agencija za vize easytovisa.com

Viza za SAD

2,781 posts in this topic

22 hours ago, Blitz91 said:

Idem jos malo sa suprugom na intervju, da li da pokusam bez ikakog papira da odem u smislu zaposlenja i izvoda banke itd i da smaram sa bilo kakvim dokazima?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Idem jos malo sa suprugom na intervju, da li da pokusam bez ikakog papira da odem u smislu zaposlenja i izvoda banke itd i da smaram sa bilo kakvim dokazima?

pa jesi li procitao bar 5 ranijih stranica? mozda da poneses za svaki slucaj, ali nemoj da predajes na prvom salteru...ako te konzul pita nesto, mozes njemu da izvadis i pokazes....bankovni racun je verovatno vazniji, ovo za posao izgleda da ih uopste ne zanima...to i nije nikakav razlog da neces ostati u americi :)

pa jesi li procitao bar 5 ranijih stranica? mozda da poneses za svaki slucaj, ali nemoj da predajes na prvom salteru...ako te konzul pita nesto, mozes njemu da izvadis i pokazes....bankovni racun je verovatno vazniji, ovo za posao izgleda da ih uopste ne zanima...to i nije nikakav razlog da neces ostati u americi

Procitao i to x10, nego eto cisto pitam, do sada sam video da te papire ne gledaju u 90% slucajeva, zato sam dosao na ideju da mozda nista i ne nosim, mozda taj isti konzul tako stekne nekim slucajem bolji utisak xD .

23 hours ago, Blitz91 said:

Nidje ne pise da se nose plus jos postoji sansa i kada ih donesete da ih ne pogledaju.... Ali svakako vrijedi... ali sve je 50/50 to sam se uvjerio i sam.

Primjer 1: Koleginica sa muzem konkurisala, muz ima tamo 3 rodjena brata 40godina ih nije vidio. Iako imaju sve, odbiju ih oboje, a njega pitali skim mu zivi cerka... A njihova cerka redovno ide jos od njene 10 godine

Primjer 2: Kolega 10x konkurisao i 10x da ga odbili iako ima stalan posao, ali nema nista na sebe. Njegov mladji brat koji nema posao, nema nista na sebe dobije iz prve....

Ko oce da putuje preko agencije grupno i to je to.

On 10/26/2019 at 2:25 PM, mikeliiiii said:

Nidje ne pise da se nose plus jos postoji sansa i kada ih donesete da ih ne pogledaju.... Ali svakako vrijedi... ali sve je 50/50 to sam se uvjerio i sam.

Primjer 1: Koleginica sa muzem konkurisala, muz ima tamo 3 rodjena brata 40godina ih nije vidio. Iako imaju sve, odbiju ih oboje, a njega pitali skim mu zivi cerka... A njihova cerka redovno ide jos od njene 10 godine

Primjer 2: Kolega 10x konkurisao i 10x da ga odbili iako ima stalan posao, ali nema nista na sebe. Njegov mladji brat koji nema posao, nema nista na sebe dobije iz prve....

Ko oce da putuje preko agencije grupno i to je to.

pa to, zakljucili smo vec milion puta- da nema nikakvih pravila, i da nikakvi papiri ne pomazu ili odmazu da dobijes ili ne dobijes vizu....sve je licna procena konzula, verovatno na osnovu nekih psiholoskih testova samo njima poznatih :).......

jedna stvar se bar iskristalisala, a to je da se nikako ne nosi tona papira , kao sto nasi ljudi imaju obicaj, jer im je onda krajnje  sumnjivo zasto se covek toliko trudi da dokaze nesto; pa po logici stvari, uglavnom se trudi ukoliko ima neke skrivene namere, nesto sto hoce da prikrije, u odnosu na ono sto zeli da predstavi svetu......to je poznata formula u psihiologiji licnosti, sad sam zaboravio kako se zove...ali ti ljudi bas najcesce i budu odbijeni.. ti, sto i ti kazes, koji imaju sve papire i sve " cisto"...

zato, zakljucak, nositi sa sobom vrlo malo, bankovni racun eventualno, mozda dokaz o bracnom stanju, deci, tako nesto, i to je to...mada licno mislim da je sve to nepotrebno, al ajde, da se covek oseca sigurnije, kad ima nesto u ruci heheheh...bolje vreme posvetiti tome kako ces voditi razgovor sa konzulom, na koji nacin, dikcija, osecanje sigurnosti dok se izlaze nesto, lepo sklopljena prica koja pije vodu.....i najbitnije, samouverenost u sebe, i govor tela koji pokazuje da to sto ce se dobiti ili ne dobiti viza, ne predstavlja nikakvu znacajnu stavku u zivotu, vec nesto potpuno uobicajeno....jer i u slucaju odbijanja, ima toliko drugih lepih destinacija koje se mogu posetiti, i tamo ostaviti pare ( sto je za te drzavne uposlenike i najvaznije- da turista bas u njihovoj zemlji ostavi kintu)....s takvim odnosom prema toj vizi je najlakse i dobiti...

Nista onda je pala odluka, idem bukvalno sa pasosem i tj, imam posao, imam stan, imam i lepu sumu novca na racunu ali ih necu smarati sa tim, pokusavu ovako pa sta bude.

Ja sam im recimo odneo izvod bankovnog racuna gde je bila lepa svota, pa me odbili. Tj, trazila mi izvod o primanjima na mesecnom nivou 😳 to nisam imao kod sebe. Pasos isto ispunjen poprilicno, pa ni to nije vredelo. A to kako nastupas, pa normalno da ces imati makar malu tremu. Da je besplatan pokusaj, pa i da kazes bas te briga ako te odbiju. Ovako, ispada kao da si dao 150e na kocku, normalno da ne mozes da budes smiren u potpunosti. 

Poenta je ta da apsolutno nema nikakvih pravila ko ce dobiti. 

Edited by nikod23