Followers 0

Ajmenija

1 post in this topic

Uopće nemam pojma zašto sam putovao u Armeniju; čak i sada, nakon dvadeset i kusur godina, još mi nisu jasni motivi koji su me odveli u taj dio svijeta. Kada bi me tkogod pitao što to ima zanimljivo u Armeniji, petljao bi o njihovoj povijesti, o tome kako su prije Rima primili kršćanstvo i o crkvicama iz 4. i 5. stoljeća. - A što s našim crkvicama ne valja? Prvo savladaj gradivo iz svog dvorišta, savjetovali su mi, a onda se okreni kome hoćeš. Pa ipak, tijekom te zime i proljeća 1998. ja sam osjećao sve jaču potrebu za Armenijom. Dani su postali topli i drvored japanske trešnje ispod moje zgrade pustio je svoj dugo očekivani cvijet. I tako je u želji za Armenijom prošao travanj. Moj let bio je zakazan prvoga svibnja. Curi sam dao naizgled jednostavne upute; ako se ne javim u roku od dva tjedna, neka moj nestanak prijavi nadležnom veleposlanstvu u Ateni. I još važnije od toga: - Molim te, sljedeću nedjelju kupi Sportske novosti i saznaj rezultat između Cibalije i Zadarkomerca.
- Između čega?
-...

Pročitajte Ajmenija