Zivot i rad u Kini

1,612 posts in this topic

Caos ljudi!:smile: Moram da Vas zamolim nesto, da li mozete da mi napisete naziv nase grupe na WeChat-u?

Ja pokušavam da odem u Kinu, prvi put sam poslala cv pre 10 dana i javili su mi se agenti. Zavrsila sam engleski i ovo je super prilika da odem iz Srbije:biggrin:

Cula sam se sa agentom i ona mi je rekla da predam papire koji su potrebni za dobijanje vize u ambasadu. Nije mi jasno... Zar ne trebam prvo da se cujem sa poslovodjom i da mi on posalje ugovor pa onda da predajem dokumentaciju za vizu... Ja sam nju pitala zasto da predajem kada nisam jos nasla posao ona je rekla zato sto se ceka viza od 1-2 meseca a posao cemo kao naci.  Nemam pojma sta da radim. Sta bzvz da puknem 200e ili koliko vec treba para za overu i prevod  a od posla nista.:bang:  Pozz

Edited by moon

A kad ti planiraš putovanje? Skorijih dana ili ne baš tako skoro? Možda bi mogli zajedno tamo....

Kako mozes da predas papire za vizu kada nemas papire??? Za koju vizu, koji papiri? Treba poslovodja da ti posalje papire za vizu, nece Ambasada da ti izda vizu samo jer imas diplomu. Jedino ako ne misle da dodjes na turisticku vizu, ali koliko znam ukinuto je izdavanje turisticke vize, znaci, samo dodjes. Inace, ljudi u Ambasadi nece nista da ti kazu pametno po pitanju emigracije za Kinu, jer su to mali od Vucica. Vise ces ovde da saznas nego u Ambasadi

Kako misliš ukinuto je izdavanje turističke vize?
Misliš, imamo bezvizni režim sa Kinom? Utoliko bolje.

Jedna muka manje.

Uhm.... proverih. Samo na trideset dana.... ništa od bezviznog režima osim ako se tamo može produžiti.

Edited by Povratnik

On 12/29/2017 at 2:23 AM, Povratnik said:

Kako misliš ukinuto je izdavanje turističke vize?
Misliš, imamo bezvizni režim sa Kinom? Utoliko bolje.

Jedna muka manje.

Uhm.... proverih. Samo na trideset dana.... ništa od bezviznog režima osim ako se tamo može produžiti.

moras da izadjes iz kine, i kad udjes ponovo ti traje tih 30 dana....posto je viza ukinuta, oni samo lupe pecat i to je to....tako mozes koliko hoces puta da ulazis i izlazis....bar je zasad tako

On 12/22/2017 at 11:48 PM, moon said:

Caos ljudi!:smile: Moram da Vas zamolim nesto, da li mozete da mi napisete naziv nase grupe na WeChat-u?

Ja pokušavam da odem u Kinu, prvi put sam poslala cv pre 10 dana i javili su mi se agenti. Zavrsila sam engleski i ovo je super prilika da odem iz Srbije:biggrin:

Cula sam se sa agentom i ona mi je rekla da predam papire koji su potrebni za dobijanje vize u ambasadu. Nije mi jasno... Zar ne trebam prvo da se cujem sa poslovodjom i da mi on posalje ugovor pa onda da predajem dokumentaciju za vizu... Ja sam nju pitala zasto da predajem kada nisam jos nasla posao ona je rekla zato sto se ceka viza od 1-2 meseca a posao cemo kao naci.  Nemam pojma sta da radim. Sta bzvz da puknem 200e ili koliko vec treba para za overu i prevod  a od posla nista.:bang:  Pozz

Cao, Moon :smile: Jesi li nesto uradila do sada?

Meni ovo lici na legalizaciju dokumentacije a ne viziranje, mozda se niste razumele. Svakako, ako hoces da radis vizu, trebaju ti legalizovana dokumenta koja saljes poslodavcu pa on tebi onda radnu dozvolu i sa tim, i jos po nekim dokumentom podnosis zahtev za vizu,

Pozdrav ljudi,

Citam dugo ovu temu, i konacno se oglasavam.

