Viza za SAD

2,830 posts in this topic

51 minutes ago, mveruovic said:

Jako dugo vize mogu da se obnavljaju postom ali je pravilo bilo da ako je viza izdata na maksimalni period vazenja, sledeca je moguca da se obnovi bez razgovora. Kada se popuni ds160 i ode na drugi portal za placanje i zakazivanje sam sistem izbaci za vizu da moze da se posalje, bar je tako bilo pre nekoliko godina kada sam sestri obnavljao vizu. 

meni nije izbacilo, pa sam ih zvao telefonom...rucno su onda to odradili

Znači viza na 10 godina je praktično doživotna? Ne mora novi razgovor, smatraju da se nisu promenile okolnosti, samo se rutinski produži. Super 

Pozdrav! Popunjavam ovu formu za vizu,

imam jednu nedoumicu, na prvoj strani kad pitaju za info iz pasosa, da li kao grad da stavim Beograd ili Belgrade. Znam da je smesno pitanje, ali se tripujem oko svake sitnice. U nasem pasosu pise Beograd ali ipak je na engleskom ceo formular pa me buni.

Pozdrav sima i srecno sa apliciranjem!

Ima li neki nacin da se provjeri dostupnost termina prije popunjavanja DS-160 i placanja, osim one stranice "us visa appointment wait time"?

I ima li neko iskustva sa ovim terminima "preko reda"? Trebao bih poslovno do SAD-a, ali u Sarajevu navodno nema termina iducih 240 dana, a nisam nikoga uspio dobiti ni na telefon ni na email iz ambasade.