Zivot i rad u Kini

2,762 posts in this topic

Pozdrav 🙂 

Bonito da li bi bio ljubazan da me ubacis u WeChat grupu za predavanje u VN?  Da li neko zna proceduru apliciranja za radnu vizu za VN i kako to funkcionise?  WeChat id: Danilo_1402

Edited by Danilo1402

On 10/30/2023 at 4:44 PM, Danilo1402 said:

Pozdrav 🙂 

Bonito da li bi bio ljubazan da me ubacis u WeChat grupu za predavanje u VN?  Da li neko zna proceduru apliciranja za radnu vizu za VN i kako to funkcionise?  WeChat id: Danilo_1402

Ne funkcionise nikako 99% nasih tamo radi bez radne dozvole. 

Video sam i po FB grupama... ozbiljnije skole traze IELTS a ove koje ne traze nista su problem u najavi. Na stranu sve to ali plate su zaista male ( u poredjenju sa Kinom) iako verujem da troskovi zivota nisu veliki... Hvala Vam u svakom slucaju! 

On 11/21/2023 at 4:06 PM, Danilo1402 said:

Video sam i po FB grupama... ozbiljnije skole traze IELTS a ove koje ne traze nista su problem u najavi. Na stranu sve to ali plate su zaista male ( u poredjenju sa Kinom) iako verujem da troskovi zivota nisu veliki... Hvala Vam u svakom slucaju! 

Plate su sasvim OK za zivot u Vijetnamu. 

On 11/21/2023 at 5:06 PM, Danilo1402 said:

vijetnam je dzabe...jeftinije zemlje neces videti.....sve je duplo jeftinije od tajlanda, a 3 puta od evrope i srbije..

Edited by ThirstyTraveler

1 hour ago, michael_j said:

kolike su?

U Kmabodzi su 1000 - 1300$ mesecno

U Vijetnamu 1200-1800$

U Kini 2000-5000$

Na Tajlandu (ne U Tajlandu jer se na srpskom jeziku kaze Na Tajlandu,kao na Kosovu,na Kipru,na Islandu itd.) su 1000$

U Kuvajtu su 2000$ plus placen stan i prevoz do posla,zdrvstveno itd.

U Japanu su manje plate nego u Kini i cujem da su u Moskvi u internacionalnim skolama plate slicne kao u Kini.

Edited by Bonito

10 hours ago, michael_j said:

kolike su?

Evo objasnili ti ljudi, u Vijetnamu moze i do vece plate, ko radi dodatne sate.  Plus u Kambodzi i Vijetnamu ne moras da glumis klovna, nego glumis nastavnika. Ne treba im klovn nego neko ko ce da deluje kao nastavnik. Drugaciji princip rada i mentalitet po tom pitanju, po meni bolje nego Kina. Manje para sve to stoji...

Pozdrav svima! 

Moze li savet za provereno dobar VPN, potreban mi je za rad iz Kine za Americku kompaniju ( Gmail, Google, Slack .. ) Hvala unapred .

realno... ja sam pre 3 god koristio ExpressVPN, al kad sam dosao ponovo ovde, nije radilo, tako da sam presao na Astrill... jos uhvatio za crni petak promo gde je bilo 250dolara za 2 godine