Ako moze neko da posalje privatno naziv nasih grupa na WeChat-u ili imena nekih agenata bila bih zahvalna. Suprug i ja hocemo da odemo za Kinu kao predavaci engleskog, ili strucnog predmeta (umetnost i dizajn) i ne uspevamo da nadjemo posao! Zeleli bismo neki grad na jugu zemlje, poput Nanninga, ili Xiamena, ne bismo Shenzhen jer smo iscitali skoro celu ovu temu, i nekako zakljucili da je skup za zivot, a nama je cilj da ustedimo novac, ali opet da imamo koliko toliko kvalitetan zivot tamo u smislu lepog okruzenja, ne prevelike zagadjenosti i konfornog prostora za zivot.

Imamo oboje diplome mastera, preveli smo ih, trebalo bi da ih legalizujemo ovih dana, jer bismo ipak da odemo legalno, sa Z vizom.

Da li je ikako moguce to ostvariti? Molim vas da mi napisete bilo sta, ili neko ko je vec tamo neka mi se javi sa nekim pozitivnim iskustvima. Naletali smo sve na neke sumnjive agente koji, ili slabo govore engleski, ili nude lose uslove, ili rade za skole koje i nisu na dobrom glasu...

Ćao ljudi, imam neku ponudu za teaching center u gradu Huai'an pa me zanima ima li nekog tamo. Ili nekog koga znate. Hvala. :smile:

Pozdrav svima.

Jako korisna stranica za sve koji bi da uce male kineze engleski. Na engleskom ima bas dosta da se proscita, raznih iskustava, ali sve kontam da su zapadnjaci previse razmazeni pa su mi trebala iskustva nasih ljudi, i zato hvala svima.

Ako ima neko kakvih iskustava sa RMD international ili  Beijing Raymond International nek napise koju, volio bih znati njihova isustva sa njima....a tip sa kojim sam u kontaktu se zove ili predstavlja kao Shraef na Skypeu.

I za kraj, ako ima ko iz Bosne da mu se ide, a tek je na početku kao i ja....javi se zemljace da zajedno sređujemo papire i da palimo za kinu...moze i zemljakinja nije frka :biggrin: ...malo mi frka da idem sam, a i porodica bi kontam lakse sve to podnijela kad bih isao sa nekim... kontakt mozete lako naci na mojoj web stranici http://edinkorda.net16.net/stranica.html?#hr

Toliko od mene za sad 

nastavite  da pisete i dalje vas pratim

Edited by big ed

Pozdrav druze ja sam zainteresovan za odlazak u Kinu kolko sam video neke ponude na netu plate su dobre cak bolje nego u 80 % evropskih zemalja i to za zanimanje english teach non native speaker i koliko sam video na numbeu shenzen nije toliko skup recimo sa cenama je recimo kao Beograd izuzev rente za stan pa da li imas informacije kako najbolje naci posao za to zanimanje gde traziti na netu koji su sajtovi proverini sto se tice posla itd...

Pozdrav svima! :smile:

Pitanje pre svega za vas koji ste u Kini, ili regionu, koji bi posao bio idealan za nas sa ovih prostora tamo, osim teachinga? Ja imam iskustva iz tri razlicite oblasti i tri razlicite zemlje, u obrazovanju skoro 5 godina, u marketingu i prodaji skoro isto toliko, i jedan period u hotelijerstvu i turizmu. Neke sam poslove radio i uporedno.

Generalno, u Kini mogu glatko da dobijem teaching, oduseve se kad vide moj CV, ali iz nekog razloga ja i nisam preterano zainteresovan za poducavanje, iako znam da je najperspektivnije. Sta nam je najbolja i da li postoji neka alternativa?

Hvala puno! :smile: