara putevima i bespućima Evrope, Azije i Afrike (pogledati sekciju: blogovi), skitali smo po Srbiji i inostranstvu (sekcija: putopisi), organizovali smo izložbu fotografija koja je obišla 10-ak gradova u Srbiji, napravili smo Autostoperski vodič kroz Srbiju i putničke rečnike za dvadesetak jezika. Organizovali smo putničku radionicu za srednjoškolce. Zajednica neprestano raste, pa forum sada ima preko 3.000 članova. Uređujemo rubriku "Namernik" u časopisu Singidunum Weekly. Naš dosadašnji rad nedavno je krunisan objavljivanjem knjige putopisa "Neutabanim stazama", za koju se nadamo da će biti samo prva u našoj budućoj ediciji... A osećamo da smo tek na početku :)

I za kraj, evo nekoliko fotki, da se podsetimo kako je sve to izgledalo :)

drugo okupljanje

Fruška gora, novembar 2005. Drugo okupljanje, tj. prvo sa kog postoji fotka.

trem

Niš, pred noćni uspon na Suvu Planinu, maj 2006.

midžor

Stara Planina, maj 2007.

izložba

Prva izložba fotografija - Novi Sad, januar 2008.

željin

Željin, maj 2008.

rtanj

Rtanj, maj 2009.

kps

Vrnjačka Banja, maj 2008, pred uspon na Željin