Followers 0

Meksiko, Belize

8 posts in this topic

Trazi se saputnik (pozeljno vise ljudi) , 4-5 idealno za Meksiko i Belize. Putovanje u sopstvenoj reziji. 15-18 dana.

Obilazak meksiko sitija, kankuna, meride, belizea.

Ili Avgust prije sezone uragana ili kasni novembar posle sezone, kada je vrijeme i najljepse

23 hours ago, Pustolov26 said:

Trazi se saputnik (pozeljno vise ljudi) , 4-5 idealno za Meksiko i Belize. Putovanje u sopstvenoj reziji. 15-18 dana.

Obilazak meksiko sitija, kankuna, meride, belizea.

Ili Avgust prije sezone uragana ili kasni novembar posle sezone, kada je vrijeme i najljepse

sad sam se upravo vratio sa tog puta....meksiko siti debelo preporucujem, kao i meridu, ali bi ti umesto kankuna koji je sutomore na kub, preporucio tulum i okolinu, a i blize je belizeu :) ....moze i ostrvo cozumel, ali kankun i playa del carmen zaobilaziti u sirokom luku hehe

11 hours ago, bam-bam said:

sad sam se upravo vratio sa tog puta....meksiko siti debelo preporucujem, kao i meridu, ali bi ti umesto kankuna koji je sutomore na kub, preporucio tulum i okolinu, a i blize je belizeu :) ....moze i ostrvo cozumel, ali kankun i playa del carmen zaobilaziti u sirokom luku hehe

Gde se vadi viza za Belize ? :)

6 hours ago, SonePFC said:

Gde se vadi viza za Belize ? :)

nemam pojma , ovaj put nisam išao do belizea, a ranije kad sam bio, ušao sam iz meksika, i niko me ništa nije pitao, nisam imao njihovu vizu......ali to je bila jedna prilično raspad država, takva im je bila i granica...sad ne znam kakvi su, dal su se malo sredili

Ja sam trenutno još na Jukatanu, imate direktan let za Belize iz Kankuna, nije jeftin, ali je trenutno nemoguće ući u Beliz kopnenim putem - zbog kovida, naravno - ali let ide nekoliko puta nedeljno. Iz Beliz sitija imate feri do poluostrva, ostrva, ili bus ka Placenci-ji, gde su najlepše plaže. Za vizu stvarno ne znam, ni gde ni kako se vadi.

Ja ne preporučujem čak ni Tulum, niti išta od Tuluma do Kankuna, to je cirkus za gringose i hipstere, ali zato imate Punta Alen, nekih 60 km netaknutih plaža, kakve su bile i sve one od Tuluma ka Kankunu, pre nego su ih privatizovali i izgradili rizorte. Druga preporuka je Xcalak, koji se nalazi ispod gradića Mahahual, prema Chetumal-u, pola sata od granice sa Belizom. Punta Alen je polu-divlja, jug ima ukupno 5 bogataških vila, tu nema smeštaja ni sadržaja. Na severu, bliže Tulumu postoji seoce gde ima smeštaja po razumnim cenama u privatnim kućama ili hostelima.

Xcalak je ribarsko seoce sa kokosima i kolibicama, i jednako divnom plažom, dok je preko puta veliki morski greben odličan za ronjenje. Ispod Xcaleta ima još netaknutijih kampova i kolibica baš na samoj plaži, svi organizuju ronjenje na grebenu.

Mahahual je polu-rizort,sa sjajnim masažama ispod palmi, ali ako tražite sigurnost civilizacije ali ne i cirkus tipa Tulum ili Kankun, onda je možda i to rešenje.

Poslednje rešenje na Riviera Maya bi možda moglo da bude Puerto Morelos, koji je ismeđu Playa de Carmen i Cancuna, ali je u stvari seoce, ne rizort, iako ima dosta Amera koji tu i žive. Nema velikih hotela, ali nije jeftin nimalo, ali ima divnu plažu i manje turističkog pritiska nego u većim rizortima.

Ukoliko ste za nešto drugačije a ne bele plaže, predlažem Laguna Bacalar, gde sam upravo boravio par nedelja. Nije jeftino ali je predivno. Nema plaže, ali je zato samo jezero u divnim bojama. Može se kupati, kajakariti, roniti, ili videti nešto neobično, a to su stromatoliti, stene koje dišu. Do Bacalara imate direktan ADO bus koji kreće iz Kankuna za Chetumal (proverite ado.com.mx, neki kreću i za aerodroma Cancun, dokle vas iz BG direktno vezuje Turkish Airlines).

Konačno, ako imate mogućnost da rentirate auto, pošto prevoz ne ide na tu stranu, mogu da preporučim predivno mesto El Cuyo, koje se nalazi na sjajnoj plaži, lepa je skoro kao Kankun, ali je jako vetrovita - te je preporučujem ako se bavite kite surfingom - ili želite da se u tome oprobate, možete učiti direktno na toj plaži, ne znam cene. Sa druge strane sela, a to jeste autentično selo, ima i fudbalski klub :) nalazi se jezero sa flamingosima. Pola sata vožnje kroz (da kroz) peščane dine izlazite na Las Coloradas, slane bazene u raznim bojama (žuti, roze, plavi). 

Eto, nadam se da nešto može pomoći. Pozdrav

Ja se ne bih bas slozio sa tobom za Tulum i Kankun,  mislim to su dva najpopularnija mesta u toj regiji, pa je normalno da su tu najvece guzve i desavanja, sto ti kazes cirkus :D Al tamo su plaze skroz pristojne, plus ima svakakvog sadrzaja, a za one koje bi da izbegnu cirkus ima i mirnih delova. Oko Tuluma ima brda onih pecina koje se mogu i vredi obici. Ja sam bio i na tom jezeru Bakalar, isto vecina lokalaca to preporucuje, mislim jeste lepo, al je meni tamo smetalo sto nema cirkusa :D Nadje covek naravno i tamo nacin da se razonodi nocu, ali nije kao na ova dva mesta. Sve zavisi doduse ko sta voli, ko je mirniji tip verovatno mu nece znaciti previse nocni zivot Kankuna, al opet ko vec sleti tamo na aerodrom po meni treba izdvojiti par dana tamo.

Posted (edited)

Pećine se zovu senote (cenote) i ima ih svuda po Jukatanu, najviše oko Meride i Valladolida, i opet, ako želite senotu za sebe ili svoje društvo, tu ćete ih i naći, a oko popularnih mesta su i gužve i mnogo skuplji ulaz, dolaze puni busevi iz Kankuna i Tuluma i iskrcaju ljude na kupanje. Da, sve zavisi šta ko voli, ali ja nisam ljubitelj ni gužvi ni tzv atrakcija za turiste i tražim potpuno drugačiji ugođaj od cirkusa, te su mi takve i preporuke. Takođe, u blizini Valladolida možete ići u skrivenu senotu na absailing, i hodati i plivati pećinskom rekom nekoliko sati u pratnji vodiča iz lokalne zajednice. Atrakcija se zove Takbill-ja. Bez raznobojnih svetala tipa Rio Secreto, za trećinu cene, i kompletno autentično. Sve što preporučujem smo isprobali i garantujem za sve što navodim.

Edited by putnik08

1 hour ago, putnik08 said:

Takbill-ja

Ispravka, absailing i podzemnu reku ćete naći pod imenom Taakbil ja, ne kako je prvo napisano. Imaju sajt i lako ih je naći, ako imate kola, gugl vas parkira ispred kancelarije, samo im se morate najaviti pre dolaska, da vas sačekaju i sve organizuju